Wikingowie: Walhalla coraz bliżej. Poznajcie datę premiery, zwiastun i obsadę serialu

Niezwykle popularny na Netfliksie serial Wikingowie powraca. Vikings: Valhalla to spin-off oryginalnej produkcji i opowie zupełnie nową historię. Akcja serialu przeniesie widzów do niezwykle krwawego XI wieku, kiedy to na polach bitew królowali najsłynniejsi wikingowie. Jesteście gotowi na kolejną dawką opowieści o legendarnych wojownikach? Sprawdźcie, kiedy premiera serialu Wikingowie: Walhalla, zobaczcie zwiastun i poznajcie aktorów oraz postacie, jakie zagrają.

Wikingowie: Walhalla – kiedy premiera?

Serial Wikingowie: Walhalla swoją premierę będzie miał 25 lutego 2022 roku. Pierwszy sezon to osiem odcinków i wszystkie tego samego dnia pojawią się na Netfliksie. Warto dodać, że data premiery przypada w piątek, a więc fani Wikingów będą mieli okazję rozpocząć weekend maratonem.

Vikings: Valhalla ma składać się łącznie z 3 sezonów, po 8 odcinków każdy. Obecnie nie ma jeszcze informacji, kiedy możemy spodziewać się kontynuacji. Z pewnością nie wcześniej niż w 2023 roku.

vikings valhalla

Wszystko, co wiadomo o Vikings: Valhalla

Wikingowie: Valhalla to spin-off niezwykle popularnego serialu Netfliksa – Wikingowie. Akcja nowej produkcji rozegra się ponad 100 lat po wydarzeniach opowiedzianych w oryginale. Próżno będzie więc szukać wcześniej znanych postaci, ale pojawią się za to znajome miejsca (np. Kattegat). O ile w serialu można spodziewać się wzmianek o wojownikach pojawiających się w oryginale, to jednak Walhalla przedstawi historię zupełnie nowych bohaterów.

Akcja serialu przeniesie widzów do XI wieku i opowie o przygodach najsłynniejszych wikingów – Leifa Erikssona, Freydis Eriksdotter, Hadalda Srogiego czy normańskiego króla Wilhelma Zdobywcy. Bohaterowie będą walczyć o przetrwanie w krwawym i dynamicznie zmieniającym się świecie. Choć Walhalla ukazuje postacie historyczne, fabuła w serialu będzie tylko nawiązywać do wydarzeń z XI wieku, a nie odwzorowywać je.

Wikingowie: Walhalla – zwiastun

Do tej pory Netflix udostępnił dwa teasery Walhalli. Nie ma co ukrywać – poleje się krew.

Obsada serialu Vikings: Valhalla

Co wiemy o aktorach i postaciach jakie zagrają? Najważniejsze role otrzymali:

  • Sam Corlett jako Leif Eriksson – Grenlandczyk, który pochodził z pogańskiej rodziny; nieustraszony żeglarz, nazywany także Szczęśliwym. Wyruszył w morze, chcąc dotrzeć do nowoodkrytego lądu na zachodzie.
  • Leo Suter jako Harald Sigurdsson – król Norwegii w latach 1045-1066. W serialu ma być postacią charyzmatyczną i ambitną, jednoczącą wyznawców Odyna i chrześcijan. W rzeczywistości długimi latami prowadził wojnę z Danią i niszczył wszystko, co związane z pogaństwem.
  • Frida Gustavsson jako Freydis Eriksdotter – nieustraszona wojowniczka, poganka i wyznawczyni „starych bogów”; córka Eryka Rudego, siostra Leifa.
  • Jóhannes Jóhannesson jako Olaf II Haraldsson – zwany także Świętym, przyrodni brat Haralda Sigurdssona. Znany przede wszystkim okrucieństwa, jakim traktował wrogów. W latach 1016-1028 zasiadał na norweskim tronie i wprowadził do królestwa chrześcijaństwo.
  • Bradley Freegard jako Król Kanut Wielki – twórca imperium Morza Północnego, rządził Anglią, Danią i Norwegią. Kluczowa postać epoki wikingów, był władcą mądrym, bystrym i bezwzględnym.
  • Laura Berlin jako Emma z Normandii – pochodzi z normańskiego dworu, ale płynie w niej krew wikingów. Niezwykle obyta w polityce, młoda i ambitna. Żona Ethelreda II Bezradnego (króla Anglii), a później Kanuta Wielkiego, dzięki któremu rządziła Danią i Norwegią.

Ponadto w serialu pojawią się także David Oakes jako Earl Goldwin, Caroline Henderson – Jarl Haakon, Pollyanna McIntosh – Królowa Ælfgifu, Asbjorn Krogh Nissen – Jarl Kåre. Za produkcję Walhalli odpowiedzialne jest studio MGM Television. Pierwszy odcinek wyreżyserował Niels Arden Oplev, a pozostałe Stephen St. Leger i Hannag Quinn. Showrunnerem i scenarzystą serialu jest Jeb Stuart.

Źródła: Netflix / IGN / Twitter

Polecane telewizory to filmów, seriali i nie tylko