Szybcy i wściekli 9 – kiedy wyczekiwana premiera? Zobacz najnowszy zwiastun, poznaj obsadę filmu i dowiedz się więcej o fabule

Jedna z najpopularniejszych serii filmów akcji powraca. Szybcy i wściekli 9 to kontynuacja przygód Doma i jego ekipy. Początkowo produkcja miała trafić do kin 20 maja ubiegłego roku. Decyzja została jednak zmieniona. Nowa data premiery już jest. Pojawiły się też pierwsze zwiastuny i kilka informacji dotyczących fabuły i obsady filmu. Czym tym razem zaskoczy nas reżyser Justin Lin? O wszystkim dowiesz się poniżej.

Szybcy i wściekli 9 – obsada i fabuła filmu

W najnowszym filmie pojawią się postacie znane z wcześniejszych produkcji. Za kamerą stanął Justin Lin, który jest reżyserem również trzeciej, czwartej, piątej i szóstej części przygód samochodowego gangu. W rolach głównych Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Jordana Brewster. Akcja filmu skupiona będzie również wokół postaci Jacoba (w tej roli John Cena), który jest bratem Dominica. Jego wątek skomplikuje sporo spraw. 

Kogo jeszcze zobaczymy w obsadzie filmu Szybcy i wściekli 9? Na ekranie zagości wspaniała Helen Mirren oraz Charlize Theron. Druga z aktorek wcieli się w rolę Cipher, znanej z wcześniejszej części. Tym razem będzie chciała zemścić się na głównym bohaterze, wykorzystując do tego właśnie Jacoba. Powróci także postać Hana (Sung Kang), która ostatni raz pojawiła się w trzeciej części.   

Co do samej fabuły filmu, to pojawiły się informacje, świadczące o tym, że niektóre ze scen będą rozgrywały się w kosmicznej scenerii. Nie zabraknie więc momentów, które dostarczą sporo wrażeń. Oprócz tego w pakiecie dostaniemy oczywiście spektakularne wybuchy, mnóstwo pościgów i zawrotną prędkość.

Zwiastun nowej części

Pierwszy zwiastun Szybcy i wściekli 9 został wyświetlony podczas Super Bowl 2021, czyli momencie, w którym przed ekranami telewizorów w Ameryce gromadzą się miliony widzów.

Wytwórnia Universal podgrzewa temperaturę i powoli zdradza kolejne wiadomości o fabule. Właśnie pojawił się w sieci drugi zwiastun Szybcy i wściekli 9. Oglądając uważnie, można dostrzec krótkie migawki, które zdradzają nieco więcej o przygodzie w przestrzeni kosmosu.

Kiedy premiera filmu Szybcy i wściekli 9  

Początkowo premiera filmu zaplanowana była na 22 maja 2020 roku, jednak ze względu na pandemię, ekipa filmowa musiała zmodyfikować nieco wcześniejsze założenia. Kolejną datą, która pojawiała się w informacjach na temat nowej produkcji był 2 kwietnia 2021 roku. Ostatecznie nowy termin premiery został zaplanowany na 25 czerwca 2021 roku.

Szybcy i wściekli – o czym jest seria filmów

Szybcy i wściekli i cała seria filmów doczekała się wpisania na listę kultowych produkcji kina akcji. Nie można im przecież odmówić brawury. W końcu mamy tu do czynienia z historią nielegalnych wyścigów samochodowych, więc dynamizm jest mocno wpisany w fabułę.

Premiera filmu „Szybcy i wściekli” miała miejsce w 2001 roku. Poznajemy tam postać policjanta Briana O’Connera (w tej roli Paul Walker), który przenika do gangsterskiego półświatka, chcąc zakończyć nocne wyścigi na ulicach Los Angeles. Tam poznaje szefa jednej z przestępczych grup Dominica Toretto (Vin Diesel) i szybko zdobywa jego zaufanie. Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy Brian zakochuje się w siostrze Toretto.

Im dalej w las, tym robi się coraz ciekawiej. W kolejnych filmach z tej serii fabuła zaczyna się komplikować, ale opowieści o szybkich samochodach i wyścigach wciąż nie brakuje. „Za szybcy, za wściekli” to tytuł, który pojawił się na ekranach w 2003 roku. Dostajemy tu kontynuację pierwszej części i ukazanie tego, w jaki sposób ułożyły się losy Briana O’Connera. Zafascynowany światem wyścigów były policjant znów musi zmierzyć się z trudnym zadaniem. Rozpoczyna współpracę z FBI, której celem jest rozbicie narkotykowego gangu, na którego czele stoi Carter Verone.

Trzecia część „Szybcy i wściekli: Tokio Drift” z 2006 roku to spin-off. Jeśli chcemy obejrzeć wszystkie filmy z tej serii – produkcję z 2006 roku możemy pominąć, ponieważ nie jest ona bezpośrednio związana z głównymi wątkami. Jeśli jednak są tu fani szybkich aut i motoryzacji, warto przenieść się z Ameryki do Japonii. Fabuła filmu rozgrywa się bowiem w Tokio. W tym mieście do nielegalnych wyścigów dołącza Sean Boswell.

W 2009 roku odbyła się premiera kolejnej części „Szybko i wściekle”. Znów wracamy do historii Dominica Toretto i Briana O’Connera. W wyniku dramatycznych przeżyć ponownie łączą swoje siły, by dopaść szefa narkotykowej szajki.

Szybcy i wściekli 5, 6, 7 i 8

Następny film z serii ukazał się w 2011 roku. „Szybcy i wściekli 5” to historia napadu zorganizowanego po to, by zapewnić wolność pewnym członkom ekipy. Tym razem to Brian i Mia wpadli w pułapkę. Ich uwolnienie nie będzie takie proste, bo do obsady dołączył tu Dwayne Johnson, który wcielił się w postać agenta Hobbsa chcącego wymierzyć sprawiedliwość za wszelką cenę.

szybcy i wściekli 5

„Szybcy i wściekli 6” z 2013 roku opowiada o kolejnej przygodzie przyjaciół Dominica Toretto i Bryana O’Connera. Aby odzyskać możliwość powrotu do Stanów Zjednoczonych, podejmują ryzykowną współpracę z agentem Hobbsem. Wspólnymi siłami muszą zmierzyć się z imperium zbudowanym przez Owena Shawa. Dwa lata później na ekranach kin pojawia się kolejna część „Szybcy i wściekli 7”. Tutaj również nie obejdzie się bez zaskoczeń. Pojawia się nowy przeciwnik. Jest nim Deckard Shaw (grany przez Jasona Stathama), który planuje zemstę za śmierć brata Owena.

„Szybcy i wściekli 8” z 2017 roku to kontynuacja przygód Dominica, który wraz z ukochaną chce zażyć spokoju na egzotycznej wyspie. Jak to bywa w jego przypadku – błogie chwile nie trwają długo. Na horyzoncie pojawia się tajemnicza kobieta o pseudonimie Cipher (w tej roli zobaczymy Charlize Theron). Zawiązuje niebezpieczną intrygę i wciąga głównego bohatera w grę, w której przyjaźń z członkami ekipy zostaje wystawiona na ciężką próbę.

Szybcy i wściekli – kiedy koniec całej serii?

Szybcy i wściekli 9, czyli najnowsza część przygód ekipy kochającej szybkie samochody i niebezpieczne przygody nie będzie ostatnią. W planach jest stworzenie jeszcze dwóch filmów, a więc ostatecznie pożegnamy się z historią Doma, kiedy do kin trafią Szybcy i wściekli 11.

Podsumowując przed nami trzy nowe filmy pełne zawrotnych wyścigów. Za realizację wszystkich planowanych produkcji odpowiedzialny będzie reżyser Justin Lin. Nie wykluczone jednak, że pojawią się spin-offy. W sieci pojawiły się już pierwsze doniesienia na ten temat. Tym razem nacisk zostanie położony na postacie kobiece. Być może w przyszłości dowiemy się czegoś więcej na temat Letty Ortiz – partnerki głównego bohatera serii Dominica Toretto.