Football Manager 2022 – data premiery, urządzenia, informacje. Najnowszy FM coraz bliżej

Chyba nie ma na świecie fana piłki nożnej, który chociaż nie spróbował poprowadzić do zwycięstwa swojej drużyny w Football Managerze. Podobno są też tacy, dla których wirtualna kariera jest ważniejsza od tego, co dzieje się w realnym świecie. Nic dziwnego, w końcu jesienne premiery FM-a corocznie pomagają zwalczyć depresję związaną z tą deszczową porą roku. A jako że powoli wkraczamy w okres czasu, kiedy temperatura będzie spadać, atmosferę na szczęście podgrzeje nadchodząca premiera Football Managera 2022.

Football Manager 2022 – kiedy premiera?

Podobnie jak w poprzednich latach, Football Manager umili nam długie, jesienne wieczory. Najnowsza odsłona najpopularniejszego menadżera piłkarskiego zadebiutuje 9 listopada 2021 roku. Sports Interactive zapowiedziało grę minutowym trailerem, który nie zdradza wiele szczegółów o samej rozgrywce, ale pozwala poczuć klimat wygrywania trofeów.

Na jakich urządzeniach zagramy w Football Manager 2022?

Sports Interactive planuje wydać cztery wersje gry:

  • przeznaczoną na PC,
  • FM Mobile – na urządzenia mobilne,
  • Xbox Edition z myślą o konsolach Xbox One i Series X|S,
  • FM Touch – na Nintendo Switch.

Posiadacze planu Game Pass Ultimate otrzymają dostęp do tytułów na PC oraz Xbox. SI nie podało jeszcze informacji, czym dokładnie ma się różnić FM 2022 Xbox Edition od wersji pecetowej. Bardzo możliwe, że Football Manager 2022 przeznaczony na konsole będzie oparty na FM Touch. Doprecyzowując – jego możliwości mogą być okrojone. Natomiast SI nie podało jeszcze szczegółowych informacji na ten temat, dlatego w tej kwestii trzeba postawić znak zapytania.  

Football Manager 2022 nie trafi na PS4 i PS5

Wiemy natomiast, że FM 2022 nie trafi na sprzęt Sony. Posiadacze PS4 i PS5, chcąc doprowadzić ukochany klub na szczyt, będą musieli przesiąść się na PC lub konkurencyjne konsole. Miles Jacobson, szef Sports Interactive, powiedział, że mimo rozmów z Sony, nie udało się otrzymać zestawu deweloperskiego na PlayStation, niezbędnego dla stworzenia gry.

football manager 2022

FM 2022 – informacje

Trzeba przyznać, że Sports Interactive dosyć ogólnikowo dzieli się informacjami o najnowszej odsłonie Football Managera. FM ma zaoferować nowe i progresywne sposoby na znalezienie zwycięskiej ścieżki, zaszczepienie swojego stylu piłkarskiego i oczywiście osiągnięcie sukcesu. Twórcy nieco więcej światła na grę mają rzucić pod koniec września. Trzymamy więc za słowo Jacobsona i jego ekipę.

Jedyną bardzo ważną nowością, która zdążyła już wypłynąć, jest możliwość kierowania drużynami kobiet. Nie znamy jeszcze szczegółów – chociażby jakie zespoły i z jakich lig będziemy mogli poprowadzić. Jest to jednak nowość, o której mówiło się już od jakiegoś czasu i w końcu znajdzie się w Football Managerze.

Źródło: Sports Interactive