Znamy datę premiery serialu Halo! Czy przygody Master Chiefa będą tak epickie, jak ich zwiastun?

Filmowe ekranizacje gier słyną z tego, że są w najlepszym wypadku przeciętne. Z drugiej strony seriale animowane, takie jak Arcane, są nie tylko kasowe, ale i dobre. Najwyższy więc czas na seriale aktorskie. Właśnie do sieci trafił oficjalny zwiastun serialu Halo, o którym plotkowano już od 2018 roku. I trzeba przyznać – trailer robi wrażenie! Czy jest na co czekać i czy perypetie Master Chiefa obejrzymy w Polsce?

Serial Halo – czy fabuła będzie kanoniczna? Co wiemy ze zwiastuna?

Fabuła serialu Halo nie będzie oparta na wydarzeniach znanych z kultowej serii gier. Będzie ona umieszczona w tzw. Srebrnej linii czasowej – inspirowanej, ale niepowiązanej fabularnie z growym uniwersum. Jak przekazał w wywiadzie z serwisem Halo Waypoint Frank O’Connor, dyrektor ds. rozwoju marki Halo, serial celowo będzie niekanoniczny, aby nie ingerować w znaną graczom historię. W ten sposób ekipa zajmująca się serialem dostanie względną wolność twórczą, a kanon (gry, książki, komiksy) będzie rozwijał się bez żadnych zmian.

Ze zwiastuna można wywnioskować, że serial zagłębi się w historię Spartan i moralne kwestie dotyczące modyfikowania rekrutów, a także skupi się na tajemniczym artefakcie obcych. Oczywiście wszystko na tle wojny z Przymierzem. W rolę Master Chiefa wcieli się Pablo Schreiber, znany z seriali Prawo ulicy, Amerykańscy Bogowie czy Orange Is the New Black. Cortanę zagra, ku niewątpliwej uciesze fanów, Jen Taylor, która związana jest z tą postacią od pierwszej części gry.

Zarówno świeżutki zwiastun, jak i opublikowany w grudniu teaser pokazują, że na serial nie szczędzono grosza. Efekty specjalne i scenografia robią wrażenie, a po dość surowej estetyce od razu widać, z jaką marką mamy do czynienia. Dla graczy będzie to oczywiście frajda (zaledwie sekunda z Cortaną w zwiastunie wystarczyła, by roztopić moje serce…), natomiast dla osób nieznających serii, ale gustujących w science-fiction, Halo może być świeżą, ciekawą przygodą. A dla Paramount+ flagową, kosmiczną odyseją — potwierdzono, że Halo otrzyma drugi sezon. 

Ta 20-letnia marka ma ogromny potencjał i aż dziwne, że dopiero teraz wychodzi jej pełnoprawna ekranizacja. Gry z serii Halo zawsze słynęły z prostej, ale świetnie napisanej fabuły, a relacja między Master Chiefem a Cortaną należy do jednych z najszczerszych i najbardziej przekonujących w historii gier. Mam nadzieję, że twórcy serialu oddadzą ducha gier w sposób, na jaki zasługuje. Albo przynajmniej go nie skrzywdzą.

Halo – kiedy premiera serialu i gdzie oglądać?

Serial Halo zadebiutuje 24 marca 2022 roku na platformie Paramount+. Ta platforma streamingowa nie jest jednak oficjalnie dostępna w Polsce. Na szczęście w pierwszej połowie 2022 roku w naszym kraju wystartować ma serwis SkyShowtime, który obejmie m.in. produkcje oryginalne Paramount+. Na tę chwilę nie jest znana dokładna data debiutu platformy, ani cena, jaką przyjdzie zapłacić za dostęp do niej. Niewykluczone także, że Halo trafi do biblioteki innych serwisów – nadchodząca premiera powinna przynieść więcej informacji na ten temat.

Zobacz także:

Źródła: Twitter (@paramountplus), Halo Waypoint