The Rings of Power. Amazon uchylił rąbka tajemnicy o nowym Władcy Pierścieni

W końcu przyszła pora, by Amazon podzielił się pierwszymi oficjalnymi informacjami na temat serialu opowiadającym historię ze świata Władcy Pierścieni. Teaser zdradza głównie tytuł produkcji, ale pozwala też rozbudzić dyskusję o fabule serialu. Szczegółowe informacje z pewnością pojawią się z czasem, a na razie twórcy bardzo subtelnie podchodzą do dzielenia się nowinkami o serialowym Władcy Pierścieni.

The Rings of Power – teaser

Od jakiegoś czasu było wiadomo, że Amazon pracuje nad serialem osadzonym w uniwersum Władcy Pierścieni. Jednak szczegóły produkcji utrzymywane były w ścisłej tajemnicy, a żeby dowiedzieć się czegokolwiek o najnowszym LOTR, musieliśmy czekać aż do udostępnienia w sieci teasera.

The Rings of Power – taki tytuł otrzyma najnowszy serial ze świata Władcy Pierścieni. Jest to zresztą główna informacja, jaką Amazon zdradza w minutowym wideo zapowiadającym produkcję. Tytuł pozwala jednak wysunąć pewien wniosek – The Rings of Power opowie historię nie o jednym pierścieniu, a kilku innych, które miałyby pomóc w zdobyciu władzy nad wszystkimi królestwami.

Czas akcji serialu to Druga Era Śródziemia, czyli o wiele wcześniej, niż miało to miejsce w trylogii wyreżyserowanej przez Petera Jacksona.

Kiedy premiera The Rings of Power?

Najważniejsze pytanie, jak to ma miejsce w przypadku premier filmowych i serialowych, to kiedy premiera The Rings of Power? Serial zadebiutuje na platformie Amazon Prime Video 2 września 2022 roku i jest to potwierdzone przez twórców. Z pewnością, do czego czasu Amazon zaserwuje fanom jeszcze wiele smaczków, zwiększających apetyt na tę produkcję.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwszy sezon składać będzie się z ośmiu odcinków. Już teraz wiadomo, że The Rings of Power to jedna z najdroższych produkcji serialowych w historii, pochłaniając 500 milionów dolarów na potrzeby pierwszej części. Rozmach jest więc ogromny i z pewnością przed ekrany przyciągnie nie tylko fanów uniwersum wykreowanego przez Tolkiena.

Źródła: YouTube / Amazon

Polecane telewizory do oglądania filmów i seriali