Koreańska wersja „Domu z papieru”. Obsada, premiera, teaser i wszystko, co wiemy o serialu

Chociaż serial „Dom z papieru” już się zakończył, to wcale nie oznacza, że historia o grupie porywaczy nie ujrzy więcej dziennego światła. Trwają pracę nad koreańską wersją. Kryminalne intrygi, dynamiczna akcja i rozbudowane historie bohaterów – tak to wygląda w planach. A co z tego powstanie i czy nowy koreański „Dom z papieru” powtórzy sukces hiszpańskiego pierwowzoru? Oto wszystko, co wiemy o nowym serialu. Sprawdź datę premiery, teaser i obsadę.

„Dom z papieru” – od tego wszystko się zaczęło

Topowe seriale Netfliksa można wymienić jednym tchem. A wśród nich nie może oczywiście zabraknąć „Domu z papieru”. Hiszpańska produkcja, powstała w 2017 roku, trafiła w gusta widzów na całym świecie. Porywacze przebrani w czerwone kombinezony i zasłaniający twarz maskami z podobiznami Salvadora Dalego pod dowództwem tajemniczego Profesora szykują się do przeprowadzenia napadu – najpierw na mennicę narodową, a w kolejnych sezonach na Bank Hiszpanii.

W głównych rolach wystąpili tutaj: Úrsula Coberó (wciela się w rolę Tokio), Álvaro Morte (odgrywa postać Profesora), a także Itziar Ituño (pojawia się jako pani porucznik, a potem przyjmuje pseudonim Lizbona).

Dom z papieru bohaterowie

Długo oczekiwany ostatni sezon sensacyjnego serialu odbił się szerokim echem. Twórcy postanowili do końca dozować emocje i zdecydowali się na zaskakujący zabieg. Sezon 5. „Domu z papieru” został podzielony na dwie części. Premiera pierwszej części odbyła się 3 września 2021 roku, zaś druga pojawiła się na Netfliksie 3 grudnia 2021 roku. Każda z nich zamknięta w 5 odcinkach.

Spin-off „Domu z papieru”

Netflix i twórcy serialu jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. W sieci pojawiły się już oficjalne informacje o tym, że streamingowy gigant szykuje niespodziankę. Jest nią spin-off „Domu z papieru”. Seria ma dotyczyć jednego z dobrze znanych bohaterów. Będzie to rozwinięcie wątku Berlina.

Widzowie będą mogli zapoznać się z jego historią bliżej i dowiedzieć nieco więcej o jego przeszłości. Zastępca Profesora i jednocześnie jego przyrodni brat to postać bardzo charyzmatyczna, jednak ze względu na przebieg akcji, jego wątek nie był dokładnie rozbudowany. Netflix chce to zmienić, dlatego już w 2023 roku powstanie serial poświęcony Belinowi.

Remake „Domu z papieru” – wersja koreańska

Hiszpański serial „Dom z papieru” szybko doczekał się też zupełnie nowej wersji. Tym razem akcja zawiąże się w Korei. To właśnie tam widzowie będą mogli śledzić historię grupy porywaczy. Wiadomość o tym, że trwają pracę nad nową odsłoną serialu, pojawiła się już jakiś czas temu. Produkcja nabrała tempa i już teraz możemy dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tego, jak będzie wyglądał koreański „Dom z papieru”.

Jeśli chodzi o przebieg akcji, wszystko wskazuje na to, że obędzie się bez większych zmian. Koreański „Dom z papieru” nie będzie wiele różnić się od oryginalnej wersji. Grupa porywaczy kierowana przez tajemniczego Profesora szykuje się do wielkiego skoku. Celem jest przechwycenie pieniędzy ze skarbca, ale jak to bywa w sensacyjnych produktach, nie obędzie się bez dynamicznych scen i zaskakujących zwrotów akcji. Z pewnością nie zabraknie też lokalnych odniesień. Anglojęzyczny tytuł serialu brzmi: „Money Heist: Korea – Joint Economic Area”. Za reżyserię odpowiada Kim Hong-sun. Scenarzystą serialu jest Ryu Yong-jae.

Netflix z pewnością ma nadzieję, że nowa wersja powtórzy sukces zarówno oryginału, jak i niedawnego koreańskiego hitu „Squid Game”. Enigmatyczny profesor zbiera grupę zdolnych złodziei z Północy i Południa, aby ukraść świeżo wydrukowaną walutę przyszłej, zjednoczonej Korei – taki opis możemy znaleźć na streamingowej platformie.

Pierwszy teaser nowej wersji

Netflix opublikował pierwszy teaser. Oto jak prezentuje się zapowiedź najnowszego koreańskiego serialu „Money Heist: Korea – Joint Economic Area”.

Koreański „Dom z papieru”– obsada

Koreańska obsada jest już znana. Wśród aktorów wcielających się w główne postacie zobaczymy gwiazdę znaną z serialu „Squid Game”. Tym razem Park Hae-soo wcieli się w postać Belina. W roli Profesora pojawi się Yoo Ji-tae, zaś Tokio zagra Jun Jong-seo.

Reszta obsady:

  • Kim Ji-hun – Denver
  • Jang Yoon-ju – Nairobi
  • Lee Won-jong – Moskwa
  • Park Jung-woo – Rio
  • Kim Ji-Hun – Helsinki
  • Lee Kyu-ho – Oslo

„Dom z papieru” koreańska wersja – kiedy premiera?

Konkretna data premiery została podana. Wiadomo już, że serial będzie dostępny w bibliotece Netfliksa od 24 czerwca 2022 roku. Cały sezon koreańskiego Domu z papieru będzie składał się z 12 odcinków.

A oto jak przedstawia się zapowiedź premiery:

Filmy i seriale, o których piszemy obejrzysz na: