Twitch testuje emotki dla obserwujących

Na Twitchu do tej pory były dwie kategorie emotikon – ogólne oraz premium. Pierwsza kategoria dotyczyła wszystkich użytkowników platformy. Druga zaś była przeznaczona tylko dla subskrybujących dany kanał. Teraz Twitch wprowadza emotki dla obserwujących – czyli nie trzeba być już subskrybentem, by mieć dostęp do innych emotek niż ogólnodostępne.

Do czego służą emotki na Twitchu?

Emotki na Twitchu służą do wyrażania emocji i uczuć na czacie kanałowym. Ich drugorzędnym zadaniem jest skrócenie komunikatu do minimum tak, by nie trzeba było dużo pisać, ani czytać. Pamiętajmy jednak o tym, że to emotikona nadaje charakter wiadomości, a nie odwrotnie. Źle użyta emotikona może zniekształcić sens wysłanego komunikatu – uważajmy więc.

Orygoinalność emotikon Twitch.tv

Cechą charakterystyczną emotikon na Twitchu jest ich oryginalność. Platforma posiada własne emotki, których nie znajdziemy na żadnej innej stronie. Są tam oczywiście najpopularniejsze wszechobecne emotikony typu smiley 🙂 , czy sadface 🙁, ale Twitch posiada bogatą kolekcję autorskich emotikon i GIF-ów.

Do jednych z najpopularniejszych emotikon ogólnodostępnych należą: LUL (użyty ponad 2 468 374 245 razy), Kappa (użyty ponad 1 134 350 623 razy), czy TriHard (użyty ponad 3 719 705 363 razy). 

Na Twitchu każdy kanał  ma możliwość wgrania własnych, niepowtarzalnych GIF-ów i emotek dla subskrybujących. Teraz tak samo ma być z tymi dla obserwujących.

Twitch emotki dla obserwujących – nie tylko dla subskrybujących

Dotychczas by korzystać z emotikon innych niż z tych ogólnodostępnych należało być subskrybentem, czyli opłacać miesięczną subskrypcję u wybranego streamera (subskrypcja kosztuje 5 amerykańskich dolarów). Zależnie od ilości wszystkich subów na kanale, streamer może posiadać określoną ilość ekskluzywnych emotikon. Im więcej subskrypcji, tym więcej możliwych slotów na emotikony.

Teraz Twitch wprowadza beta wersję emotikon dla obserwujących. A to oznacza, że powstaje kolejny segment emotikonek. Z racji tego, że jest to dopiero w fazie testów, nie wszyscy twórcy mają dostęp do emotikon dla obserwujących. Ponadto platforma póki co umożliwia dodanie jedynie pięciu emotek, więc szału nie ma.

Twitch emotikony dla obserwujących

Kto ma dostęp do emotek dla obserwujących?

Nie wiadomo do końca na jakiej zasadzie Twitch przydziela dostęp do tej funkcji. Podobno ma się to odbywać losowo, ale śledzący poczynania platformy wiedzą, że obowiązują na niej podwójne standardy. Oficjalna wersja jest jednak taka, że emotki dla obserwujących dostają losowe kanały.

Ponadto emotki te dostępne są jedynie w wersji desktopowej. Platforma nie podaje żadnych konkretów związanych z wyjściem tej funkcjonalności z bety, ani z przeniesieniem jej na aplikację mobilną.

Jak sprawdzić, czy mój kanał ma dostęp do Twitch emotek dla obserwujących?

By sprawdzić, czy masz dostęp do bety:

  1. Zaloguj się na swoje konto streamera
  2. Przejdź do panelu kontrolnego
  3. Kliknij w „nagrody dla widzów”
  4. Przejdź do działu „emotki”
  5. Wybierz „obserwujący” z rozwijanego menu

Pochwalcie się w komentarzach, czy posiadacie już dostęp do emotikon dla obserwujących.

Źródło: twitch.tv