Trójwymiarowe mapy w aplikacji Strava. Kolejny krok do lepszego zarzadzania aktywnością

Zagraniczne media donoszą, że aplikacja Strava przejęła kolejną platformę. Tym razem chodzi o serwis FATMAP, który dzięki docenionemu już przez wielu potencjałowi, stał się wyczekiwanym od dłuższego czasu bodźcem do wprowadzenia w niej map 3D. Masa osób liczy, że trójwymiarowe wizualizacje szlaków i tras jeszcze bardziej wesprą i zachęcą członków społeczności Strava do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Sprawdź szczegóły.

Strava staje się stylem życia

Twórcy znanej na całym świecie aplikacji sportowej wiedzą, że ich przyszłość jest napędzana przez osoby kochające aktywność fizyczną – zarówno w amatorskiej, jak i profesjonalnej odsłonie. To właśnie z myślą o nich co rusz wprowadzają nowe rozwiązania i starają się nieustannie ulepszać ofertę popularnej platformy – tak, aby nigdy nie zabrakło w niej inspiracji i motywacji w drodze po zdrowy styl życia.

Jedną ze zmian, ogłoszonych przez zespół Strava na początku roku, były nowe tryby sportowe, w tym np. tenis, racquetball, squash, badminton, tenis stołowy, HIIT, pilates i pickleball. Poszerzenie ich bazy to ukłon w stronę uczestników społeczności Strava, dający możliwość spersonalizowania działania aplikacji zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Teraz okazuje się, że do nowych funkcjonalności dołączą także trójwymiarowe mapy, które dzięki swojej atrakcyjności mogą jeszcze skuteczniej zachęcać do uprawiania sportów outdoorowych.

Chcesz wiedzieć więcej o aplikacji Strava? Koniecznie przeczytaj: 

🚴Aplikacja Strava – jak działa? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o popularnej aplikacji sportowej

Sprawdź smartfony, na których wygodnie skorzystasz z aplikacji Strava:


aplikacja strava
fot Strava

Mapy 3D w aplikacji Strava 

Zespół Strava zapowiedział, że już wkrótce wszyscy użytkownicy popularnej aplikacji będą mieli dostęp do nowych trójwymiarowych map. Stanie się to za sprawą przejęcia serwisu FATMAP, który może się pochwalić niezwykle bogatą i docenioną ofertą w tym temacie. W efekcie, zarówno przedstawiciele Starva, jak i FATMAP chcą, aby nowy poziom współpracy pomiędzy dwoma serwisami był w stanie skutecznie zachęcić oraz inspirować do uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

W tej sytuacji można się też spodziewać, że FATMAP zapewni aplikacji Strava niezbędne zaplecze do wprowadzenia nowych rodzajów sportów terenowych i ulepszonego zestawu funkcji wyznaczania tras. To z kolei z pewnością zyska uznanie nowych i obecnych użytkowników sportowej platformy, skutecznie napędzając ich outdoorowe przygody.

„W 2022 r. aktywne osoby z całego świata zapisały i poleciły blisko 10 milionów tras na Strava. Mapy i narzędzia to potężne odblokowania, które zapewniają codzienną wartość i motywują naszą aktywną społeczność”
Michael Horvath
dyrektor generalny i współzałożyciel Strava

Czym jest FATMAP? Poznaj kulisy przejęcia marki

Platforma FATMAP powstała w 2013 roku i od początku swojego istnienia skupia się na osobach, które chcą aktywnie odkrywać świat na zewnątrz. Jej przedstawiciele, poprzez dostarczenie odpowiednich informacji i narzędzi, chcą uczynić sporty outdoorowe dostępnymi niemal dla każdego. W związku z tym, do dyspozycji użytkowników oddają np. ogromną bazę map 3D, możliwość nawigacji trasami oraz sposób na dzielenie się przygodami. Co ważne, większość funkcjonalności FATMAP działa również w trybie offline.

Biorąc pod uwagę powyższe, nikogo nie powinien dziwić fakt, że potencjał aplikacji z mapami zainteresował także twórców Strava. Sportowy gigant nabył prawa do oferty FATMAP w ramach trwających już od dłuższego czasu inwestycji w rozwój swoich możliwości. Zapowiedziano tym samym, że zastrzeżona technologia mapowania 3D od FATMAP będzie niebawem dostępna we wszystkich usługach Strava. Mówi się też, że inżynierowie Strava pracują obecnie nad zintegrowanym systemem logowania, który może mieć znaczący wpływ na komfort użytkowania nowych funkcji. 

Plotki głoszą, że mapy 3D w Strava mają być dostępne u wszystkich użytkowników do około połowy 2023 roku. W tym temacie zaleca się jadnak bieżącą kontrolę sytuacji i systematyczne aktualizowanie aplikacji. 

„Zaczęliśmy od FATMAP z misją uczynienia doświadczeń na świeżym powietrzu bardziej dostępnymi. Tam, gdzie inne platformy map zostały zaprojektowane do nawigacji po ulicach i miastach, chcieliśmy stworzyć mapę zaprojektowaną specjalnie, aby pomóc ludziom odkrywać. Połączenie sił ze Strava otwiera nowe ekscytujące możliwości i przyspieszy nasze postępy, aby umożliwić milionom ludzi odkrywanie dzikich miejsc na świecie w sposób bezpieczny i zrównoważony”
Mishę Gopaul
współzałożyciel FATMAP
Źródło: prnewswire.com, fatmap.com, theverge.com, strava.com