Koniec ze szkodliwymi dietami i niebezpieczną aktywnością. Poznajcie Oura Ring

Każdy organizm jest inny i czego innego potrzebuje. Nie jest więc tajemnicą, że dopasowanie odpowiedniej diety, tak aby była efektywna, a przy tym zdrowa, jest niezwykle trudne i wymaga dużej skrupulatności oraz zaangażowania. Jeśli jesteście zmęczeni ciągłymi wyrzeczeniami, które koniec końców i tak nie przynoszą zamierzonych efektów, to koniecznie przeczytajcie o innowacyjnym urządzeniu Oura Ring.

Dieta i trening? Rób to z głową

Zdrowe jedzenie, masa planów treningowych i ciągła walka z pokusami – to tylko część fit-schematu, który dotychczas gloryfikowały środki masowego przekazu. I nie ma w tym nic złego – o ile narzędzia do osiągnięcia założonych celów dobieramy zgodnie z potrzebami ciała i ducha.

Coraz modniejsze jest bowiem holistyczne podejście do tematu zdrowia, aktywności i samopoczucia, które sukcesywnie uświadamia ludzi na całym świecie, że styl życia i nierozerwalna z nim dieta oraz aktywność muszą być dobrane indywidualnie do każdego z nas – w oparciu o adekwatne parametry organizmu, wiek, płeć, a nawet codzienne nawyki.

Mówiąc wprost, stosowanie niewłaściwej diety, albo regularne przeciążanie organizmu na siłowni wbrew jego potrzebom, może niestety przynieść więcej złego, niż dobrego. Warto o tym pomyśleć, zanim podejmie się jakiekolwiek działania w tym zakresie.  

fitbit charge 5

Oura Ring zadba o odpowiedni styl życia

Doskonałym pomocnikiem w szukaniu lifestyle’owej ścieżki może być Oura Ring. Mowa o urządzeniu ubieralnym, które stworzono na wzór pierścienia. Oura Ring to napalcowy gadżet, który wie, jak zbadać konkretny organizm, tak aby następnie, dzięki inteligentnym systemom, przeanalizować zebrane informacje i określić, czego realnie potrzeba naszemu ciału. Tym bardziej, że nie chodzi tylko o to, aby było piękne, ale i zdrowe, prawda?

oura ring urządzenie dieta
fot. ouraring.com

Urządzenie dopasowane do potrzeb

Innowacyjny Oura Ring zapewnia weryfikacje gotowości organizmu do podjęcia aktywności. Ją też z resztą kontroluje. Wynik podaje w skali od 1 do 100. Dzięki temu użytkownik pierścienia wie, czy jego organizm posiada odpowiednie pokłady energii, by skupić się na ćwiczeniach, czy może jednak w danym momencie warto postawić na odpoczynek i regenerację organizmu – tak, aby aktywność była możliwie najbardziej adekwatna do stanu ciała i ducha. 

Twórcy urządzenia wearables zaznaczają, że w przeciwieństwie do znanych rozwiązań, Oura Ring pozwala śledzić nie tylko codzienne cele, ale i trendy funkcjonowania organizmu na przestrzeni czasu. Daje to możliwość kompleksowego podejścia do planowania diety i pełnowartościowych treningów. Pierścień w korelacji z dedykowaną mu aplikacją mobilną pokaże m.in. jak późny posiłek wpływa na sen użytkownika, zwiększając tętno spoczynkowe. 

Twój wynik gotowości składa się z: „Jak śpisz? Jak twoja aktywność? Daje całościowy obraz. Jeśli Twoje ciało wygląda, jakby było gotowe na więcej, zwiększymy Twoją aktywność. Jeśli tak się nie stanie, zmniejszymy ją. Nie trzeba zawsze wykonać około 10 000 kroków, nie chodzi tylko o jeden cel.
Caroline Kryder
kierownik ds. komunikacji naukowej w Oura dla Yahoo
oura ring urządzenie dieta
fot. ouraring.com

Skrupulatna kontrola organizmu

Co ciekawe, Oura Ring weryfikuje, jak pracuje organizm podczas każdej aktywności. Dzięki temu użytkownik dostaje informacje, jak organizm wykorzystuje zgromadzony tłuszcz oraz węglowodany. Pierścień podaje wynik w skali od 1 do 5, gdzie 1 oznacza spalanie tłuszczów, a 5 spalanie węglowodanów. Czynnikiem dookreślającym jest tu również oddech w kluczowych momentach dnia – np. w trakcie treningu, po jedzeniu, czy podczas odpoczynku. 

Na podstawie tego wszystkiego, Oura Ring przedstawia propozycje posiłków, które pomogą sukcesywnie docierać do strefy spalania tłuszczu, w zdrowy sposób wspierając przy tym codzienną dietę.

Pomocnik w codziennym życiu

Twórcy Oura Ring podeszli do sprawy sportu i diety bardzo holistycznie. Dzięki temu ten mały gadżet wearables, mimo że nie jest urządzeniem medycznym, jest traktowany jako nieocenione wsparcie nie tylko przez tradycyjnych konsumentów, ale i zawodowych sportowców, np. w NBA, czy gwiazd świata showbiznesu.

Oura Ring jest też rozwiązaniem szczególnie docenianym przez panie, które za jego mogą precyzyjne  śledzić swój cykl menstruacyjny. Jest to możliwe m.in. dzięki skrupulatnemu pomiarowi temperatury ciała użytkowniczek, wraz z jej najmniejszymi zmianami.

Cena i subskrypcja Oura Ring 

Najnowsza generacja Oura Ring 3 dostępna jest na stronie producenta w cenie 314 EUR, czyli około 1400 zł. Korzystanie z pierścienia oraz z pełnej wersji aplikacji mobilnej możliwe jest jednak wyłącznie na zasadzie subskrypcji usług producenta, która przez pierwsze 6 miesięcy jest darmowa. Następnie będzie trzeba za nią odpowiednio zapłacić. 

Urządzenie jest dostępne w 4 kolorach: czarnym, srebrnym, złotym i szarym. 

oura ring urządzenie dieta
fot. ouraring.com

Czy istnieje alternatywa? 

Trzeba zaznaczyć, że wiele urządzeń wearables oferuje zaawansowaną analizę parametrów ciała – tak, aby trening i dieta szły zawsze w możliwie najlepszą stronę. Szczególnie rozwinięte pod tym kątem pozostają zegarki sportowe, które nastawione są na intensywną aktywność fizyczną. Poniżej znajdziecie kilka propozycji o zbliżonych do Oura Ring funkcjach. Kto wie, może to właśnie one przypadną Wam do gustu?

Źródło: uk.style.yahoo.com, ouraring.com, techcrunch.com