To koniec Fitbit Connect. Amerykańska marka wygasza synchronizację z komputerami stacjonarnymi

Ta jesień może odbić się czkawką niektórym użytkownikom urządzeń ubieralnych Google Fitbit. Okazuje się bowiem, że amerykański producent postanowił wyłączyć możliwość synchronizacji swoich urządzeń z komputerami stacjonarnymi PC/Mac oraz całkowicie zlikwidować niezbędną do tego aplikację Fitbit Connect. Sprawdź szczegóły.

Fitbit Connect zniknie już w październiku

13 października 2022 został wyznaczony jako dzień, w którym amerykański gigant technologiczny zamierza usunąć funkcjonującą od dawna aplikację Fitbit Connect. Co za tym idzie, synchronizacja produktów Google Fitbit poprzez fizyczne podłączenie ich do komputera stacjonarnego od tego momentu nie będzie możliwa

Jednocześnie producent zapewnia, że do dyspozycji użytkowników pozostają nowe programy obsługujące jego sprzęt ubieralny, które odpalimy na sprzęcie mobilnym z systemem Android oraz iOS . 

fitbit sense

Co zmieni się dla użytkowników sprzętu Fitbit?

Prawda jest taka, że zmiana, jaką szykuje Google Fitbit, dotknie właściwie garstki osób, które nadal w ten sposób tradycyjny, za pomocą kabla, synchronizowały swoje urządzenia z komputerem stacjonarnym, np. celem przesyłania muzyki i tworzenia playlist offline. Teraz będzie to możliwe jedynie strumieniowo. 

Fitbit konsekwentnie uspokaja, że możliwość słuchania muzyki, zapisanej w pamięci jego zegarków nie zniknie. Zmienić ma się wyłącznie forma jej przesyłania:

Po dezaktywacji aplikacji Fitbit Connect na komputerze możesz kontynuować przesyłanie muzyki do zegarka za pośrednictwem aplikacji Deezer. Klienci w Stanach Zjednoczonych mogą również korzystać z aplikacji Pandora.
help.fitbit.com

Można przypuszczać, że w dobie wszechobecnych smartfonów, tabletów i laptopów sytuacja ta raczej nie powinna być problemem. Ból głowy może jednak powodować to, że subskrypcja wymienionych przez amerykańską markę aplikacji jest płatna. 

Polecane zegarki Google Fitbit:


Źródło: theverge.com, 9to5google.com, help.fitbit.com