Super Mario 64 ? Block od LEGO. Cena, dostępność i skład zestawu

Gra Super Mario 64 od lat porywa kolejne pokolenia. Nic więc dziwnego, że LEGO, będące najpopularniejszą firmą zabawkarską świata, ogłosiło zupełnie nowy zestaw „LEGO Super Mario 64 ? Block”. Ukłon w stronę fanów gry jest nostalgicznym nawiązaniem do przygód postaci, która na stałe wpisała się w kanony światowej popkultury. Sprawdźmy zatem, co oferują klocki stworzone na podstawie przygód Mario, kiedy będą dostępne, oraz jaka jest ich przewidywana cena.

LEGO Super Mario 64 ? Block – skład zestawu

Najnowsza perełka od LEGO to nic innego, jak otwierany kwadratowy box, który za sprawą wielkiego znaku zapytania, sprawia wrażenie pudełka z niespodzianką. I rzeczywiście tak jest. Jego wnętrze podzielone zostało na cztery różne, ale nieprzypadkowe części. Są to natychmiast rozpoznawalne poziomy z gry: Peach’s Castle, Bob-omb Battlefield, Cool, Cool Mountain i Lethal Lava Trouble. Cała konstrukcja może pochwalić się wymiarami 18 cm wysokości, szerokości i głębokości.

LEGO Super Mario 64 ? Block

Zabawowy potencjał zestawu również jest całkiem niezły. Mamy tu aż 2064 elementów, w tym 10 interaktywnych figurek: Mario, Yoshi, Księżniczki Peach i Króla Bob-omb, a także Łupieżca, Big Bully, Pana I, Lakitu, pingwina i małego pingwina.

Wszystko wskazuje zatem na to, że LEGO Super Mario 64 ? Block to idealny pomysł na prezent urodzinowy, świąteczny lub niespodziankę dla entuzjastów Super Mario 64 od Nintendo. Taka propozycja z pewnością podbije też serca graczy i miłośników wszystkiego, co swoim stylem nawiązuje do klimatu retro. Tym bardziej, że dołączono do niego instrukcje krok po kroku, dzięki czemu bez problemu skorzystają z niego osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z LEGO.

Super Mario i LEGO to zgrany duet

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy LEGO sięga po postać Mario i tworzy oryginalne zestawy klocków na podstawie przygód charakterystycznego bohatera gier Nintendo.

Można nawet powiedzieć, że w ciągu nie tak odległej przeszłości powstało kilka zestawów z Mario w roli głównej, które zaowocowały osobnym uniwersum spod szyldu najbardziej charakterystycznej firmy zabawkarskiej na świecie.

O jednym z nich możecie przeczytać tutaj:

Skąd takie połączenie? Twórcy LEGO sięgają po postać Mario bardzo chętnie. Przyznają, że dzieje się tak, bo perfekcyjnie wpisuje się ona w misję firmy, a wydane dotychczas zestawy przyniosły obu markom ogromny sukces. Najpewniej dlatego kolejnym krokiem było wydanie LEGO Super Mario 64 ? Block, która jest kompatybilna z poprzednimi zestawami z serii LEGO Super Mario.

Trudno wyobrazić sobie Super Mario Universe bez kultowych poziomów tej klasycznej gry, pełnych odkryć i tajemnic. Dzięki temu niesamowitemu zestawowi czerpiemy z ekscytującej zabawy LEGO Super Mario, zarówno po to, aby wzbudzić odrobinę nostalgii tym, którzy grali w grę wideo Super Mario 64 , ale także po to, aby przedstawić te wspaniałe poziomy zupełnie nowej publiczności fanów Super Mario
Pablo Gonzalez
starszy projektant w LEGO Group

Przypomnijmy też, że jedną z nadrzędnych misji LEGO jest inspirowanie i rozwijanie budowniczych „jutra” dzięki sile zabawy. Nowoczesne i obfitujące w interaktywne elementy zestawy klocków LEGO pozwalają zatem dzieciom i starszym fanom marki budować  wszystko, co tylko mogą sobie wyobrazić, zachowując przy tym wysoce rygorystyczne standardy bezpieczeństwa i jakości.

Cena i dostępność LEGO Super Mario 64 ? Block

Według informacji dostępnych na stronie producenta, zestaw LEGO Super Mario 64 ? Block ma kosztować 169,99 USD, czyli około 650 złotych. 

A co z dostępnością? LEGO Super Mario 64 ? Block kupimy bezpośrednio od producenta już październiku 2021, natomiast do regularnej sprzedaży u partnerów marki ma trafić nieco później, o czym z pewnością będziemy Was informować. 

Koniecznie przeczytaj także: