„Mario Kart Live: Home Circuit”, czyli Mario ściga się po Twoim domu

16 października Mario i Luigi, czyli najsłynniejsi hydraulicy świata gier, wyruszą na kolejne wyścigi w ramach serii „Mario Kart”. Tym razem miejscem ich motoryzacyjnych zmagań będzie… Twoje mieszkanie. Jak to możliwe?

It’s me, M-AR-io!

Podseria Mario Kart wystartowała w 1992 roku z Super Mario Kart na SNES-a. Od tamtej pory doczekała się wielu tytułów na wiele różnych konsol. Mario Kart Live: Home Circuit to druga gra (po ulepszonej wersji Mario Kart 8), która trafi na Nintedo Switch. Innowacją jest to, że tym razem możemy przenieść rozgrywkę do naszego świata czy pozwolić, by obie rzeczywistości się scaliły.

Wraz z grą dostajemy miniaturowy model pojazdu Mario – siedzi w nim sam wąsacz lub Luigi. Nad głową kierowcy umieszczona jest kamera. To dzięki niej na ekranie naszego Switcha zobaczymy trasę, jaką rajdowiec ma przed sobą. A jest to nasze mieszkanie, na które – za sprawą technologii AR, nałożą się elementy z gry. Dodatkowo na trasie można umieścić dołączone do zestawu bramki i znaki, które również spełniają określoną rolę w grze.

mario kart live home circuit
Źródło: Nintendo

Co jeszcze wiemy o Mario Kart Live: Home Circuit?

Mario Kart Live: Home Circuit możemy rozgrywać w pojedynkę albo w loklnym multiplayerze do czterech graczy. Dostępny jest tryb Grand Prix z wyścigiem przeciwko dzieciom Bowsera – Koopalingom. Do odblokowania będą różne tryby customizacji oraz kostiumy Mario i Luigiego.

Gra jest jednym z tytułów, które ukazują się z okazji 35-lecia Super Mario Bros. O historii Mario i rocznicowych niespodziankach dowiesz się z naszego artykułu. W sklepie x-kom możesz natomiast zamówić już w przedsprzedaży Mario Kart Live: Home Circuit z Mario lub Luigim.

Źródło: Nintendo