Nintendo i LEGO łączą siły. Jeszcze w tym roku pojawi się LEGO Super Mario

Nieśmiertelny bohater i najsłynniejsze klocki świata? Teraz to możliwe. LEGO i Nintendo oficjalnie potwierdziły współpracę, której owocem ma być seria interaktywnych klocków LEGO Super Mario. Czym zaskoczą? Czy mają szansę na realny sukces? Kiedy można się spodziewać tego połączenia? Oto kilka najważniejszych informacji.

Zestawy tematyczne LEGO

Nie od dziś wiadomo, że producent znanych na całym świedcie klocków słynie z zamiłowania do łączenia kultowych postaci z bajek, filmów i gier ze swoimi zabawkami. Do tej pory, wszystkie z nich cieszyły się niebywałym powodzeniem i były doceniane przez rzesze zarówno młodszych, jak i starszych fanów LEGO. 

W tym miejscu polecam zajrzenie do artykułu: Najciekawsze serie klocków LEGO. TOP 5 propozycji.

Ale wracając, mieliśmy już przecież do czynienia z seriami klocków nawiązujących do filmów i bajek, jak: LEGO Harry Potter, LEGO Starnger Things, LEGO Star Wars czy LEGO Disney. Z kolei na pomysł połączenia klocków z postaciami z gier producent wpadł już przy LEGO Minecraft. Jak pokazała ich późniejsza popularność  – był on w 100% trafiony. Czy tak samo będzie z LEGO Super Mario?

LEGO Nintendo Super Mario
źródło: lego.com/pl

LEGO Super Mario. Co to za seria?

Wraz z LEGO Super Mario przychodzi nowe. Dużo frajdy, dużo nowości i dużo atrakcji – tak w skrócie zapowiada się szykowana przez LEGO i Nintendo nowa seria klocków. Nawiązująca do jednej z najbardziej kultowych gier minionych lat odsłona LEGO będzie jednak zestawem wyjątkowym. Otóż, jak poinformowały współpracujące ze sobą firmy, nie są to klocki w tradycyjnym rozumieniu, ani żaden rodzaj gry.

Nową linię LEGO można określić bardziej jako interaktywne, mające specjalne czujniki figurki, które pozwolą im m.in. reagować na otaczające je elementy. Innymi słowy, specjalnie przygotowane na tę okoliczność figurki LEGO Super Mario posiadają wyświetlacze LED i technologię w stylu NFC do interakcji ze specjalnymi klockami oraz do wykonywania zakładanych czynności, jak np. do zbierania monet i przechodzenia przez kolejne poziomy zabawy.

LEGO Super Mario Geex
źródło: lego.com/pl

Premiera LEGO Super Mario

Pierwsze zestawy klocków LEGO Super Mario mają pojawić się jeszcze w 2020 roku. Do oficjalnej informacji nie podano jednak ani konkretnej daty, ani też przybliżonej ceny. Oprócz potwierdzenia współpracy przez LEGO i Nintendo, do oficjalnej wiadomości podano jednak również zwiastun serii w formie krótkiego filmu:

Jesteś fanem LEGO? Sprawdź koniecznie

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat najpopularniejszych klocków świata? Interesuje Cię ich historia i oferta? Zobacz również:

Pamiętajcie również, że LEGO to nie tylko proste układanki i motywy bajkowe dedykowane dzieciom. Wśród szerokiej oferty znanej wszystkim firmy zabawkarskiej, znajdziecie również zestawy, które idealnie nadają się dla bardziej wymagającej młodzieży oraz dorosłych. Do ich ułożenia potrzeba sprytu, precyzji i logicznego myślenia. Dostarczają przy tym wiele rozrywki, ale i satysfakcji z osiągniętych efektów. Polecamy je, szczególnie w oczekiwaniu na nową serię w portfolio LEGO.

Sięgnij po pełną ofertę LEGO w sklepie al.to

Źródło: lego.com/pl, moviesroom.pl, theverge.com