Spotify zmienia stronę główną. Wszystko w trosce o komfort i zainteresowania użytkowników

Od początku swojego istnienia serwis Spotify zyskał wielką sympatię fanów multimedialnej rozrywki. Jednym z powodów tak wielkiej popularności jest fakt, że twórcy platformy stale rozwijają tkwiący w niej potencjał, celnie wychodząc tym samym naprzeciw potrzebom użytkowników. Ostatnią z ogłoszonych aktualizacji jest zmiana na stronie głównej aplikacji, która ma jeszcze bardziej ułatwić korzystanie ze wszystkich jej atutów. Dowiedz się więcej

Strona główna Spotify w nowej odsłonie

Ktoś może pomyśleć, że przebudowa strony głównej w Spotify to „wymyślanie koła na nowo”. Otóż nic bardziej mylnego. Dopiero teraz, po ogłoszeniu zmian wprowadzonych przez serwis, widać jak bardzo były one potrzebne. Rzecz w tym, że nowa odsłona strony startowej na  Spotify genialnie porządkuje oferowane przez platformę treści i jeszcze lepiej segreguje dopasowane do użytkownika rekomendacje, dzieląc je na dwa kanały – Muzykę oraz Podcasty/Programy

W praktyce oznacza to, że możemy zapomnieć o znanym dotychczas widoku, w którym treści nieustannie przeplatają się i tworzą jeden, wielki galimatias. Po ich uporządkowaniu, korzystanie z platformy powinno stać się jeszcze bardziej wciągające i komfortowe.

Obecnie nowy interfejs strony głównej jest aktualizowany dla użytkowników, którzy korzystają z aplikacji na urządzeniach mobilnych z Androidem. Z czasem ma być także udostępniony dla entuzjastów nadgryzionego jabłka. Póki co nie podano jednak informacji, kiedy ma to nastąpić.  

To może Cię zainteresować:

🎧Netflix produkuje serial opowiadający historię Spotify

spotify playlisty

Jak szukać treści na Spotify? 

To bardzo proste. Wyszukiwanie konkretnych treści znacznie ułatwia świadomość tego, co znajduje się w poszczególnych sekcjach zaproponowanych przez Spotify. 

I tak, w dziale Muzyka twórcy serwisu umieścili predefiniowane dla konkretnego użytkownika sugestie muzyczne, w tym np. polecanych wykonawców, albumy i playlisty. Znalazło się tu też miejsce dla przycisków, pozwalających na szybkie udostępnianie i polubienie treści oraz natychmiastowe odtwarzanie muzyki. 

Z kolei w sekcji Podcasty/Programy analogicznie znajdziemy rekomendowane słuchowiska, które wybierane są na podstawie dotychczasowej historii. Tutaj też możemy szukać nowych odcinków podcastów, których już słuchamy. Co wiecej, mamy też dostęp do opisów i opinii na temat rekomendowanych propozycji, które możemy czytać bez konieczności przełączania się między ekranami aplikacji – nawet w trakcie odtwarzania treści audio. 

Spotify
Źródło: newsroom.spotify.com