Darmowa i legalna strona do pobierania muzyki? Mamy kilka propozycji

Legalna strona do pobrania muzyki za darmo w Internecie? W dobie Spotify czy Tidala to pytanie może wydawać się co najmniej oldschoolowe. Jednak przypomnij sobie czasy tworzenia folderów na komputerze z albumami Twoich ulubionych wykonawców czy zgranymi płytami CD do auta. Czy teraz brzmi staromodnie i nieciekawie? Przedstawię Ci najlepsze strony z darmową muzyką do pobrania w Internecie.

Strony do pobierania muzyki

 • ReverbNation
 • CCTrax
 • SoundCloud
 • Jamendo
 • Audionautix
 • NoiseTrade
 • Beatstarts
 • SoundClick

Wiele osób obawia się pobierania muzyki z sieci. Wynika to z faktu, że Internet jest na tyle ogromny, że znajduje się w nim wszystko, a w tym wiele stron z nielegalną muzyką. Nikt w końcu nie chciałby zostać Internetowym piratem.

Z tego powodu stworzyłam listę najlepszych stron z darmowymi plikami muzycznymi do pobrania. Witryny te oferują bezpłatne ściąganie muzyki za pomocą tylko jednego kliknięcia.

muzyka ze Spotify

Jakie są najlepsze strony do pobierania muzyki?

ReverbNation – różnorodność to podstawa

ReverbNation to jedna z najlepszych darmowych stron z muzyką do pobrania w 2021 roku, która oferuje różnorodne gatunki, ale ich kolekcja jest dobrze znana z popu, muzyki alternatywnej i hip-hopu. Ta witryna z muzyką stoi za popularnością takich zespołów jak Alabama Shakes, The Civil Wars i Imagine Dragons. To właśnie ReverbNation zaczęli zdobywać uznanie, udostępniając swoją muzykę za darmo i gromadząc ogromną rzeszę lojalnych fanów

Obecnie ta witryna obsługuje prawie 4 miliony artystów, wytwórni i użytkowników, a dzięki imponującemu katalogowi zapewnia wspaniałe wrażenia miłośnikom muzyki. Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej, mogą to zrobić, korzystając z sekcji Odkrywaj w witrynie muzycznej, która zawiera dużą kolekcję utworów audio do pobrania.

Jak pobrać darmowe utwory na ReverbNation?

 • Przejdź do strony wyszukiwania,
 • po lewej stronie zaznacz pole „Wymagane darmowe pliki MP3”,
 • kliknij „Zawęź wyniki”,
 • bezpłatna muzyka będzie wyświetlana po prawej stronie,
 • kliknij nazwę dowolnego albumu, a otworzy się nowa strona, na której przed bezpłatnymi utworami do pobrania będzie znajdować się mała ikona pobierania,
 • kliknij Pobierz i gotowe.

Gdzie znajdziesz ReverbNation?

ReverbNation aplikacja do darmowej muzyki

CCTrax – elektroniczne i ambientowe rytmy

Tym razem coś dla fanów innych brzmień. Utwory na CCTrax są dostępne jako muzyka Creative Common, więc pobieranie muzyki z tej platformy jest bezpłatne i bezpieczne. Witryna ma ładny układ, w którym można wyszukiwać muzykę według licencji, gatunku, wytwórni i wykonawcy.

Witryna oferuje jednak utwory online w kilku kategoriach, takich jak Electronica, Dub, Techno, Ambient itp. Ale możesz słuchać lub pobierać utwory bez zakładania konta, a także istnieje możliwość pobrania całego albumu od razu.

Jak pobrać darmowe utwory na CCTrax?

 1. Wejdź na stronę CCTrax,
 2. wybierz piosenkę z listy lub z głównej strony. Do wyboru często są również całe albumy,
 3. wybierz najodpowiedniejszą opcję dla siebie,
 4. kliknij przycisk „download” i gotowe.

Gdzie znajdziesz CCTrax?

CCTrax aplikacja do darmowej muzyki

SoundCloud – cała muzyka w jednym miejscu

Na tej liście nie mogło zabraknąć SoundClouda. Jest to jedna z najbardziej popularnych witryn muzycznych, która umożliwia strumieniowe przesyłanie nieograniczonej muzyki i bezpłatne pobieranie utworów. Uważana jest za najlepszą alternatywę Spotify, w której możesz uzyskać muzykę online bez płacenia.

Treści na SoundCloud są przesyłane przez niezależnych artystów, ale również znanych muzyków. Możesz wyszukiwać utwory za pomocą:

 • tagów,
 • zespołów,
 • artystów na pasku wyszukiwania.

Jak pobierać darmowe utwory na Soundcloud?

 1. Wejdź na stronę SoundCloud,
 2. wybierz piosenkę z listy lub z głównej strony,
 3. wybierz najodpowiedniejszą opcję dla siebie,
 4. kliknij przycisk „free download” i gotowe.

Nie każda piosenka w SoundCloud jest jednak bezpłatna. Niektóre wymagają np. polubienia strony na Facebooku.

Gdzie znajdziesz SoundCloud?

SoundCloud aplikacja do darmowej muzyki

Jamendo – w poszukiwaniu muzyki

Podobnie jak w przypadku CCTrax utwory przesłane na Jamendo Music są chronione licencją Creative Commons. Oznacza to, że ​​możesz bezpiecznie pobierać muzykę oferowaną na stronie. Cała zawartość na tej stronie to niezależna muzyka, więc jeśli szukasz mainstreamowych utworów, prawdopodobnie będziesz musiał szukać gdzie indziej.

Jamendo najlepiej nadaje się dla poszukiwaczy muzyki. Posiada starannie wyselekcjonowane listy odtwarzania i stacje radiowe, które są regularnie aktualizowane. Jeśli chcesz licencjonować muzykę do swojego filmu, reklamy lub filmu, ta bezpłatna witryna do pobierania muzyki oferuje również bogatą kolekcję, za którą trzeba zapłacić. Nie są to jednak ogromne kwoty.

Jak pobierać darmowe utwory na Jamendo?

 1. Wejdź na stronę Jamendo,
 2. wybierz piosenkę wpisując w wyszukiwanie na głównej stronie,
 3. kliknij ikonę pobierania i gotowe.

Gdzie znajdziesz Jamendo?

Jamendo aplikacja do darmowej muzyki

Audionautix – oryginalne kompozycje w Twoich filmach

Witryna została stworzona przez Jasona Shawa – kompozytora, który bezpłatnie udostępnia swoją samodzielnie stworzoną muzykę i umożliwia jej legalne pobieranie bez wpadania w kłopoty z naruszeniem praw autorskich.

Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, w którym wszystkie kategorie muzyki są odpowiednio oznaczone. Bibliotekę muzyczną w tej witrynie można przeglądać według:

 • gatunku,
 • tempa,
 • wybrać strumieniowe przesyłanie muzyki na podstawie kategorii „nastroje”,
 • innych słów kluczowych.

Audionautix umożliwia pobieranie muzyki bez rejestracji lub zmuszania Cię do polubienia dowolnej strony na Facebooku, co jest dość powszechne w innych legalnych witrynach do pobierania muzyki.

Jak pobierać darmowe utwory na Audionautix?

 1. Wejdź na stronę Audionautix,
 2. wybierz swój gatunek, a następnie utwór,
 3. naciśnij przycisk pobierania,
 4. po pobraniu darmowego MP3 z Audionautix, wszystko, co musisz zrobić, to przyznać kompozytorowi możliwość wykorzystania darmowej muzyki w filmie.

Gdzie znajdziesz Audionautix?

Audionautix aplikacja do darmowej muzyki

NoiseTrade – platforma do szerzenia muzyki

NoiseTrade to platforma zaprojektowana, aby pomóc artystom w budowaniu grona odbiorców poprzez dystrybucję bezpłatnej muzyki w zamian za dane fanów (e-mail i kod pocztowy).

Artyści rejestrują się za darmo, a potem przesyłają swoją muzykę. Następnie mogą promować swoje utwory poprzez media społecznościowe. Fani mogą bezpłatnie pobrać muzykę albo zostawić darowiznę na dowolną kwotę. Platforma posiada więc niesamowitą kolekcję albumów wielu artystów, którzy chcą, abyś zapoznał się z ich twórczością.

Jak pobierać darmowe utwory na NoiseTrade?

 1. Wejdź na stronę NoiseTrade,
 2. znajdowanie nowych piosenek na NoiseTrade jest również dość łatwe. Sprawdź sekcję Na czasie i Najczęściej pobierane,
 3. żeby uzyskać pełny dostęp lub pobrać album, podaj swój adres e-mail i kod pocztowy,
 4. album zostanie pobrany jako plik ZIP zawierający utwory MP3.

Gdzie znajdziesz NoiseTrade?

NoiseTrade aplikacja do darmowej muzyki

Beatstars – tam, gdzie zaczyna się muzyka

Jest to kolejna bezpłatna witryna do pobierania muzyki MP3. Najbardziej przydatną funkcją tej Beatstarts jest to, że wszystkie bezpłatne i legalne pliki muzyczne do pobrania można przeglądać w jednym miejscu. Oprócz tego trzeba przyznać, że czarny motyw strony wyróżnia się na tle pozostałych propozycji.

W Beatstars możesz filtrować utwory według:

 • gatunku,
 • nastroju,
 • najlepiej sprzedających się,
 • zyskujących popularność,

Oprócz tego możesz użyć filtrów, takich jak:

 • beaty,
 • rytmy z refrenami,
 • wokale,
 • odniesienia do utworów.

Pamiętaj jednak, że będziesz musiał podać swój adres e-mail na stronie, aby bezpłatnie pobrać muzykę. Gdy to zrobisz, link do pobrania zostanie wysłany do Twojej skrzynki odbiorczej. Czasami możesz zostać poproszony o polubienie profilu wykonawcy lub zasubskrybowanie jego kanału YouTube. Jest to jednak dość powszechne w przypadku witryn, które umożliwiają bezpłatne pobieranie utworów.

Jak pobierać darmowe utwory na Beatstarts?

 1. Wejdź na stronę Beatstarts,
 2. Znajdź piosenkę, którą masz ochotę pobrać,
 3. żeby uzyskać pełny dostęp lub pobrać album, podaj swój adres e-mail,
 4. po tej czynności utwór zostanie pobrany.

Gdzie znajdziesz Beatstarts?

Beatstarts aplikacja do darmowej muzyki

SoundClick – klikasz i masz

Jest to najlepsza platforma do pobierania muzyki bezpośrednio z profili różnych wykonawców oferujących swoją muzykę za darmo. Możesz kupić licencjonowane utwory lub legalnie pobrać bezpłatną muzykę.

Dzięki SoundClick możesz przeglądać ogromną kolekcję piosenek według gatunków albo określając rodzaj bitów i instrumentów, które chcesz usłyszeć.

Jak pobierać darmowe utwory na SoundClick?

 1. Wejdź na stronę SoundClick,
 2. Znajdź piosenkę, którą masz ochotę pobrać,
 3. kliknij na ikonę pobierania, która znajduje się po prawej stronie,
 4. gotowe, Twoja piosenka została pobrana.

Gdzie znajdziesz SoundClick?

NoiseTrade aplikacja do darmowej muzyki