Domówki z muzyką w tle? Mało! Tryb karaoke w Spotify pozwoli nam wyć „Przez twe oczy zielone” na pół osiedla. And I think it’s beautiful

Spotify w końcu czyni to, co od początku istnienia platformy wydawało się naturalnym kierunkiem jej rozwoju, mianowicie wprowadza tryb karaoke. Co prawda idzie mu to jak krew z nosa, bo szacuje się, że upłynie jeszcze kilka tygodni, zanim nowa funkcja dotrze do wszystkich użytkowników, natomiast już sama myśl o tym, że będę mógł zaśpiewać w duecie z Zenkiem Martyniukiem, powoduje u mnie osobliwe podniecenie…

Ze Spotify Karaoke nie tylko pośpiewacie, ale też zostaniecie ocenieni

Tak, dobrze czytacie, Karaoke made by Spotify przyjmie formę czegoś na kształt gry imprezowej. Nie dość, że aplikacja będzie nam wyświetlać tekst utworu (w sumie to już to robi), to jeszcze oceni nasz talent wokalny, a oceny trafią do specjalnej karty wyników w profilu użytkownika.

Co o tym myśleć? Cóż, ja na przykład w końcu otrzymam potwierdzenie tego, że słusznie czyniłem, każdego wieczoru odśpiewując „Barkę”. Mam nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w ocenach otrzymanych od algorytmów Spotify.

Sprawdźcie również:

sylwestrowe karaoke

Jak uruchomić i wypróbować możliwości Spotify Karaoke?

Usługa wprowadzana będzie cyklicznie, więc chwilę potrwa, zanim wszyscy użytkownicy będą mogli się nią cieszyć. Przede wszystkim sprawdźcie, czy wersja Spotify, jaką macie na laptopie, smartfonie czy tablecie, jest tą najbardziej aktualną. Jeśli nie, zróbcie aktualizację. To da większą pewność, że gdy Spotify Karaoke będzie dostępne w naszym regionie, z miejsca będziecie mogli skorzystać z usługi.

Jeśli zajrzeć na Twittera, okaże się, że póki co śpiewać z aplikacją mogą nieliczni. Niektórzy dołączyli do tego elitarnego grona, właśnie aktualizując Spotify. Inni znów zaktualizowali i niczego to nie zmieniło. Ja sam, póki co, należę do drugiego obozu. Co jest nawet frustrujące, bo mógłbym już zacząć podbijać listy przebojów, a tak ciągle tracę czas na pracę na etacie.

Spotify Karaoke Mashable
Źródło: Mashable.com

Jak rozpoznać, że Spotify Karaoke już działa?

Na karcie utworu, w miejscu, gdzie wyświetla się tekst, powinna pojawić się ikonka z mikrofonem i napisem „sing”. Wtedy wystarczy w nią kliknąć i można śmiało zacząć ujadać z Mariahą Carey „Can’t liiiiiiiive…”, choć oczywiście warto wcześniej poinformować o swoich zamiarów sąsiadów.

Tylko dla subskrybentów Premium?

Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, a zdania internautów są podzielone, natomiast podobno (tutaj powołuję się głównie na serwis mashable.com) Spotify Karaoke będzie dostępne dla wszystkich użytkowników, nie tylko dla tych z aktywną subskrypcją Premium.

To jak będzie? Pośpiewamy trochę?