Głośnik do karaoke z mikrofonem czy bez? Jaki model wybrać i czym się kierować?

Głośnik karaoke z mikrofonem to fantastyczna sprawa. W głównej mierze można oprzeć na tym elemencie całą imprezę, a wtedy taki głośnik staje się gwoździem programu. Karaoke to świetne urozmaicenie domówki, zabawy urodzinowej czy sposób na spędzanie wolnego czasu. Z głośnikiem do karaoke każdy śpiewać może… a nawet powinien.

Rozkręć każdą imprezę z głośnikiem do karaoke

Niech sąsiedzi walą, walą, walą, walą do drzwi… byleby w rytm muzyki, żeby akcentować rytm, a nie go gubić. Chociaż po co sąsiedzi mają walić w drzwi, jeżeli można ich zaprosić do wspólnego imprezowania? Po prostu podłącz mikrofon dołączony do zestawu Twojego głośnika Blaupunkt PS05.2DB i pozwól sąsiadom bawić się na Twojej imprezie.


Z głośnikiem karaoke rozkręcisz każdą imprezę. Z takiego urządzenia nie tylko można korzystać śpiewając ze znajomymi. To też bardzo dobre rozwiązanie audio do codziennego użytku. Wystarczy, że sparujesz telefon z głośnikiem poprzez Bluetooth i gotowe. Możesz słuchać czego tylko chcesz. Wiele głośników posiada również wejścia słuchawkowe, a nawet porty USB – możesz więc słuchać muzyki zapisanej na pendrivie czy z innego urządzenia połączonego kablem słuchawkowym. Takie możliwości ma m.in. przytoczony już głośnik Blaupunkt PS05.2DB.

karaoke śpiewanie

Głośnik karaoke z mikrofonem czy bez?

To oczywiście zależy od Twoich potrzeb, budżetu i wielkości imprez, jakie chcesz prowadzić ze swoim głośnikiem karaoke. Najprostszym rozwiązaniem prowadzącym do celu jest kupno głośnika karaoke z mikrofonem dołączonym do zestawu. To rozwiązuje problem wyboru mikrofonu. Może być jednak tak, że będą potrzebne dwa mikrofony. Nie da się przecież ukryć, że śpiewanie razem ma swój urok. Wtedy należy wybrać komplet z dwoma mikrofonami, lub kupić dwa mikrofony poza kompletem.

Głośnik karaoke z mikrofonem

Takie rozwiązanie jest wprost idealne dla osób, które jednym zakupem chcą zamknąć sprawę mikrofonu i głośnika. Taki zestaw stworzony jest z myślą o mniejszych i średnich domówkach oraz przyjęciach okolicznościowych, gdzie nagłośnienie nie musi być z najwyższej półki, ale ma być satysfakcjonujące i funkcjonalne. Kup głośnik karaoke z mikrofonem w x-komie i ciesz się świetnym zestawem karaoke.

Do polecanego już głośnika Blaupunkt PS05.2DB dołączony jest bezprzewodowy mikrofon, który spełni wymagania wszystkich imprezowych wokalistów. Zestaw świetnie ze sobą współgra – głośnik jest donośny, o głębokich basach (z możliwością korekcji wysokich i niskich tonów), a mikrofon bardzo funkcjonalny, solidny i czuły. Dzięki temu, że mikrofon jest bezprzewodowy, każdy wokalista może poczuć się jak na scenie. Bez plączącego się kabla można poczuć pełną swobodę poruszania się. Bez ograniczeń ruszaj się śpiewając – głośnik nie musi być tuż obok Ciebie.

Wspomniany głośnik z bezprzewodowym mikrofonem to również bardzo dobre wyjście na nieformalne bankiety i imprezy okolicznościowe. Podczas formalnej części można przemawiać bez przewodowych ograniczeń i emitować muzykę za pomocą USB. Gdy impreza wkroczy w fazę nieformalną wystarczy podkręcić basy, podgłośnić sprzęt i oddać mikrofon chętnym wokalistom. To czas na rozkręcenie dobrej zabawy.

Głośnik do karaoke bez dołączonego mikrofonu

Wbrew pozorom to nie jest bardziej budżetowe wyjście. Rzecz jasna może być, natomiast wybór głośnika osobno, a mikrofonu osobno sprawia, że sami musimy dobrać najlepszy mikrofon do karaoke. Jak to zrobić? Spokojnie, po przeczytaniu tego akapitu wszystko stanie się jasne.

Po pierwsze – baza wiedzy:

Mikrofon dobrany osobno może być nawet studyjnej jakości. Wtedy każdy uczestnik zabawy karaoke będzie brzmiał jak na prawdziwym, wysokobudżetowym koncercie. Oczywiście, jeżeli organizujesz mniejsze imprezy dla grona znajomych, to taki sprzęt nie jest Ci potrzebny. Warto jednak zadbać o przyzwoitą jakość mikrofonu, by nie rozczarować siebie i gości. Jeżeli chcesz wybrać jakikolwiek mikrofon, to lepiej zdecyduj się na komplet głośnik karaoke + mikrofon.

Jaki mikrofon wybrać? Zdecydowanie estradowy, przeznaczony do występów na żywo. To typ mikrofonu, który najlepiej poradzi sobie z głośnym otoczeniem, doskonale wyizoluje głos wokalisty od dźwięków tła i muzyki głośnika, a sam nie będzie stwarzał problemów, kiedy wokalista żwawo będzie ruszał się w rytm muzyki. Przecież to występ na żywo, trzeba się ruszać, prawda?

Do głośnika karaoke wybierz mikrofon dynamiczny. Ten spełnia wszystkie wymienione wyżej cechy. Będzie odpowiednio głośny i trwały – przeznaczony do występów na żywo jest odporny na spore ciśnienie akustyczne, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Czy będzie przewodowy czy bezprzewodowy – to zależy. Upewnij się, że głośnik karaoke, który wybierasz ma możliwość podłączenia mikrofonu bezprzewodowego. Najbezpieczniejszą opcją z reguły jest mikrofon przewodowy, ponieważ w przeważającej większości głośniki karaoke posiadają przynajmniej jedno takie gniazdo.

Jaki głośnik do karaoke wybrać?

Na domówki i niewielkie przyjęcia nie potrzebujesz sporego sprzętu. Taki większy głośnik nabiera sensu kiedy chcesz nagłośnić naprawdę niebagatelną imprezę. Są jednak aspekty, na które warto zwrócić uwagę bez względu na wymagane gabaryty głośnika.

Oświetlenie

Wbudowane oświetlenie w głośnik do karaoke to bardzo fajna sprawa. W mniejszych pomieszczeniach takie światło w pełni wystarczy. Imprezowy klimat przy takim oświetleniu i brzmieniu jest murowany. Oczywiście, każdy głośnik ma to oświetlenie trochę inne, dlatego obejrzyj na zdjęciach jak dany model się prezentuje.

Jeżeli rozkręcasz imprezę w sporym pomieszczeniu lub aranżujesz pod przyjęcie więcej pomieszczeń, to światło z głośnika może nie wystarczyć. W takim wypadku postaw na zewnętrzne oświetlenie, które sprawi, że impreza nabierze pożądanego klimatu w każdym kącie.

Stosowane technologie

Czy głośnik do karaoke ma tylko grać? Cóż, ma przede wszystkim grać. Dobrze grać. Ale fajnie też, kiedy podkład ścisza się w momencie, w którym wokalista śpiewa, prawda? Taką opcję ma np. Blaupunkt PB10DB. A może chcesz użyć funkcji Digital Sound Enhancement Engine, którą posiada Sony MHC-V73D? Ta funkcja polega na przywracaniu elementów brzmieniowych utworów, które zostały utracone w wyniku kompresji pliku. Dzięki temu nawet piosenki w formacie MP3 brzmią jak puszczane prosto z płyty CD. Głośnik od Sony ma jeszcze jedną świetną funkcję – JET BASS BOOSTER. Sprawia ona, że kanał bass reflex zwęża się, przez co przepływ powietrza jest koncentrowany tak, by bas był słyszalny w każdym miejscu pomieszczenia.

Przed zakupem swojego nowego głośnika karaoke określ, które funkcje są Ci potrzebne i wybierz model najodpowiedniejszy dla siebie.

Zobacz wszystkie głośniki karaoke w x-komie

Rozmiar i waga głośnika karaoke

To jeden z najważniejszych aspektów, na jakie trzeba zwrócić uwagę wybierając głośnik karaoke. Czy cięższy i większy głośnik zagra lepiej? Nie. Ale zagra głośniej. Za ciężar całości odpowiada przede wszystkim wielkość wzmacniacza i obudowa głośnika. Duży i ciężki wzmacniacz ukręci większe i donośniejsze brzmienie, a solidna obudowa o odpowiednim ciężarze nie tylko zapewnia ochronę całości, ale też nie przenosi drgań z membrany głośnika, co realnie wzmacnia dźwięk.

Nie każdy cięższy głośnik ma większa moc. Może zdarzyć się tak, że lżejszy głośnik będzie mocniejszy. Jak mocnego i ciężkiego głośnika potrzebujesz Ty? To zależy już od Ciebie i Twoich potrzeb. Na rozkręcenie udanej, nawet większej domówki wystarczy głośnik o mocy 600W. Mocniejsze głośniki, np. o mocy 1000 W, tworzone są z myślą o dużych pomieszczeniach oraz o imprezach outdoorowych, które trudniej nagłośnić. Głośniki o mocy rzędu 2000 W i więcej, to już nagłośnienie na naprawdę spore imprezy, nawet te outdoorowe.

Najlepsze głośniki do karaoke – ile kosztuje dobry imprezowy głośnik?

Nie przepłacaj za sprzęt, którego nie potrzebujesz. Jeżeli nie prowadzisz baru karaoke, to głośnik o mocy 2000 W ważący ponad 20 kilogramów to może być po prostu za dużo. Nie bój się jednak większej mocy głośnika. Fajnie jest przecież zabrać ze sobą swój mobilny głośnik i uratować komuś imprezę, prawda? Do tego idealnie nadaje się mobilny i mocny Blaupunkt PS6. Szukasz bardziej stacjonarnego sprzętu? Doskonałym wyjściem na rozkręcenie porządnej, większej imprezy będzie Blaupunkt PS05.2DB.

Polecane głośniki do karaoke: