Głębsza integracja Philips Hue i Spotify, czyli świeć mi do rapsów

Jeśli korzystacie z inteligentnego oświetlenia Philips Hue, możecie sprawić poprzez Hue Sync, by pulsowało ono stosownie do muzyki odtwarzanej z komputera. Dla jednych – zbędny, irytujący bajer, dla innych – przyjemna funkcja, która może wprowadzić nieco odmiany do czterech ścian. Tę drugą grupę ucieszy zapewne wiadomość o współpracy produkującego Hue Signify ze Spotify. Efekt? Ściślejsze dopasowanie się oświetlenia Hue do streamowanej muzyki.

Jak wygląda i co daje połączenie Hue ze Spotify?

Łączymy konta w aplikacji Hue oraz Spotify i tym samym pozwalamy, by Hue Bridge mógł nawiązać bezpośrednie połączenie z naszą muzyką. Aplikacja analizuje metadane danego utworu w czasie rzeczywistym. Efektem jest scenariusz świetlny, który dopasowuje się nie tylko do beatu, ale też do nastroju, gatunku, tempa, głośności, wysokości tonu i nie tylko.

Warto dodać, że – w odróżnieniu od rozwiązań firm trzecich, jak Hue Disco – nie jest tutaj wykorzystywany mikrofon danego urządzenia.

Nadal mamy możliwość ręcznej zmiany ustawień tak, by idealnie nam odpowiadały. Poza tym w tej samej aktualizacji otrzymujemy również dynamiczne sceny, choć póki co są one dosyć subtelne.

Jak wygląda dostępność funkcji?

Nowa funkcja jest dostępna od 1 września i ma trafić do wszystkich urządzeń Hue w przeciągu tygodnia. Signify mówi o niej w kontekście wczesnego dostępu. Od października będzie to już stały element aplikacji Hue. W późniejszej edycji bardziej zauważalne staną się też dynamiczne efekty.

Jakie są wymogi korzystania z Philips Hue i Spotify?

Tu mogą pojawić się lekkie niedogodności. Nowa funkcja tyczy się bowiem tylko kolorowych żarówek. Do jej użytkowaniapotrzeba także mostka Hue Bridge, który nie jest już niezbędnym elementem każdego inteligentnego zestawu oświetleniowego.

Na pociechę można dodać, że funkcja działa z Hue również wtedy, gdy korzystacie ze Spotify w ramach okresu próbnego. Jeśli chodzi o aplikację Hue, konieczna jest wersja 4.0.

Inteligentne oświetlenie Hue w x-kom:


Źródła: 9to5Mac, The Verge, Engadget