Jak usunąć konto na Spotify i anulować subskrypcje?

Masz konto w Spotify, ale myślisz o przejściu na inną usługę strumieniowego przesyłania muzyki? Całkowite zamknięcie konta jest oczywiście bardziej trwałym rozwiązaniem, niż zwykłe anulowanie subskrypcji Premium. W poniższym przewodniku pokażemy Ci jednak, jak wykonać obie te czynności.

Jak anulować subskrypcję Premium w Spotify?

Spotify nadal jest wzorem dla branży strumieniowania muzyki. Z 155 milionami abonentów premium jest też liderem wśród serwisów muzycznych na całym świecie. Szwedzka firma utrzymuje swoją pozycję w branży, jednak na tym nie kończy i nie ustaje w staraniach w walce o rozwój swojego serwisu, wprowadzając nieustannie nowe możliwości, co rzecz jasna, ma mieć przełożenie na  zwiększenie przychodów.

Jednak konkurencja nie śpi i wielu klientów, mając możliwość korzystania z innego serwisu w podobnej cenie, z różnych powodów decyduje się na zmianę.

________________________________

Przeczytaj także:

Spotify - jak usunąć konto

Jeśli myślisz o przejściu na inną usługę strumieniowego przesyłania muzyki lub po prostu chcesz zaoszczędzić pieniądze i przejść z konta Premium na bezpłatne, wyjaśnimy, jak anulować subskrypcję Spotify.  To także istotne wskazówki dla tych, jeśli chcesz zamknąć swoje konto, bowiem jeśli jesteś klientem Spotify Premium, przed zamknięciem konta musisz najpierw anulować subskrypcję.

Aby anulować transkrypcję:

  • Zaloguj się na swoje konto Spotify i wybierz „Subskrypcja” z menu.
  • Przejdź do „Twój plan” i kliknij „ZMIEŃ PLAN”. 
  • Przewiń do opcji „Spotify Free” i kliknij „ANULUJ PREMIUM”.
  • Zostaniesz zapytany, czy jesteś pewien, więc kliknij „Tak”. 

I to wszystko. Twoja subskrypcja zmieni się z Premium na Bezpłatną, gdy nadejdzie termin następnej płatności. Strona Twojego konta pokazuje datę, kiedy Twój plan powróci do Spotify Free. Do tego czasu możesz nadal korzystać z korzyści Premium.

Po wygaśnięciu subskrypcji Premium nadal będziesz mógł logować się na swoje konto, odtwarzać utwory i uzyskiwać dostęp do zapisanej muzyki i playlist, ale będziesz słyszeć reklamy między utworami i będzie można losowo odtwarzać tylko albumy i wykonawców spoza Listy odtwarzania Spotify.

Najlepiej, jeśli anulujesz subskrypcję z wyprzedzeniem przed kolejną datą rozliczenia, dzięki czemu unikniesz pobrania kolejnej płatności.  

spotify logo z nutkami

Jak mogę usunąć moje konto Spotify?

Ponieważ prywatność staje się poważnym problemem, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze cyfrowe ślady, możesz w pewnym momencie zechcieć trwale usunąć swoje konto Spotify. 

Możesz zamknąć konto tylko w bezpłatnej usłudze z reklamami, więc pierwszym krokiem jest zalogowanie się na swoje konto i anulowanie dowolnego płatnego planu, takiego jak Spotify Premium. Instrukcja postępowania została opisana powyżej.

Następnie przejdź do strony pomocy Spotify i wybierz: „Zamknij konto ”. Zaloguj się do swojego konta i wybierz „Pomoc do konta”, a następnie „Chcę zamknąć moje konto”. Zostaniesz zapytany, czy na pewno chcesz zamknąć swoje konto na stałe, co oczywiście musisz potwierdzić. Spowoduje to przejście do strony z napisem „Przykro nam, że chcesz nas opuścić” i rozpocznie się pięcioetapowy proces zamykania konta. Kliknij niebieski przycisk „Kontynuuj”, aby przejść do przodu po każdym kroku.

Spotify ostrzeże Cię, że stracisz swoich obserwatorów i playlisty. Zaznacz pole potwierdzające, że rozumiesz konsekwencje i kliknij niebieski przycisk „Kontynuuj”.

Ponownie kliknij „Kontynuuj” na następnej stronie. Otrzymasz wiadomość e-mail — wysłaną na konto, na które się zarejestrowałeś — aby potwierdzić, że nadal chcesz zamknąć swoje konto.

Otwórz otrzymany link i kliknij ostatnią opcję „Zamknij moje konto”. Pojawia się jako zielony przycisk i należy go kliknąć w ciągu 24 godzin od otrzymania wiadomości e-mail.

konto w spotify

Pamiętaj, że już nigdy nie będziesz mógł używać swojej nazwy użytkownika w Spotify ani uzyskiwać dostępu do swoich list odtwarzania, obserwujących lub biblioteki. A jeśli zarejestrowałeś się ze zniżką studencką, nie będziesz mógł zastosować jej na innym koncie, dopóki nie upłynie 12 miesięcy od pierwszego użycia. 

Gdy po raz pierwszy zamkniesz konto, będziesz mieć możliwość jego ponownej aktywacji w ciągu 7 dni, w razie gdybyś jednak zmienił zdanie. Po tym czasie konto zniknie na zawsze.

Oczywiście nadal możesz utworzyć nowe konto Spotify później. Niemniej zanim zadecydujesz się stale usunąć swoje konto, dobrze się zastanów.