Jak pobrać muzykę ze Spotify? Odtwarzaj muzykę offline

Baza muzyki na Spotify jest przeogromna, ale raczej każdy ma swoje ulubione utwory, których chciałby słuchać bez dostępu do Internetu. A może są to podcasty? Jedyne w swoim rodzaju podcasty Rogana, który wygłasza prawdy objawione na Spotify. Jak pobrać muzykę i podcasty na telefon lub komputer i słuchać ich offline?

Czym jest Spotify?

Spotify to złodziejska usługa streamingowa założona przez wrednych reptilian, którzy wyduszą każdy grosz od twórców płacąc im mniej niż się powinno. Uważacie, że jest inaczej? Czekam na dowody. Póki co zostaję przy swojej wersji. Nie bez kozery część artystów zawija się ze Spotify, a najnowszy album Westa Donda 2 nie został opublikowany na platformie. Gdzie można posłuchać tego albumu? Otóż Donda 2 dostępna jest jedynie na ekskluzywnej stronie Westa – pisaliśmy o tym artykuł.

Jeżeli jednak jesteś czytelniku użytkownikiem platformy streamingowej Spotify założonej przez pozaziemską cywilizację, możesz mieć ochotę pobrać swoje ulubione i znienawidzone utwory na swój przenośny sprzęt, np. PC. Jak odtwarzać muzykę ze Spotify w trybie offline?

Spotify pieniądze
Spotify nie lubi przepłacać na rzecz artystów. Rogan dostał 100 milionów dolarów od platformy, a Kanye West nie udostępnił tam swojego najnowszego albumu. Czyżby jakieś podwójne standardy?

Pobieraj muzykę z kontem Premium

Nie bądź żyła. Kup konto Premium i ciesz się nieograniczonym dostępem do muzyki w trybie offline. Oczywiście na ile pozwoli ci twoje urządzenie. Pobieraj i odtwarzaj pobrane utwory bez względu na to, czy połączenie z Internetem jest, czy go nie ma. Pamiętaj jednak, że Spotify wymaga logowania się do sieci przynajmniej raz na 30 dni, by śledzić Twoją aktywność wypłacić twórcom należności za konkretną liczbę odsłuchań. Jeżeli nie połączysz się z Internetem raz na 30 dni, Spotify zablokuje Twoje pobrane utwory.

Spotify Premium jest też jedyną możliwością, by słuchać zapisanych utworów offline. I zanim zaczną się krzyki, porykiwania, growle i buczenie, że przecież są zewnętrzne programy do pobierania muzyki i słuchania jej za darmo, to spieszę z wyjaśnieniami dlaczego to jest bezsensu, a takie januszowanie to kradzież.

Dlaczego warto kupić Spotify Premium?

Otóż, po pierwsze, najbardziej oczywiste. Spotify zbiera informacje o użytkownikach; o tym czego słuchają, jak długo, ile razy odtworzyli dany utwór, czy został on zapisany do jakiejś playlisty, czy pominięty po piątej sekundzie. Na podstawie tych danych płaci twórcom te śmieszne pieniądze zwane górnolotnie wypłatami lub opłatami licencyjnymi. Ile Spotify płaci twórcom? Około  6 – 8 dolarów za 1000 wyświetleń. Takim sposobem omijanie systemu naliczania odtworzeń przez Spotify jakimś zewnętrznym programem to okradanie twórców z należytych pieniędzy. Kup Spotify Premium i bądź fair względem twórców.

Po drugie – programy do konwertowania muzyki do trybu offline nie muszą być do końca legalne. To znaczy, że używanie ich jest piraceniem kultury na miarę XXI wieku. Nie trzeba iść już na giełdę elektroniki, by dostać wypaloną w Nero płytę jakiegoś zespołu. Po prostu robi się to zewnętrznym oprogramowaniem. Na dodatek takie programy trzecie mogą żądać od nas uiszczenia opłaty. Jaki jest sens płacić za konwertowanie muzyki do trybu offline, skoro można kupić legalne Premium i zamknąć temat?

Po trzecie, Spotify Premium to nie tylko muzyka i podcasty bez Internetu. To też muzyka bez reklam, słuchanie dokładnie tego czego się chce i nieograniczona możliwość przeskakiwania utworów. W darmowej wersji za to jest możliwość pobierania podcastów. Jeżeli zależy ci tylko na nich, może warto zrezygnować z Premium? Nie zrozum mnie źle czytelniku. To nie jest reklama tej złodziejskiej platformy streamingowej założonej przez reptilian. To próba odwrotu od kopiowania i piracenia muzyki na rzecz korzystania z wbudowanej, legalnej i przydatnej funkcji. Płatnej. Ale za piractwo też się płaci, nierzadko dwa razy.

Spotify sprzęt
Spotify oferuje różne warianty jakości odtwarzanego dźwięku. Podobno ma być nawet wariant bezstratny. Póki co użytkownicy Premium mają zagwarantowaną najwyższą jakość.

Jak pobrać i słuchać muzyki ze Spotify na smartfonie i tablecie bez dostępu do Internetu?

Czyli mamy Premium! Teraz możesz dodawać i usuwać utwory i całe albumy dostępne offline. Można pobierać całe albumy, ale nie ma bezpośredniej możliwości pobierania pojedynczych utworów. Jest jednak na to metoda.

By pobrać muzykę lub podcast ze Spotify:

  • przejdź do treści, którą chcesz pobrać
  • wciśnij strzałkę wpisaną w okrąg – znajduje się ona obok serduszka
  • kiedy symbol zrobi się zielony będzie oznaczało to, że treść została pobrana – jest dostępna offline

Jak pobrać poszczególne utwory w Spotify, by słuchać ich bez Internetu? Metody są dwie. Możemy albo dodać utwór do ulubionych i włączyć pobieranie polubionych utworów, albo utworzyć playlistę z różnymi utworami, których nie chcemy dodawać do ulubionych, i pobrać tę playlistę. Może ona mieć jeden utwór albo 100. Nieistotne. Spotify pobierze wszystkie.

By włączyć pobieranie polubionych utworów wystarczy wejść do playlisty polubione utwory i wcisnąć symbol strzałki. Wtedy wszystkie utwory, którym daliśmy serduszko, będą pobierane.

Jak pobrać i słuchać muzyki ze Spotify na komputerze bez dostępu do Internetu?

Na komputerze pliki pobiera się tak samo, jak na telefonie czy tablecie, czyli:

  • przejdź do albumu, playlisty, lub podcastu który chcesz pobrać
  • kliknij strzałkę wpisaną w okrąg
  • kiedy strzałka zrobi się zielona, będzie można słuchać pobranych utworów offline

Tutaj uwaga. To, że pobrane utwory dostępne są na jednym urządzeniu, nie oznacza, że będą dostępne na innym. Na każde urządzenie należy pobierać utwory oddzielnie. Na koncie zapisują się polubione utwory czy utworzone playlisty, ale nie pobrania. Jeżeli chcesz słuchać polubionych utworów offline na innym urządzeniu, pobierz je również i na to urządzenie.

jak pobierać muzykę ze spotify
Oznaczenia kolejno: odtwórz, polub, pobierz, więcej działań

Jak sprawdzić, czy pobrane utwory zostały zapisane? Tryb offline

Może trudno w to uwierzyć, ale aby sprawdzić, czy pobrana muzyka jest dostępna offline, trzeba się na chwilę odłączyć od sieci. Rozłącz się więc z Wi-Fi, wyłącz transmisję komórkową. Jeżeli muzyka jest dostępna – brawo. Wszystko się udało.

Jeżeli pobrane utwory nie są dostępne, wyłącz i włącz aplikację. Jeżeli to nie zadziałało, zwolnij trochę pamięci i spróbuj ponownie. Jeżeli to też nie zadziałało, usuń pobrane utwory i pobierz ponownie.