„Ozark” 4. sezon – kiedy premiera i co nas czeka w finałowych odcinkach?

3. sezon serialu „Ozark” miał swoją premierę w 2020 roku i od tego czasu fani z niecierpliwością czekają na nowe odcinki. Niebawem Jason Bateman i Laura Linney powrócą w jednym z największych seriali Netflixa. Na premierę ostatniego sezonu serialu trzeba jednak poczekać jeszcze kilka tygodni.

Data premiery 4. sezonu „Ozark”

Nieczęsto zdarza się, żeby widzowie i krytycy byli zgodni w swoich ocenach. Wiele lubianych przez zwykłych zjadaczy chleba produkcji spotyka się z negatywna opinią tych, których życie zawodowe w dużej mierze polega na oglądaniu filmów i seriali (co piszę z nieukrywaną nutką zazdrości). W przypadku serialu „Ozark” opinie widzów i krytyków są bardzo pozytywne i uznaje się, że jest to jeden z najlepszych seriali, jakie kiedykolwiek wyprodukował Netflix.

Dlatego nie dziwi fakt, że tak mocno wyczekuje się wieści o kolejnym sezonie serialu. Po dwóch latach oczekiwania czwarty i ostatni sezon wielkiego hitu Netfliksa, Ozark, jest już coraz bliżej.

W końcu dowiemy się o losie Marty’ego Byrde’a (Jason Bateman) i jego rodziny, którzy próbują negocjować potencjalne niebezpieczeństwo ze wszystkich stron, w tym ze strony meksykańskich karteli narkotykowych, lokalnej matki produkującej heroinę Darlene Snell i Marty’ego partnera w zbrodni, Ruth Langmore.

Jednak nie wszystkiego dowiemy się od razu, bowiem ostatni, 14-odcinkowy 4. sezon zostanie wydany w dwóch częściach, przy czym pierwsze siedem odcinków pojawi się na Netflix 21 stycznia 2022 roku, a termin premiery pozostałych siedmiu odcinków nie został jeszcze ujawniony, choć należy przypuszczać, że będzie można je zobaczyć jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku.

ozark sezon 4
Źródło: Netflix

O czym opowiada „Ozark”?

Ozark to jeden z najbardziej lubianych i najbardziej docenianych przez krytyków produkcji Netfliksa. Serial śledzi losy Martina „Marty” Byrde, jego żony Wendy i ich nastoletnich dzieci Charlotte i Jonah.

Dla świata zewnętrznego Byrdes to zwyczajna rodzina. Ale Marty, który pracuje jako doradca finansowy, jest uwikłany w pranie brudnych pieniędzy dla drugiego co do wielkości kartelu narkotykowego w Meksyku.

Kiedy sprawy zaczynają się psuć, Marty zostaje zmuszony do przeniesienia swojej rodziny z Chicago do leniwych jezior Missouri Ozarks, gdzie w zamian za swoje życie obiecał szefowi narkotykowego gangu wyprać 500 milionów dolarów.

Wkrótce inwestycje Marty’ego wzbudziły zainteresowanie lokalnych przestępców, w tym rodzin Langmore i Snell, a także organów ścigania i mafii Kansas City.

Podczas gdy Marty niechętnie kontynuuje swoje życie przestępcze, Wendy niespodziewanie rozwija się w nowej roli szefa przestępczości. W ich występkach pomaga im i podżega Ruth Langmore, nastolatka z przyczepy kempingowej, która wkrótce okazuje się mądrzejsza od swojej rodziny i na zmianę staje się zarówno uczennicą Byrdesów, jak i ich najbardziej zaciekłą rywalką.

serial ozark
Źródło: Netflix

„Ozark” sezon 4. – zwiastuny serialu

Czy jest już zwiastun serialu? Tak! I to nie jeden. Zwiastun z zapowiedzią daty premiery pokazuje kluczowe miejsca z serialu, z komentarzami głównych bohaterów, w tym Marty’ego, Wendy, Darlene i Ruth. Ruth zadaje pytanie: „Dlaczego mam wrażenie, że oboje wiemy, że lepiej byłoby, gdybyś był martwy?”, podczas gdy Wendy dodaje: „Czasami, jeśli nie pójdziesz do przodu, umrzesz”. Bardzo złowieszczy. 

Wcześniejszy trailer „First Look” podkręcił napięcie przed nowymi odcinkami, pokazując ujęcie, gdy Marty i Wendy obmywają się z krwi w rezydencji Omara Navarro w scenach, które mają miejsce zaledwie kilka minut po dramatycznym zakończeniu sezonu 3. 

Pełny, oficjalny zwiastun 4. sezonu

W ostatnich chwilach oczekiwania na premierę otrzymaliśmy także w końcu pełny zwiastun pierwszej połowy finałowego sezonu serialu „Ozark”. W nagraniu widzimy jak Marty i Wendy próbują wynegocjować umowę o immunitecie między Navarro a FBI, a walka Marty’ego z Ruth Langmore (Julia Garner) staje się jeszcze gorsza.

„Ozark” – obsada 4. Sezonu

Wszyscy kluczowi członkowie obsady spotykają się ponownie w czwartym sezonie serialu „Ozark”, w tym oczywiście Jason Bateman jako Marty Byrde i Laura Linney jako jego żona Wendy.

Julia Garner powróci jako Ruth Langmore, a Charlie Tahan  jako kuzyn Ruth, Wyatt Langmore, który wciąż jest ze swoją starszą kochanką, królową narkotyków Darlene Snell, graną przez Lisę Emery .

Felix Solis powraca jako kolejne potencjalne zagrożenie dla Byrdes w postaci szefa kartelu Omara Navarro.

Do obsady sezonu 4 dołącza również nominowany do Oscara Bruce Davison (X-Men), który gra senatora Randalla Schafera – potężnego emerytowanego polityka z Illinois, którego można kupić za odpowiednią cenę.

Veronica Falcón  dołącza do obsady jako siostra Navarro i aspirująca szefowa kartelu, Camila Elizonndro, a raper Killer Mike podobno pojawia się w niespodziewanym epizodzie w scenie u boku Ruth. Killer Mike powiedział o swojej roli w Ozark: „Przeszedłem od czekania, aby dowiedzieć się, co dzieje się dalej [w serialu], do bycia jego częścią… Jestem podekscytowany”.

Zobaczymy, czy niektóre z drugoplanowych postaci nadal będą częścią historii, w tym agentka specjalna FBI Maya Miller ( Jessica Frances Dukes ), Frank Cosgrove Sr ( John Bedford Lloyd ) czy Sam Dermody ( Kevin L Johnson ).

Oczywiście nie zobaczymy więcej Helen Piece ( Janet McTeer ) po tym, jak Omar ją zabił; nie zobaczymy też więcej Bena Davisa ( Tom Pelphrey ) po jego przedwczesnej śmierci ani terapeutki Marty’ego i Wendy Sue ( Marylouise Burke ), których spotkał podobny makabryczny los.

Ozark - serial w serwisie Netflix
Źródło: Netflix

Jak zakończył się 3. sezon serialu?

Uwaga spoilery!

Gdy zbliżamy się do ostatniego sezonu Ozark, znajdujemy Byrdesów w miejscu, gdzie właśnie byli świadkami egzekucji adwokata kartelu Navarro, Helen Pierce, przez egzekutora z Navarro Nelsona Bonillo. Helen próbowała przekonać Omara Navarro, by pozwolił jej przejąć interesy Byrdesów. Teraz Navarro chce jeszcze bliższych więzi między rodzinami.

Marty porozumiał się już z rodziną Navarro po tym, jak dostarczył zdjęcia z nagrania wideo jego syna z ataku na ciężarówkę należącą do Cosgroves z Kansas City Mafii – co doprowadziło do aresztowań członków kartelu Lagunas. Nastąpiło to po tym, jak Lagunas zaatakowali i zabili wszystkich (z wyjątkiem dziecka) podczas pierwszego chrztu syna Omara.

W międzyczasie Ruth zrezygnowała z pracy dla Marty’ego z powodu śmierci i zdrady Bena, który był także jej kochankiem, i zacieśniła lojalność z Darlene Snell. Darlene pomścił również wcześniejszy atak na Ruth ze strony Franka Cosgrove Jr, porywczego syna przywódcy mafii Franka, strzelając do niego po tym, jak Marty odmówił zemsty w jej imieniu.

Ruth, Darlene i jej młody chłopak Wyatt – który jest również kuzynem Ruth – mogą okazać się problemem dla Byrdesów w sezonie 4.

Rozpoczynając ostatni sezonu, nie jesteśmy do końca pewni, komu można ufać, a komu nie. To oznacza tylko jedno: musimy przygotować się na doskonałą rozrywkę, aż do ostatniego odcinka.

Najważniejsze pytania na temat 4. sezonu serialu „Ozark”

Finałowy sezon zostanie podzielony na dwie części. Pierwsze odcinki ukażą się 21 stycznia 2021 roku. Kolejne prawdopodobnie ukażą się także w 2022 roku, jednak data ich premiery nie jest jeszcze znana.

Wszystko wskazuje na to, że wszyscy kluczowi członkowie obsady spotykają się ponownie w czwartym sezonie serialu. Pojawią się także nowe postaci, w tym nominowany do Oscara Bruce Davison (X-Men).

Nie, sezon 4. „Ozark” ma być już ostatni. Nie ma żadnych informacji na temat zmiany tych planów.

Pierwsze siedem odcinków czwartego sezonu Ozark pojawi się na Netflix w piątek, 21 stycznia 2022 roku.

Serial Ozark dostępny jest w serwisie Netflix.