Samsung Sam – nowa wirtualna asystentka Samsunga?

Internet zawrzał, kiedy Studio Lightfarm Studios odpowiedzialne za grafikę 3D i animacje wypuściło na światło dzienne szereg grafik, które przedstawiały dziewczynę ze smartfonem Samsunga. W Internecie takie rendery zyskują coraz częściej na popularności. Czy Sam Girl Samsunga zastąpi Bixby i wkrótce pojawi się na telefonach Galaxy?

Czy Samsung Sam zastąpi Bixby?

Większość smartfonów w dzisiejszych czasach ma na swoim pokładzie wirtualnego asystenta. Niektóre z nich okazują się w pewnych dziedzinach bardziej przydatne od innych, są bardziej funkcjonalne, popularne lub zachwycają designem, czy śmiesznymi funkcjami. Siri od firmy Apple wyróżnia się najlepszym asystentem głosowym, Alexa najlepszym asystentem pod względem zgodności urządzeń, a Google Assistant zdecydowanie prześciga inne w odpowiedzi na postawione mu zadania.

Samsung również pracuje nad bardziej spójnym systemem, aby obsługiwać dużą liczbę urządzeń. Wirtualny asystent Bixby nie okazał się jednak jeszcze tak atrakcyjny dla użytkowników, jak Siri, Alexa, czy Asystent Google. Odkąd pojawiły się obrazy rzekomej wirtualnej asystentki, toczy się debata, czy są to oficjalne rendery Samsunga, czy te, które zostały wyprodukowane jako koncepcja przez stronę trzecią. Użytkownik Twittera zauważył buforowaną wersję usuniętej strony internetowej Lightfarm Studios, która wydawała się sugerować, że obrazy wirtualnego asystenta Sama zostały stworzone we współpracy z agencją marketingową należącą do Samsung Group.

Samsung Sam wirtualna asystentka
źródło: screenrant.com

Czy Sam Samsung okaże się prawdziwa?

Przechwycony obraz strony internetowej wskazuje, że Sam okaże się kiedyś „wirtualnym asystentem Samsunga”. Pozostaje jednak wiele pytań. Na początek okaże się, czy zdjęcia udostępnione online są reprezentatywne dla ostatecznego projektu, czy są po prostu jedną z wielu rozważanych obecnie koncepcji. Okaże się również, czy Sam posłuży wyłącznie do celów marketingowych, czy głównym celem będzie włączenie wirtualnego asystenta na urządzeniach Samsunga.

Samsung Sam wirtualna asystentka
źródło: dexerto.com

Sam jest wielkim hitem w mediach społecznościowych. Wielu użytkowników skorzystało z różnych platform, w tym Twittera, aby zdobyć informacje na temat słuszności nowego projektu. Na razie jednak Ci, którzy mają nadzieję, że Sam będzie nowym wirtualnym asystentem Samsunga, będą musieli poczekać na zdecydowane potwierdzenie od firmy.

Sprawdź smartfony firmy Samsung w x-kom


Jak wygląda Samsung Sam?

Sam pojawia się jako młoda kobieta z brązowymi włosami do ramion i odzieżą marki Samsung. Wyposażona jest w inteligentny zegarek i smartfon Samsung Galaxy. Trzeba przyznać, że z markowym, ale prostym strojem i smartfonem Samsung Galaxy w ręku Sam wygląda jak pracownik Samsunga.

„W trakcie całego procesu zespół poświęcił się opracowywaniu realistycznych materiałów, głównie w aspekcie włosów i ubrań postaci, tak aby Sam wyglądała estetycznie” – powiedział Lightfarm.

„Sam okazała się być niesamowitym powodem do partnerstwem między agencją Cheil a Lightfarm i cieszymy się, że możemy być częścią tego projektu!

Samsung Sam wirtualna asystentka
źródło: gadgetmatch.com