Wszystko wskazuje, że zbliża się premiera Xiaomi Mi Band 7. Co wiadomo o nowej generacji kultowej opaski?

Seria Xiaomi Mi Band jest jedną z najbardziej lubianych i cenionych na rynku wearables. Cechują ją dobre parametry i konkurencyjna – w kontekście pozostałych rozwiązań – cena. Nic więc dziwnego, że fani holistycznego podejścia do życia z niecierpliwością wyczekują siódmej generacji smartbanda od Xiaomi. Czy rzeczywiście jest na co czekać? Sprawdźmy przecieki o specyfikacji, cenie i potencjalnej dostępności Xiaomi Mi Band 7.

Xiaomi Mi Band 7 i jego przewidywana specyfikacja

O premierze nowej opaski Xiaomi mówi się już oficjalnie od dłuższego czasu. Po zeszłorocznym niezwykle udanym debiucie modelu Mi Band 6, a później Mi Band 6 NFC, fani chińskiej marki zacierają ręce, czekając, co tym razem może zaproponować im technologiczny gigant.

Sprawdź:


Nikogo nie dziwi więc fakt, że w sieci zaczyna się pojawiać coraz więcej przecieków dotyczących wyglądu i specyfikacji siódmej generacji opaski Xiaomi. Czego można się z nich dowiedzieć? 

Otóż, jak donoszą zagraniczne portale, Xiaomi Mi Band 7 ma otrzymać większy, niż u poprzedników, wyświetlacz typu AMOLED o przekątnej 1,56 cala i rozdzielczości 192×490 pikseli. Jeśli wierzyć plotkom, ma on też posiadać atrakcyjną funkcję Always On Display, czyli wsparcie dla stałego wyświetlania najważniejszych dla użytkownika komunikatów. Trzeba też wspomnieć o pojemności baterii, która w modelu Mi Band 7 została zwiększona aż dwukrotnie – z 125 mAh do 250 mAh.

Natomiast z funkcji Xiaomi Mi Band 7, które mogą budzić szczególne zainteresowanie, na pierwszy plan wysuwa się możliwość korzystania z wbudowanego modułu GPS. Dotychczas było to możliwe jedynie w korelacji ze smartfonem, z którego opaska czerpała dane o lokalizacji. 

Inne przewidywane nowości w siódmej odsłonie opaski Xiaomi to np. inteligentny budzik, który wybudza użytkownika do lekkiego snu na 30 minut przed ostateczną, zaprogramowaną pobudką. 

Mówi się też, że Xiaomi Mi Band 7 będzie posiadał tryb oszczędzania energii, który jeszcze bardziej wpłynie na żywotność zaimplementowanego w nim akumulatora. 

Atrakcyjnym dodatkiem ma być też możliwość doda również ochrony indywidualnym hasłem, które zablokuje tracker, aby inni nie mogli uzyskać dostępu prywatnych, zapisanych na nim danych.

Przecieki na temat premiery smartbanda Xiaomi

W branży wearables coraz częściej przewija się informacja, że premiera nowego smartbanda Xiaomi na 2022 rok zbliża się wielkimi krokami. 

Jeśli wierzyć zagranicznym mediom, może się ona odbyć podczas oficjalnej konferencji Xiaomi, zaplanowanej na 10 maja 2022. To właśnie wtedy ma zostać zaprezentowany najnowszy smartfon z portfolio chińskiej marki, co jak mówią plotki, byłoby doskonałą okazją do pokazania nowej opaski technologicznego producenta. Czy jest to możliwe? Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń. 

Jaka będzie cena Mi Band 7?

O potencjalnej cenie Xiaomi Band 7 nie mówi się prawie wcale – jak tylko zostanie ogłoszona, naturalnie wrócimy do Was z informacją.

Można jednak przypuszczać, że idąc sprawdzoną od 2014 roku taktyką, producent postawi na bardzo konkurencyjne rozwiązanie również w tym zakresie. Nie jest bowiem tajemnicą, że jego smartbandy słyną z doskonałego stosunku jakość/cena i nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek w tym zakresie miało się zmienić.  

Koniecznie przeczytaj też:

🏋️Test i recenzja Xiaomi Mi Band 6. Jak sprawdza się nowa wersja kultowej opaski w praktyce?

🏋️Ranking najlepszych opasek sportowych. Jaki smartband kupić w 2022 roku?

🏋️Światowy Dzień Aktywności Fizycznej 2022. Podpowiadamy, jak znaleźć motywację do ćwiczeń

🏋️Xiaomi Watch S1 Active. Specyfikacja, cena, dostępność zegarka dla sportowców

Źródło: d1softballnews.com, gizchina.com, Xiaomi