Neymar pojawi się w Fortnite? Wszystko na to wskazuje

Brazylijski piłkarz, jakim jest Neymar da Silva Santos Junior, prawdopodobnie zostanie nową twarzą Fortnite. Sportowiec od wielu lat wyraża swoje zainteresowanie światem gier komputerowych. Dotychczas był wielkim fanem Counter-Strike: Global Offensive, jednak najnowsze przecieki wskazują na to, że podejmie on współpracę z Epic Games, a jego wizerunek trafi do Fortnite jako grywalna postać.

Neymar w Fortnite. O co chodzi?

Kilka dni temu w Internecie, a właściwie na stronach skierowanych w stronę gier komputerowych rozbrzmiała burza, ponieważ do sieci trafiły przecieki jakoby to brazylijski piłkarz, Neymar, miał podjąć współpracę z Epic Games. Jak się szybko okazało, plotki mogły być trafne, ponieważ sam piłkarz paryskiego klubu PSG im nie zaprzecza, a brazylijski profil Fortnite ustawił sobie lamę ze starą fryzurą Neymara jako zdjęcie profilowe na Twitterze.

Neymar Fortnite

Twórcy Fortnite od dawna pokazywali, że nie boją się współpracy z celebrytami i zawsze są otwarci na nowe przygody. W grze odbył się wirtualny koncert Marshmello, a furorę na Twitchu wywołały transmisje popularnego streamera, jakim jest Ninja. Grał on w duecie z raperami, takimi jak Drake oraz Travis Scott. W koncercie tego ostatniego także mogliśmy uczestniczyć w wirtualnym świecie gry.

W przeszłości Fortnite dodawał do gry także elementy związane z konkretnymi klubami piłkarskimi. Gracze mogli przywdziać stroje swoich ulubionych drużyn takich jak Inter Mediolan, Borussia Mönchengladbach, Juventus czy Manchester City. Łącznie pojawiło się 20 różnych wersji z logotypami 23 klubów dla kobiet i mężczyzn. Dodatkowo zawartość została poszerzona o nową „cieszynkę” legendy footballu, jaką jest Pele. Fani więc mogli zatańczyć podobnie jak ten znakomity piłkarz strzelonym golu.

Neymar i numer 10 na koszulce. Skąd wziął się przeciek?

Fani francuskiego klubu Paris Saint-Germain zapewne wiedzą, że Neymar na koszulce ma numer 10, choć wcześniej grając w FC Barcelonie wykorzystywał 11-tkę. Numer wykorzystywany w barwach PSG stał się podstawą do przecieku, o którym dziś piszę. Bowiem sam Neymar retweetował post zamieszczony na oficjalnym Twitterze Fortnite. W poście była umieszczona data 16.03.2021 oraz tajemniczy filmik z kilkoma zdjęciami – m.in. z numerem koszulki brazylijskiego piłkarza.

Fani szybko podchwycili ten temat i rozpoczęli spekulacje, czy będzie to początek kolaboracji Epic Games z Neymarem, w końcu gra nie jest mu obca, bo bawił się już w tym tytule ze wcześniej wspomnianym Ninją. Jedno jest pewne, współpraca z piłkarzem byłoby głośnym wejściem do 6 sezonu, jaki rozpocznie się już we wtorek 16 marca.

Przeczytaj także: