Xiaomi z nowymi tabletami w segmencie premium? Wiele na to wskazuje

Xiaomi prawdopodobnie pracuje nad nowymi tabletami, które oparte będą na Androidzie. Według przecieków będzie to sprzęt z mocnymi podzespołami, który ma być nawet konkurencją dla Apple i Samsunga. Informacje, które ujawniono na łamach XDA Developers nie znalazły na razie potwierdzenia ze strony Xiaomi, ale wiele wskazuje na to, że jest to tylko kwestia czasu. Mi Pad 5 wydaje się być coraz bliżej.

Xiaomi Mi Pad 5 w drodze?

Niezastąpieni w odkrywaniu nowości, XDA Developers, informują, że znaleźli trzy urządzenia o nazwach kodowych Nabu, Enuma i Elish. Pojawiły się one w zdekompilowanym kodzie aplikacji systemowych MIUI 12.5, a metoda, w jaki są tam zaimplementowane, sugeruje, że są to tablety. Ponadto najnowsza wersja MIUI ma zawierać nową stronę ustawień, która demonstruje nawigacje systemu na tabletach. Screeny tych ustawień możecie zobaczyć poniżej:

Wszystko wskazuje na to, że Enuma i Elish będą modelami bliźniaczymi, a nieco różnić ma się Nabu. Natomiast tylko Enuma ma obsługiwać łączność mobilną – 4G lub 5G.

Xiaomi Mi Pad 5 – specyfikacja

Tablety mają otrzymać wyświetlacze LCD IPS, których rozdzielczość ma wynosić 2560 x 1600. Proporcje ekranu to 16:10, a sprzęt ma też obsługiwać odświeżanie na poziomie 120 Hz. Ponadto panel w wersji Nabu będzie cechował się przekątną 10,97 cala. Xiaomi do tabletów planuje zamontować baterię o pojemności 8720 mAh.

Mi Pad 4 był tabletem klasy średniej, otrzymał bowiem oszczędny procesor Snapdragon 660. Najnowsze tablety Xiaomi mają być już wyposażone w chipsety Snapdragona serii 8, a więc obecnie najmocniejsze, jakie produkuje Qualcomm. Modele Enuma i Elish mają otrzymać jeden ze Snapdragonów: 865, 865+ lub 870. Nabu ma mieć natomiast na pokładzie Snapa oznaczonego cyferkami: 855, 855+ lub 860. Raczej nie ma co nastawiać się na najmocniejszy procesor z tej serii, czyli Snapdragon 888, który na tę chwilę zarezerwowany jest dla flagowych smartfonów.

Jeśli informacje, które pojawiły się za pośrednictwem XDA Developers okażą się prawdziwe, możemy spodziewać się, że Xiaomi chce podjąć walkę o użytkowników tabletów z Apple i Samsungiem. Rynek jest zdominowany urządzeniami tych dwóch firm, a być może niebawem będziemy mieć trzeciego, dużego gracza produkującego tablety.

Źródło: xda-developers.com