Zaprojektuj niepowtarzalny znak firmowy. Sprawdź polecane generatory logo AI

Chcesz stworzyć niepowtarzalne logo, ale nie wiesz jak to zrobić? A może brakuje Ci pomysłu, bo masz wrażenie, że na rynku było już niemal wszystko? Nie przejmuj się. Okazuje się, że dzięki postępowi w dziedzinie sztucznej inteligencji, można skorzystać z narzędzi, które umożliwiają szybkie i efektywne tworzenie logotypów nawet osobom bez doświadczenia w grafice. Sprawdź najlepsze generatory logo AI i wykreuj oryginalny znak firmowy dla swojej marki.

Jaki generator logo AI wybrać?

  1. Canva 
  2. DesignEvo
  3. Hatchful by Shopify
  4. Ucraft
  5. Smashing Logo

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj cały artykuł.

Kreatory logo AI – jak działają i czy warto z nich skorzystać?

Narzędzia do generowania znaków firmowych, które oparto na sztucznej inteligencji, to bardzo komfortowe rozwiązanie zarówno dla mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw. To również dobra opcja dla wszystkich osób, które same nie posiadają umiejętności graficznych, a chcą szybko i efektywnie stworzyć logo dla swojej firmy, albo np. posiadają ograniczony budżet na ten cel. Tym bardziej, że większość z nich w podstawowej wersji jest darmowa. Dopłacić trzeba dopiero za dostęp do funkcji premium. 

Dlaczego warto z nich korzystać? Wśród atutów generatorów logo AI wymienić należy na pewno szybkość i wygodę tworzenia materiałów. Wystarczy zaledwie kilka wytycznych, aby sztuczna inteligencja zaproponowała konkretne rozwiązania. Co więcej, zwykle można je również swobodnie edytować i w ten sposób całkowicie spersonalizować pod siebie, np. pod względem kolorów, czcionki, układu i innych elementów.

Efekt? Zbiór unikalnych funkcji i możliwości dostępnych w tego typu programach pozwala na stworzenie znaku firmowego, który będzie perfekcyjnie dopasowany do potrzeb i wizji konkretnej firmy. Wybór odpowiedniego generatora logotypów, bazującego na sztucznej inteligencji, zależy zatem od indywidualnych preferencji, specyfiki projektu oraz poziomu zaawansowania technicznego osoby, która z niego korzysta.

Warto też nadmienić, że oprócz stricte technicznej pomocy, kreatory logotypów AI także nieocenione  źródło inspiracji dla osób, które nie mają konkretnego pomysłu na swój znak firmowy. Przeglądanie generowanych w ten sposób logotypów może pomóc w wypracowaniu koncepcji, która w efekcie końcowym najlepiej odda indywidualny charakter firmy.

grafika komputerowa

Polecane generatory logo AI

Poniżej znalazły się subiektywnie wybrane programy do tworzenia logo, które w swoim działaniu wykorzystują potencjał AI. Sprawdź, czym się wyróżniają i wypróbuj ich możliwości za darmo.

Canva

Pierwsza propozycja to znany i lubiany program do projektowania graficznego, który doskonale sprawdzi się również w kontekście tworzenia logotypów. Szczególnie, że do wykorzystania jest tutaj potężna baza ikon, grafik, czcionek i elementów projektowych, za pomocą których można sprawnie spersonalizować swoje logo. 

Canva oferuje także mnóstwo szablonów, mogących posłużyć jako gotowe rozwiązanie lub inspiracje do stworzenia własnego znaku firmowego. Z kolei, gdy będzie on już gotowy, za pomocą tego narzędzia można zapisać go w różnych formatach, a to umożliwi wykorzystanie logo w różnych miejscach, np. na platformach społecznościowych.

Co istotne, aby efektywnie skorzystać z programu Canva, nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy technologicznej. Narzędzie to jest niezwykle intuicyjne, przez co sam proces projektowania oraz edytowania materiałów przebiega wyjątkowo szybko i sprawnie. Wszystko to sprawia, że Canva jest popularnym wyborem dla osób poszukujących prostego, ale potężnego narzędzia do projektowania.

Z dobrodziejstw Canva można korzystać online. W tym celu wystarczy jedynie zarejestrować się w dedykowanym mu serwisie. Można też pobrać program Canva na swój komputer lub smartfon

canva
fot. canva.com/pl_pl

DesignEvo

Kolejny program do tworzenia logotypów za pomocą sztucznej inteligencji, który warto wziąć pod uwagę, nosi nazwę DesignEvo. Wymieniona platforma oferuje szeroki zakres narzędzi, które szybko, intuicyjnie i ze znakomitym efektem pomogą wyczarować idealne logo, nawet dla najbardziej wymagających przedsiębiorców.

Znajduje się tu około 10 000 szablonów o szerokiej tematyce, nawiązującej do rozmaitych branż, stylów i zajęć. Co więcej, podobnie to poprzedniej propozycji, za pomocą DesignEvo każdą propozycję logo można swobodnie edytować i ostatecznie dopasować do indywidualnych potrzeb. A to sprawia, że stworzenie znaku firmowego zgodnego z misją marki staje się przyjemne, a przede wszystkim łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Co ciekawe, narzędzie DesignEvo proponuje rozwiązania dopasowane do mediów społecznościowych. Oznacza to, że logotypy zaprojektowane za pośrednictwem tej platformy będą perfekcyjnie pasowały do profilów na Facebooku, YouTube i innych znanych serwisów. Dzięki temu można mieć pewność, że wizerunek marki w sieci będzie jednolity, a przez to łatwo kojarzony.  

Aby skorzystać z przywilejów platformy DesignEvo, wystarczy się na niej zarejestrować. 

DesignEvo program do projektowania logo AI
fot. designevo.com

Hatchful by Shopify

Shopify to platforma pomagająca mniejszym i większym przedsiębiorstwom w rozwijaniu ich interesów. Wśród wielu oferowanych przez nią narzędzi znalazło się miejsce dla Hatchful by Shopify, czyli inteligentnego sposobu na kreowanie logotypów, których najważniejszym zadaniem jest budowanie rozpoznawalności marki i zaufania wśród klientów.

Dlaczego warto postawić akurat na tę propozycję? Hatchful by Shopify jest podany w lekkostrawnej formie, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystają go zarówno profesjonalni graficy, jak i amatorzy w zakresie tego typu projektów. Skorzystają z niego również małe firmy z ograniczonym budżetem, bo wiele szablonów i narzędzi jest tu dostępnych zupełnie za darmo. Nie dzieje się to jednak kosztem jakości, bo każdy stworzony za jego pomocą projekt wygląda nowocześnie, profesjonalnie i jest w 100% dopasowany do charakteru firmy. Efekt? Hatchful by Shopify to realne wsparcie dla każdego biznesu. 

Zarejestruj się w serwisie Hatchful by Shopify i korzystaj z jego zalet za free. 

Hatchful by Shopify
fot. www.shopify.com/tools/logo-maker

Ucraft

Lubisz proste i efektywne rozwiązania? Jeśli tak, to kolejna propozycja może przypaść Ci do gustu szczególnie. Platforma Ucraft oferuje cały pakiet narzędzi AI, które pozwalają projektować różnego rodzaju grafiki, w tym np. logo. Najważniejsze zalety? Prosta obsługa i mnóstwo gotowców. A do tego zaawansowana możliwość edycji najmniejszych detali, które pozwalają na szybkie spersonalizowanie projektu. 

W wersji darmowej można tu tworzyć grafiki PNG, które znakomicie odnajdują się na stronach internetowych, w mediach społecznościowych, blogach czy tradycyjnych materiałach promocyjnych, np. ulotkach. Z kolei za niewielką opłatą zyskuje się dostęp do kreatora plików SVG. Ta druga opcja pozwala m.in. skalować materiały bez utraty jakości, co jest kluczowe dla profesjonalnego druku, np. plakatów w dużych formatach.

Aby skorzystać z serwisu Ucraft, wystarczy zarejestrować się i wybrać odpowiedni pakiet na dedykowanej ku temu stronie

Smashing Logo

Ostatnia propozycja w tym zestawieniu to Smashing Logo, czyli intuicyjne narzędzie online, które w kilka chwil pozwala wyczarować pełne potencjału znaki firmowe. Dzieje się to zawsze szybko, łatwo i przyjemnie – bez względu na branżę i charakter marki. 

Do dyspozycji są tutaj nie tylko zaawansowane atrybuty tworzenia znaków firmowych, ale także ogromny zbiór inspiracji i nieoceniona przestrzeń do testowania różnych koncepcji. Ponadto, częste aktualizacje serwisu systematycznie przynoszą kolejne opcje dopasowania projektów „pod siebie”, a to z kolei pozwala mieć zawsze aktualne spojrzenie na branżę i być na bieżąco z obecnymi trendami. 

Jak działa Smashing Logo? Wystarczy podać jedynie kilka kluczowych informacji, aby cieszyć się ciekawymi propozycjami logotypów. Jest to zupełnie nieskomplikowane, bo przez cały proces tworzenia przeprowadza tu specjalny konfigurator. To właśnie on zbiera kluczowe dla konkretnej marki informacje, aby następnie na ich podstawie wygenerować uwzględniające je logo. 

Z podstawowych funkcji Smashing Logo można skorzystać za darmo na dedykowanej stronie Smashing Logo.

Źródło tekstu i grafik:
  • https://www.canva.com/pl_pl/,
  • https://www.shopify.com/tools/logo-maker,
  • https://www.designevo.com/,
  • https://www.ucraft.com/free-logo-maker,
  • https://smashinglogo.com/en/how-it-works/