Podoba Ci się piosenka, którą słyszysz na TikToku? Teraz jednym kliknięciem dodasz ją do ulubionej aplikacji muzycznej

Pewnie nie raz zdarzyło Ci usłyszeć piosenkę na TikToku i pomyśleć: „Muszę ją mieć na swojej playliście”? TikTok, który od dawna reklamuje tę aplikację jako miejsce do odkrywania nowej muzyki, wprowadza nową funkcję, która znacząco ułatwi życie miłośnikom muzyki. Teraz, dzięki jednemu kliknięciu, możesz dodać ulubione utwory bezpośrednio do Spotify, Apple Music czy Amazon Music.

Dodaj do aplikacji muzycznej – nowa funkcja na TikToku

TikTok od dłuższego czasu jest nie tylko platformą rozrywkową, ale również ważnym narzędziem służącym do promocji muzyki. Wiele utworów zyskało popularność właśnie dzięki TikTokowi. Nowa funkcja wprowadzona przez TikToka jeszcze bardziej ułatwia odkrywanie muzyki i integruje aplikację z innymi popularnymi serwisami streamingowymi.

Funkcja pojawi się na TikToku jako przycisk obok nazwy utworu na dole ekranu. Wystarczy kliknąć „Dodaj muzykę”. Gdy użytkownicy wybiorą ten przycisk po raz pierwszy, zostaną poproszeni o wybranie preferowanej usługi strumieniowego przesyłania muzyki, która stanie się domyślna, ale oczywiście w każdej chwili będzie można ją zmienić w ustawieniach. 

Następnie utwór zostanie zapisany na domyślnej liście odtwarzania w aplikacji muzycznej, np. na „TikTok Songs” w serwisie Amazon Music i liście odtwarzania „Polubione utwory” w Spotify.

Nowa funkcja na TikToku
Źródło: TikTok

Integracja TikToka z serwisami takimi jak Spotify, Apple Music i Amazon Music może mieć znaczący wpływ na przemysł muzyczny. Artystom daje to nowe możliwości dotarcia do szerszej publiczności, a wytwórnie muzyczne mogą zauważyć wzrost zainteresowania swoimi artystami i albumami. To także świetna wiadomość dla użytkowników, którzy dzięki temu mogą łatwiej śledzić swoich ulubionych artystów i odkrywać nową muzykę.

„TikTok jest już najpotężniejszą na świecie platformą do odkrywania i promocji muzyki, która pomaga artystom nawiązać kontakt z naszą globalną społecznością w celu zwiększenia zaangażowania w ich muzykę” – powiedział w oświadczeniu globalny dyrektor ds. rozwoju biznesu muzycznego TikTok, Ole Obermann. Aplikacja Dodaj do muzyki  idzie o krok dalej, tworząc bezpośrednie połączenie między odkrywaniem w TikTok a korzystaniem z usługi strumieniowego przesyłania muzyki, dzięki czemu fani muzyki mogą łatwiej niż kiedykolwiek cieszyć się pełnym utworem w usłudze strumieniowego przesyłania muzyki swojego wyboru, generując w ten sposób jeszcze większą wartość dla artystów i posiadaczy praw.”

Źródło:

  • https://variety.com/2023/digital/news/tiktok-add-to-music-app-spotify-apple-amazon-1235789500/,
  • https://techcrunch.com/2023/11/14/tiktoks-newest-feature-lets-you-save-favorite-songs-directly-to-spotify-or-amazon-music/,
  • https://newsroom.tiktok.com/en-us/add-to-music-app-launches-in-partnership-with-major-music-streaming-services