Technologia haptyczna fundamentem pasa Feelbelt
Na tej samej zasadzie, co dźwięczne linie na jezdni działa właśnie tytułowa opaska Feelbelt. Opiera się na technologii haptycznego sprzężenia zwrotnego, wykorzystującej zmieniające się siły ruchów do mechanicznego komunikowania się z użytkownikiem za pomocą zmysłu dotyku. Dzięki temu nasz kontakt z urządzeniami jest jeszcze bardziej namacalny i pogłębiony. W prostej formie doświadczasz tego za każdym razem, kiedy czytnik linii papilarny w ekranie Twojego smartfona lub przyciskane nań klawisze wibrują pod dotykiem palca.
Urządzenie Feelbelt to opaska, a dokładnie rzecz ujmując – pas zakładany w talii. Wyposażony jest w 10 generatorów impulsów, które wibrują synchronicznie z muzyką i innymi dźwiękami. Kompatybilny jest z każdym źródłem dźwięku, niezależnie od obsługiwanego przez niego systemu, ponoć także tym przestrzennym. Może on łączyć się odtwarzaczem bezprzewodowo za pomocą Bluetooth oraz dzięki wejściu słuchawkowemu 3.5 mm. Inżynierowie twierdzą także, że urządzenie może odtwarzać częstotliwości od 1 Hz aż do 20000 Hz, czyli do górnej granicy możliwości ludzkiego słuchu.
Jeżeli więc ominął Cię wymarzony koncert – a w obecnej sytuacji, to więcej niż pewne – opaska Feelbelt pozwoli w domowym zaciszu – dosłownie – poczuć dźwięki na własnej skórze za pomocą rytmicznych wibracji i drgań. A kiedy chcesz podnieść doznania płynące z gry czy filmu, to ten gadżet jest stworzony właśnie w tym celu. O nadchodzącym niebezpieczeństwie poinformuje Cię nie tylko słuch, ale i dotyk. W związku z czym projektanci Feelbelt zaręczają, że ich patent świetnie sprawdzi się dla osób niedosłyszących.