Zespół Sabaton trafił do World of Tanks. Nowa piosenka i nagrody dla graczy

Doskonale znany z utworów o wojnie zespół Sabaton nagrał nową piosenkę. Tym razem specjalnie na potrzeby produkcji World of Tanks, gdzie – oprócz nowego czołgu – na graczy, którzy sprostają najróżniejszym wyzwaniom, czekają nagrody. Wszystko to w ramach odbywającego się w grze wydarzenia pod tytułem Duch Wojny.

Wojna nadal w grze

Myślę, że nie ma potrzeby tłumaczyć, jakim zespołem jest Sabaton. Ale i tak to zrobię. Heavy metalowcy ze Szwecji kojarzą się przede wszystkim z jednym – wojną. Ich utwory, ubrane właśnie w tematykę wojenną, są rozpoznawalne na całym świecie. W granicach naszego kraju zwłaszcza ten jeden – Uprising, opowiadający o wydarzeniach z 1944 roku i zaczynający się od słów Warszawo, powstań. Wskutek czego wielu ludzi złapało bakcyla historii.

grafika koncepcyjna world of tanks wojna

Wojna pozostała w grze. I to nawet takiej konkretnej, bo zespół Sabaton trafił do czołgowej strzelanki World of Tanks. Nie tak dawno produkcja Wargaming obchodziła swoje 11. urodziny. Teraz daje graczom kolejny powód do świętowania. Czy to z okazji nowych nagród w grze, czy nowej piosenki Sabatonu.

Sabaton bije w bębny i publikuje nowy utwór

W związku z ogłoszoną współpracą Sabaton udostępnił teledysk dla nowego utworu Steel Commanders, którego tytuł w tłumaczeniu oznacza dowódców ze stali. Wyśpiewany o czołgistach i ich pancernych pojazdach promuje World of Tanks i nowe wydarzenie w grze – Duch Wojny. Gościnnie na klipie pojawiła się Tina Guo, nominowana do nagrody GRAMMY wiolonczelistka.

To wspaniałe doświadczenie współpracować z World of Tanks i Wargamingiem nad tym olbrzymim projektem. Razem stworzyliśmy epicki teledysk do ‘Steel Commanders’ i jest to idealny start tej wielkiej współpracy.
joakim brodén z zespołu sabaton
Joakim Brodén
wokalista Sabatonu

Wydarzenie Duch Wojny, a w nim czołg i członkowie Sabatonu

Na teledysku kooperacja Sabatonu z firmą Wargaming się nie kończy. Gracze World of Tanks mogą wziąć udział w wydarzeniu Duch Wojny, w ramach którego stawią czoła różnym wyzwaniom. Na samym końcu czeka wszystkich wyjątkowa nagroda – czołg premium IX poziomu Strv K o własnej ścieżce dźwiękowej od Szwedów. Toteż załogą stali się członkowie zespołu Sabaton z użyczonym przez wokalistę Joakima Brodéna głosem.

czołg sabatonu jako nagroda w world of tanks

Nagród jest więcej

Po zdobyciu najważniejszego, czyli wspomnianego czołgu, gracze otrzymają szansę zdobycia jeszcze unikatowego dla wydarzenia stylu 3D. A tym, którym nie uda się sprostać wyzwaniom, za każdy ukończony etap otrzymają 10% zniżki na ewentualny zakup pojazdu i stylu.

To nie pierwsza taka współpraca zespołu z World of Tanks

Dokładnie 4 lata temu zespół Sabaton wypuścił utwór Primo Victoria, który także odpowiadał klimatom gry World of Tanks. Wówczas podobnie nie zabrakło członków zespołu jako załogi w specjalnym czołgu opartym na szwedzkim Strv 81, jak i dodatkowych elementów. Wpisało się to w żartobliwą ideę nowego gatunku muzycznego stworzonego na tę współpracę – tank metal.