Na koniec świata i jeszcze dalej! Nowy Buzz Astral to gratka (nie tylko) dla fanów kultowej serii Toy Story

Za czasów, kiedy Toy Story było na topie, Buzza Astrala uwielbiali dosłownie wszyscy. Teraz, po niemal 20 latach od premiery pierwszej części kultowej animacji Disney’a, sympatyczny strażnik kosmosu powraca, aby wraz ze swoimi przyjaciółmi stawić nikczemnemu Zurgowi. Na ten moment z niecierpliwością czekali zarówno jego wierni (dziś już dorośli) fani, jak również zupełnie nowe pokolenie widzów. Czy było warto? Sprawdźmy to.

Buzz Astral 2022

Współczesna produkcja o legendarnej postaci Buzza Astrala to animowany film przygodowy z gatunku sience-fiction, który podobnie do serii Toy Story wyprodukowało studio Pixar, należące do Disney’a.

Decydując się na tę sentymentalną podróż, poznamy genezę postaci, która była pierwowzorem zabawki znanej z popularnego w latach 90-tych filmu. Buzz Astral nie jest jednak jedynym bohaterem, którego pamiętają widzowie. Okazuje się bowiem, że głównym antagonistą w nowej produkcji Disney’a jest złowieszczy Zurg, którego dobrze znamy z przygód wesołych zabawek. 

Mówiąc więc prościej, film z 2022 roku jest niczym innym, jak spin-offem kultowego Toy Story. Co więcej, poprzez uniwersalną fabułę, która oprócz postaci, nie nawiązuje bezpośrednio do perypetii Buzza i Chudego, sprawdzi się zarówno dla tych, którzy je znają, jak i tych, którzy dotychczas nie oglądali tych animacji. 

Film Buzz Astral swoją premierę kinową miał 17 czerwca 2022. Obecnie, od 3 sierpnia 2022, można oglądać go również na platformie Dinsey+, a już 12 września 2022 produkcja ma ukazać się na kolekcjonerskim DVD. 

Sprawdź koniecznie:

☄️Najlepsze filmy familijne. Rodzinny seans w dobrym stylu

☄️Nowości na Disney+ w sierpniu 2022. Najciekawsze nowe filmy i seriale

Sukces Toy Story w kulturze masowej

Pomimo że wstępne podsumowania świadczą o mniejszej, niż przewidywano popularności produkcji z 2022 roku, to teraz, gdy film trafia do ogólnego obiegu, na pewno warto go obejrzeć. 

Mówiąc szczerze, trudno też dziwić się, że Buzz Astral nie powtórzył sukcesu swojego pierwowzoru, bo ten był po prostu spektakularny. Ponad 15 lat temu młodzież dosłownie oszalała na punkcie przygód Andy’ego i jego zabawek. Na fali ich popularności powstały wówczas aż 4 części tej historii: Toy Story (1995), Toy Story 2 (1999), Toy Story 3 (2010) i Toy Story 4 (2019). Najbardziej dochodową pozostaje jednak wersja z 1995 roku i to właśnie ona otrzymała Oscara za pierwszy pełnometrażowy film fabularny w całości wykonany przy pomocy animacji komputerowej.  

Od tego czasu, w oparciu o fabułę Toy Story, powstało mnóstwo gier, zabawek, książek, które bawią całe pokolenia widzów. Nie wiem, jak Wam, ale mnie na przykład nieustannie w sercu gra: „Ty druha we mnie masz…”.  🙂