Gratka dla kinomanów. Rusza platforma Nowe Horyzonty VOD

Masz wrażenie, że w dostępnych serwisach VOD obejrzałeś już wszystko? Najpopularniejsze kino często Cię rozczarowuje, dlatego lubisz sięgać po mniej znane tytuły? Jeśli tak, to ucieszy Cię fakt, że 26 lutego 2021 swoją premierę będzie miała platforma Nowe Horyzonty VOD. Sprawdź, co będzie można tam obejrzeć i ile będzie trzeba za to zapłacić.

Premiera nowej platformy i repertuar

Wielbicielom sztuki filmowej Festiwalu Nowe Horyzonty nie trzeba przedstawiać. Międzynarodowy „Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty powstał w 2001 roku jako miejsce służące prezentacji, mało obecnego wówczas w Polsce, odważnego kina artystycznego, szukającego nowych form wyrazu, wykraczającego daleko poza granice konwencjonalnego filmu”. Misją festiwalu jest między innymi odkrywanie mniej znanych artystów filmowych i prezentacja twórczości bardziej niepokornej, mniej spopularyzowanej na świecie. Festiwal przybliża również filmy, z krajów, które rzadko obecne są w regularnej dystrybucji np. z Nowej Zelandii, Turcji, Grecji, Szwecji, czy Izraela.

Starannie dobierany, oryginalny repertuar festiwalu sprawił, że Nowe Horyzonty z biegiem lat stały się najczęściej odwiedzanym festiwalem w Polsce i jednym z najpopularniejszych w tej części Europy oraz ważnym miejscem spotkań międzynarodowej branży filmowej.

Podobnej jakości filmów możemy spodziewać się na platformie VOD, która swoją premierę będzie miała już w najbliższy piątek. Nowe Horyzonty VOD powstało z inicjatywy organizatora MFF Nowe Horyzonty, American Film Festival i MFF Kino Dzieci, oraz przy współpracy z dystrybutorem Gutek Film. 

Nowe horyzonty VOD

W bogatym repertuarze platformy znajdą się dzieła takich mistrzów i mistrzyń kina jak: Agnieszka Holland, Pedro Almodóvar, Xavier Dolan, Jim Jarmusch, Céline Sciamma, Ari Aster, Joon-ho Bong, Gaspar Noé, Paolo Sorrentino, Michael Haneke (!) czy Alice Rohrwacher. Wśród tytułów dostępnych na platformie NH VOD znajdzie się kilkadziesiąt filmów, które zdobyły uznanie widzów, krytyków i jurorów MFF Nowe Horyzonty.

Wśród nich znajda się między innymi niedostępne na innych platformach VOD trzy zwycięskie filmy ostatnich edycji: Metamorfoza ptaków Catariny Vasconcelos, Przynęta Marka Jenkina oraz Holiday Isabelli Eklöf, a także głośny przebój ostatniej edycji, nagrodzony w Berlinie Dau. Natasza Ilyi Khrzhanovskiego i Jekateriny Oertel.

Twórcy już zapowiadają, że katalog ten będzie stale poszerzany i pod koniec roku oferta ma obejmować około 500 różnych tytułów. Na NH VOD trafią filmy od Gutek Film i innych polskich dystrybutorów kina artystycznego oraz festiwalowe perły – w wielu przypadkach dostępne ekskluzywnie na platformie Nowych Horyzontów.

rolka filmowa

Jak korzystać z platformy?

Platforma będzie dostępna od piątku (26 lutego 2021 roku) pod adresem: nowehoryzonty.pl/vod. Tam będzie można wybrać film, zalogować się na już istniejące lub założyć nowe, darmowe konto i wykupić dostęp do platformy. Po założeniu konta będzie można wykupywać pojedyncze tytuły lub całe pakiety filmów.

Zakupiony film można zacząć oglądać w dowolnym momencie, jednak należy pamiętać, że oglądanie danego tytułu trzeba dokończyć w ciągu 48 godzin od momentu kliknięcia przycisk „Oglądaj”.

Bardzo korzystną opcją jest zakupienie filmów w pakietach obejmujących 15 albo 30 tytułów. Mniejszy pakiet będzie kosztować 49 zł, większy 89 zł.

Kupując zestaw, można wybierać filmy spośród 216 tytułów objętych promocją. Po wygaśnięciu tej promocji zostanie wprowadzona stała promocja umożliwiająca zakup 5 filmów z całego katalogu w cenie 40 zł. Wszystkie tytuły objęte promocją będą specjalnie oznaczone na platformie NH VOD.

Źródło: nowehoryzonty.pl