Gratka dla fanów LEGO i gier wyścigowych. „Klockowy” McLaren Senna GTR dodany do Asphalt 9: Legends

LEGO Technic po raz kolejny „romansuje” z grami wyścigowymi. Po udanej współpracy w Forza Horizon 4, teraz przyszedł czas na serię Asphalt. Okazuje się bowie, że do Asphalt 9: Legends dostał dodany nowy pojazd, unikalny LEGO Technic McLaren Senna GTR. Gracze będą mieli nawet szansę zdobycia zestawu z samochodem. Będzie to jednak piekielnie trudne.

Asphalt 9: Legends łączy siły z LEGO i McLarenem

Ostatnia odsłona serii gier wyścigowych Asphalt – Asphalt 9: Legends – przekroczyła ostatnio barierę 1 miliarda pobrań. Takie wyniki mogą przyczyniać się do nawiązywania ciekawych współprac z największymi markami. Przykład? Od dzisiaj do 30 października fani gry będą mogli rywalizować o pole position i zgarnięcie bardzo interesującego pojazdu – LEGO Technic McLaren Senna GTR. I mowa tu o prawdziwym zestawie, nie cyfrowym samochodzie.

Jest to możliwe dzięki nawiązaniu trójstronnej współpracy między grupą LEGO, producentem luksusowych samochodów McLaren Automotive oraz Gameloft, deweloperowi odpowiedzialnemu za stworzenie i rozwój serii Asphalt.

Jak zgarnąć zestaw LEGO Technic McLaren Senna GTR?

To dość trudne. Najpierw trzeba przejść dwie rundy kwalifikacyjne, by zdobyć miejsce w rundach finałowych, rozgrywanych od 22 do 31 października. Tylko dziewięć legend wybranych z puli zwycięzców otrzyma szansę walki o zestaw LEGO Technic McLaren Senna GTR i cyfrowe nagrody w samej grze. Co ważne, rzecz dotyczy wszystkich portów gry, a więc tych na urządzenia mobilne, Switcha oraz PC.

Lego Technic Lego Technic McLaren Senna GTR
Źródło: Gameloft

LEGO Technic McLaren Senna GTR jak prawdziwy

Przeniesiony do gry „klockowy” McLaren Senna GTR wyposażony jest w te same funkcje, co jego rzeczywisty odpowiednik. A to już z automatu czyni go jednym z najbardziej ekstremalnych samochodów w grze. 830-częściowy model został odtworzony z najmniejszymi szczegółami, w tym z silnikiem V8, ruchomymi tłokami, charakterystycznymi drzwiami czy jedynym w swoim rodzaju niebieskim lakierem.

Do stworzenia growego McLarena z LEGO Technic wykorzystano ponad 160 tysięcy cyfrowych trójkątów, co świadczy o bezkompromisowości i determinacji w chęci wiernego odtworzenia oryginału.

„Zawsze staramy się dać naszym fanom nowe sposoby na czerpanie radości z zabawy w LEGO Technic” — powiedział Niels Henrik Horsted, szef działu produktów LEGO Technic w Grupie LEGO.

„Ta współpraca daje naszym fanom szansę zasiąść za kierownicą tego jedynego w swoim rodzaju modelu i wziąć go ze sobą na przejażdżkę. Kiedy projektowaliśmy LEGO Technic McLaren Senna GTR, posunęliśmy się do granic możliwości, aby odzwierciedlić doskonałość inżynieryjną McLaren Automotive. Jesteśmy podekscytowani, a jednocześnie wdzięczni firmie Gameloft za to, że mogliśmy odtworzyć supersamochód wirtualnie w tak wyjątkowy sposób. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć naszych fanów na torze!”.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Grupą LEGO i McLaren Automotive, aby zaoferować graczom i fanom nowy sposób na poznanie jednego z najbardziej prestiżowych i znanych supersamochodów – nawet jeśli w formie cyfrowej i blokowej!” – powiedział Alexandre Tan, wiceprezes ds. współpracy marek i reklamy w Gameloft.

„To wydarzenie w grze pokazuje, że jako Gameloft możemy angażować marki na najwyższym poziomie, a do tego robić to w sposób bezpieczny dla dzieci i z zachowaniem pełnego szacunku dla środowiska”.