Pierwsze NFT Tarantino sprzedane na aukcji za zawrotną cenę

Najpopularniejszy amerykański reżyser, scenarzysta i aktor filmowy wkroczył do świata kryptowalut. Quentin Tarantino rozpoczął współpracę z markami wykorzystującymi technologię non-fungible token (NFT), czyli Izraelską firmą SCRT Labs. Z czego składa się kolekcja NFT Quentina Tarantino i za ile została sprzedana? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

NFT Quentina Tarantino – o co chodzi?

Dwadzieścia osiem lat temu Quentin Tarantino wyreżyserował film, który niewątpliwie zaskoczył branżę rozrywkową, tworząc pewnego rodzaju nowy nurt w filmach akcji. Jak już możecie się domyślać, tym filmem jest oczywiście Pulp Fiction.

Oryginalny, odręcznie napisany scenariusz pozostał osobistym skarbem twórczym, który Quentin Tarantino trzymał w tajemnicy od dziesięcioleci. Dziś, we współpracy z SCRT Labs, przekształcił ją w jedyną w swoim rodzaju kolekcję NFT.

Aukcja NFT ma się rozpocząć pomimo procesu, który toczy się obecnie między Tarantino i Miramax, studiem filmowym, które wypuściło wyżej wspomniany film z udziałem Johna Travolty, Bruce’a Willisa, Samuela L. Jacksona czy Umy Thurman.

Quentin Tarantino

Co składa się na scenariusz do Pulp Fiction?

We współpracy z SCRT Labs Tarantino przekształciło rozdziały scenariusza filmu Pulp Fiction w jedyną w swoim rodzaju aukcje. Każdy NFT w kolekcji składa się z jednej kultowej sceny, a także spersonalizowanego komentarza dźwiękowego autorstwa samego reżysera. 

Pierwszy z siedmiu NFT ze skryptu Pulp Fiction, które są sprzedawane w Secret Network, platformie ochrony danych dla Web3 i SCRT Labs, nosi nazwę Royale with Cheese. Przedstawia scenę, w której Travolta i jego kolega, grany przez Samuela L. Jacksona, omawiają małe różnice między Europą a USA, zwłaszcza fakt, że w Paryżu ćwierćfuntówka z McDonalda nazywa się Royale with Cheese.

Za jaką cenę został zakupiony pierwszy NFT Quentina Tarantino?

NFT Royale with Cheese został zakupiony przez pierwszy kolektyw NFT Secret Network, AnonDAO –  grupę inwestorów za ogromną kwotę 1,1 miliona dolarów.

Jako wielbiciele kultowej filmografii Quentina Tarantino, Anons szybko zmobilizowali się, aby zebrać fundusze niezbędne do zakupu pierwszego NFT z serii Tarantino NFT. – powiedział rzecznik AnonDAO.

SCRT Labs zawsze było i zawsze będzie wspierać artystów. Dzięki tej sprzedaży kwestionujemy status quo, wzmacniając pozycję twórców, a nie konglomeratów. Jesteśmy wdzięczni społeczności Secret za zaufanie nam i jesteśmy podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość – nie tylko dla kolekcji Tarantino, ale także dla większej liczby artystów i twórców. – powiedział Guy Zyskind, założyciel i dyrektor generalny SCRT Labs.

GIF pulp Fiction

Kiedy będzie można licytować NFT ze scenariuszem Pulp Fiction?

Aukcje kolejnych sześciu rozdziałów potrwają 24 godziny lub do osiągnięcia ceny docelowej. Pozostałe części zostaną wylicytowane w następujących terminach:

  • Rozdział 2, Pumpkin and Honey Bunny – odbyła się 24 stycznia.
  • Rozdział 3, Foot Massage – 25 stycznia.
  • Rozdział 4, Check Out the Big Brain on Brett – 26 stycznia.
  • Rozdział 5, Captain Koons Monologue – The Gold Watch – 27 stycznia.
  • Rozdział 6, Bring Out the Gimp –28 stycznia.
  • rozdział 7, Last Scene: Coffee Shop – Ezekiel 25:17 – 31 stycznia.

Aukcja publiczna zostanie przeprowadzona na Ethereum, zasilanym przez Secret Network i opracowanym przez SCRT Labs. Uczestnicy będą mogli używać stablecoinów kompatybilnych z ETH i ERC-20.

Tarantino NFT
Źródło: nofilmschool.com

Jak zakwalifikować się do kupna?

Aby zakwalifikować się do kupna, uczestnicy muszą zarejestrować się na https://tarantinonfts.com/. Rejestracja jest już otwarta, a uczestnicy będą mieli dostęp do wszystkich wyprzedaży. Publiczna aukcja Tarantino jest prowadzona na Ethereum, podczas gdy NFT są zasilane przez Secret Network. Oczekuje się, że zwycięskie oferty będą w przedziale siedmiocyfrowych kwot – oczywiście w dolarach.

Źródła: tarantinonfts.com, nocamels.com

Przeczytaj też:

Sprawdź sprzęt idealny do oglądania filmów Tarantino: