Netflix uruchamia losowe odtwarzanie dla użytkowników Androida

Najpopularniejszy serwis streamingowy na świecie oficjalnie udostępnił funkcję odtwarzania losowego użytkownikom urządzeń z systemem Android. Jakie inne funkcje można znaleźć na Netfliksie i czy opcja Play Something okaże się przydatna w poszukiwaniu nowych filmów lub seriali?

Na czym polega funkcja losowego odtwarzania na Netfliksie?

Już ponad rok temu, bo w kwietniu 2020 roku mogliśmy usłyszeć o testach trybu losowego odtwarzania filmów i seriali po raz pierwszy. Każdy zna moment, w którym pomysły na filmy czy seriale się kończą. Nawet polecane pozycje od znajomych czy rodziny nie zdają testu lub po prostu zostały już obejrzane przez nas dwukrotnie. Dlatego Netflix wyszedł naprzeciw oczekiwaniom i zorganizował eksperyment, który miał pomóc niezdecydowanym użytkownikom wybranie kolejnej produkcji do obejrzenia.

netflix seriale

Jak się okazało – wszystko poszło zgodnie z planem i testy przebiegły pomyślnie. Teraz użytkownicy Netflixa mogą losować filmy czy seriale nie spędzając czasu na dogłębny reaserch. W porównaniu do wersji testowej subskrybenci mogą z niej korzystać zarówno na telewizorach, jak i na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Funkcja niestety  nie jest jeszcze obsługiwane w systemie iOS. Netflix powiedział jednak, że w nadchodzących miesiącach rozpocznie testowanie funkcji odtwarzania losowego na iOS.

netflix

Inne funkcje na Netfliksie – czego się spodziewać?

Fast Laughs na Netfliksie – co to za funkcja?

Kolejną nową funkcją na Netfliksie jest Fast Laughs. Została ona wprowadzona na iOS na początku tego roku oraz na urządzeniach mobilnych z Androidem na wybranych rynkach, w tym w USA, Australii, Kanadzie, Irlandii, Indiach, Malezji, Filipinach i Wielkiej Brytanii. Narzędzie działa jak prezentacja śmiesznych klipów z seriali i filmów. Najprościej można ją porównać do działania TikToka.

cena za Netflix

Na czym polega funkcja dla Ciebie na Netfliksie?

W nadchodzącym miesiącu Netflix wprowadzi swoje narzędzie do pobierania dla Ciebie na urządzenia iOS. Funkcja pierwotnie uruchomiona na początku tego roku w systemie Android polega na automatycznym pobieraniu materiałów do ​​oglądania na podstawie Twojej historii oglądania. Jeśli planujesz dużo podróżować, a zwykle zapominasz o pobraniu treści do oglądania offline przed wyjazdem – ta funkcja będzie idealna dla Ciebie.

źródło: theverge.com

Polecane telewizory do filmów, seriali i nie tylko