„Cowboy Bebop” na platformie Netflix. Premiera, zdjęcia i nie tylko

„I think it’s time to blow this scene / Get everybody and their stuff together / OK, three, two, one let’s jam!”. Do sieci trafiły zdjęcia adaptacji kultowego anime „Cowboy Bebop”, które jeszcze w tym roku trafi na platformę Netflix. Czy wersja aktorska przynajmniej w części dorówna animowanemu klasykowi sci-fi z Kraju Kwitnącej Wiśni?

Cowboy Bebop – co warto wiedzieć o oryginale?

To liczące 26 odcinków dzieło japońskiego studia Sunrise, odpowiedzialnego za wiele znanych anime z wielkimi robotami (chociażby Daimos z Polonii 1 czy seriale z universum Gundama). Zawdzięczamy je konkretnie zespołowi, który ukrywał się pod pseudonimem Hajime Yatate. Osadzone w 2071 roku anime, mocno czerpiące z tradycji westernu oraz czarnego kryminału, przedstawiało losy kosmicznych łowców nagród. Przemierzali oni przestrzeń w statku Bebop, mierząc się nie tylko z kolejnymi zleceniami, ale i własnymi problemami egzystencjalnymi, samotnością i ścigającą ich przeszłością.

Cowboy Bebop anime 1998
Źródło: IMDb

Anime nie było zatem nastawione tylko i wyłącznie na akcję (której oczywiście w serialu nie brakowało). Nic dziwnego, że spotkało się z życzliwym przyjęciem praktycznie na całym świecie, doczekało się także wielu nagród, a także zyskało miano jednej z najlepszych serii TV w historii. Uwagę zwracała także dopracowana warstwa wizualna czy soundtrack z wieloma zapadającymi w pamięć kawałkami (chociażby tytułowym Tank!).

W Polsce Cowboy Bebop emitowany był po raz pierwszy na nieistniejącym już bloku Hyper+, który przybliżał geekom (a może otaku?) wiele tytułów anime. Doczekał się też emisji na TVP Kultura, a na DVD wydano film pełnometrażowy z 2001 roku (Cowboy Bebop: The Movie). Prócz filmu anime zostało również zaadaptowane jako manga, a na jego podstawie powstały również gry na PlayStation i PlayStation 2.

Cowboy Bebop na platformie Netflix

Zaplecze, twórcy

Aktorska adaptacja zapowiedziana została w 2017 roku. Z kolei rok później podano, że Cowboy Bebop w takiej postaci trafi na platformę Netflix. Showrunnerem oraz jednym z producentów wykonawczych jest André Nemec, który współtworzył Mission: Impossible – Ghost Protocol, Wojownicze żółwie ninja z 2014 roku oraz ich sequel czy amerykańską wersję serialu Życie na Marsie. Scenariusz napisał natomiast inny producent wykonawczy, Christopher Yoist, pracujący wcześniej przy takich tytułach, jak The Mandalorian, Thor: Ragnarok, Thor: Mroczny świat czy rozlicznych animacjach i komiksach. Jeden z odcinków mają też napisać twórcy oryginalnego anime.

Obsada

Na ekranie zobaczymy natomiast Johna Choo (Sulu ze zrebootowanego Star Treka) w roli Spike’a Spiegela, Mustafę Shakira (Bushmaster w Luke’u Cage’u) jako byłego partnera Spike’a, Jeta Blacka, Daniellę Pinedę (Zia Rodriguez z dwóch części Jurassic World) w roli wybudzonej z hibernacji członkini załogi Bebopa Faye Valentine, Elenę Satin (Lorelei z Agents of SHIELD) jako kobietę z przeszłości Spike’a – Julię, a także Aleka Hassella (znany m.in. z Suburbiconu George’a Clooney’a) w roli arcywroga Spiegela – Viciousa. Nie zabraknie też androgynicznej geniuszki komputerowej Ed oraz psa pokładowego Bebopa – Eina.

Obsadę serialu możemy podziwiać na pierwszych zdjęciach.

Kiedy premiera Cowboy’a Bebopa?

Serial ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Cowboy Bebop na platformie Netflix pojawi się 19 listopada. Planowanych jest dziesięć godzinnych odcinków.

Czekacie na Cowboy’a Bebopa na Netfliksie? Jesteście fanami oryginalnego anime? Dajcie nam znać w komentarzu.

Źródło: The Verge, Wikipedia