Zastosowanie u ludzi
Poza hipotetyczną możliwością wywołania przyjaźni poprzez naciśnięcie klawisza, jasne jest, że to odkrycie naukowe może mieć wiele zastosowań w odniesieniu do ludzi.
Przykładowo może pomóc w leczeniu różnych zaburzeń: od lęków społecznych, po to, co jest obecnie znane jako zmęczenie pandemiczne.
Istnieją także inne badania bazujące na połączeniach mózg-mózg, które zostały szczegółowo opisane w wielu czasopismach naukowych, jak np. fale synchroniczne mózgu badane przez fizjologa społecznego z University of Montreal (Kanada) Guillaume Dumas.
W 2010 roku Dumas, za pomocą elektrod umieszczonych na skórze głowy swoich pacjentów, był w stanie wykazać, że fale mózgowe dwóch osób pasowały do siebie. W efekcie czego jedna osoba spontanicznie naśladowała ruchy rąk drugiej osoby.
Powszechnie wykazano, że kiedy wchodzimy w interakcje z kimś innym, musimy podjąć niezwykły wysiłek, aby zapewnić informację zwrotną, a poprzez uwagę, przewidywanie i reakcję zmusić oba mózgi do pracy w ten sam sposób.
Wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez Wu mogą sugerować, że synchronizacja mózgów jest przyczyną zachowań społecznych – i jest czymś więcej niż tylko produktem ubocznym mózgów wykonujących podobne czynności lub myślących w podobny sposób znajdując się w takim samym
Jednak Kozorovitcki, profesor biologii molekularnej zaznaczył jasno, że , „nie możemy nawet zacząć myśleć o tego rodzaju eksperymentach w kontekście klinicznym, dopóki nie zrozumiemy znacznie więcej o tym, co się dzieje”.