Poza tym przydałby się dodatkowy przycisk do zmiany wspomnianej rozdzielczości DPI tak, aby nie trzeba było przelatywać przez wszystkie profile czułości, by wrócić do poprzedniego. Oprócz tego, co należy od razu nadmienić, mysz pomimo niemal symetrycznej konstrukcji przeznaczona jest raczej dla graczy praworęcznych z powodu dwóch przycisków funkcyjnych, umieszczonych na lewej ściance.
I… to w zasadzie jedyne wady, które odkryłem w trakcie moich testów. Lista niezwykle krótka, gdy spojrzy się na zalety tej myszy.
Jak GPGR Model O sprawdza się w praktyce?
Gryzonia postanowiłem przetestować w ostatnio ogrywanych przeze mnie tytułach, czyli:
- Battlefield 5
- Counter Strike: Global Offensive
- RainbowSix Siege
- Left 4 Dead 2
- Portal 2
- Dota 2
W każdym przypadku niezależnie od ustawień czułości mysz sprawowała się świetnie. Każdy ruch mojego nadgarstka był idealnie odwzorowywany w świecie gry. Nie zauważyłem również żadnej niepożądanej akceleracji.
To, co początkowo sprawiało mi problemy, to niezwykle niska waga urządzenia. Jestem przyzwyczajony do myszy cięższych, przy których każdy ruch wykonywany jest z pewną bezwładnością. Z powodu pamięci mięśniowej, nabytej latami korzystania z myszy ważących ponad dwa razy tyle, co Model O, pierwsze chwile z nią sprawiały mi niemałe kłopoty i wywoływały irytację.
Za przykład przytoczę jedną z moich pierwszych rozgrywek w Rainbow Six Siege. Czekałem na przeciwnika w jednym z pomieszczeń, wpatrując się to jedne to w drugie drzwi. W pewnym momencie kątem oka zauważyłem ruch na skraju pola widzenia, więc odruchowo chciałem przycelować w tym kierunku. Oczekując pewnej bezwładności w ruchu mojej ręki, przeleciałem celownikiem przez przeciwnika i zatrzymałem kursor niemal dwa metry w świecie gry za wrogiem. Oczywiście zginąłem.
żaden z minusów nie sprawia problemu
Skąd pobrał pan sterowniki
Borys, sterowniki możesz pobrać stąd -> https://www.pcgamingrace.com/pages/glorious-model-o-downloads