Depilacja IPL w domu. Sprawdź mini poradnik o tym, jak działa depilacja światłem

Chcesz postawić na natychmiastowy, a jednocześnie długotrwały efekt depilacji? Półśrodki nie są dla Ciebie i masz spore oczekiwania wobec nowych technologii? Jeśli w tym opisie widzisz siebie, sprawdź jak działa fotodepilacja. Poczuj gładkość i ciesz się tym efektem przez wiele długich miesięcy. Przeczytaj krótki poradnik o depilacji IPL w domu i pożegnaj się z maszynką, woskiem i pastą cukrową.

Depilacja laserowa i fotodepilacja IPL

Fotodepilacja IPL oraz depilacja laserowa to metody, które zapewniają długoterminowy efekt. Dzięki wykorzystaniu impulsów świetlnych cebulki włosa są niszczone, co hamuje odrost włosków. W tym przypadku nawet na kilka długich miesięcy. W przeciwieństwie do maszynki nie trzeba wymieniać poszczególnych elementów urządzeń. Do przeprowadzenia zabiegu nie trzeba też przygotowywać specjalnych mieszanek tak jak dzieje się to podczas wyboru depilacji woskiem lub pastą cukrową.

Czym się różni fotodepilacja od depilacji laserowej?

Zabiegi mające na celu usunięcie niechcianego owłosienia za pomocą lasera lub intensywnego światła pulsacyjnego (IPL) wprawdzie są do siebie podobne, ale nie są to tożsame metody. W przypadku depilacji laserem do uzyskania pożądanego efektu potrzeba mniejszej ilości zabiegów jednak podczas ich wykonywania pojawia się uczucie dyskomfortu. Depilacja IPL jest praktycznie bezbolesna, za to konieczne jest wykonanie większej liczby zabiegów, by móc cieszyć się gładką skórą.

gładka skóra po depilacji

Jak działa depilacja światłem?

Fotodepilacja IPL zyskuje coraz większe grono miłośników. Zabieg można przeprowadzić w domowych warunkach i uzyskać efekt zbliżony do tego, który oferują profesjonalne salony kosmetyczne. Fale świetlne o różnej długości oddziałują na skórę i poprzez melaninę docierają do mieszków włosowych, powodując, że wzrost włosów zostaje zahamowany.

W odróżnieniu od depilacji laserowej metoda Intense Pulse Light (IPL) polega na użyciu szerokiego zakresu fal o niejednorodnej długości. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że światło oddziałuje na większe obszary skóry. A to pozwala zaoszczędzić czas i sprawia, że zabieg staje się łatwiejszy. Z kolei laser skupia się na działaniu punktowym. Tutaj zastosowane są fale świetlne o tej samej długości, co wydłuża czas depilacji.

Depilacja IPL w domu – zalety

W poszukiwaniu przepisu na gładkość skóry nie musisz udawać się na profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Domowe sposoby na pozbycie się niechcianych włosków również zdadzą egzamin. W szczególności wtedy, gdy zaprosisz nowoczesne technologie do pomocy. Depilacja IPL w domu wychodzi Twoim potrzebom naprzeciw. To bezpieczne i skuteczne rozwiązanie, które zapewnia gładką skórę i maksymalną wydajność przy minimalnym wysiłku.  

Największą zaletą fotodepilacji jest łatwość przeprowadzenia zabiegu w domowych warunkach. Depilator IPL wykorzystuje impulsy świetlne do podskórnego naświetlania melaniny w mieszku włosowym. Dzięki temu urządzenie działa niczym niewidzialna różdżka, hamując cykl wzrostu włosa na wiele długich miesięcy.

Oprócz zapewnienia trwałej gładkości, sam zabieg jest bardzo łagodny i bezbolesny. Można zastosować go na wybranych partiach ciała – udach, łydkach, pachach, okolicach bikini i ramionach. Wiele urządzeń posiada regulację poziomu intensywności światła. W taką funkcję wyposażony jest depilator IPL Garett Beauty Flash. Dzięki pięciu poziomom mocy możesz dostosować jego działanie do typu skóry i koloru włosków. Zwiększa to zarówno skuteczność, jak i komfort fotodepilacji.

gładka skóra pod pachami

Jak używać depilatora IPL?

Depilacja za pomocą światła pulsacyjnego to zabieg, który możesz przeprowadzić w zaciszu własnego domu. Zakup urządzenia do fotodepilacji to wprawdzie spory, ale też jednorazowy wydatek. Koszty zakupu zwracają się w postaci gładkiej skóry na wiele miesięcy. A przy regularnym stosowaniu urządzenia nawet na kilka lat.

Chociaż depilacja IPL to w pełni bezpieczny zabieg, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. W tym przypadku chodzi o infekcje skórne oraz choroby skóry takie jak bielactwo, łuszczyca oraz nowotwory. Z zabiegu powinny zrezygnować osoby, których skóra w ostatnim czasie była poddana naturalnemu bądź sztucznemu opalaniu, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Co jeszcze jest ważne przed przystąpieniem do fotodepilacji? Zabiegu nie można przeprowadzać w miejscach występowania tatuaży, makijażu permanentnego, pieprzyków i innych znamion. Te miejsca zwyczajnie trzeba ominąć. 

A jeśli chodzi o sam zabieg – nie ma nic prostszego. Depilacja IPL w domu jest wygodna, bezpieczna i bardzo łatwa w wykonaniu. Na początku, za pomocą maszynki do golenia, trzeba pozbyć się włosków z powierzchni skóry. A następnie dokładnie ją osuszyć i przystąpić do depilacji urządzeniem IPL. Zazwyczaj dostępne są dwa tryby – automatyczny i ręczny. W pierwszym przypadku impulsy światła są wysyłane samoczynnie, kiedy głowica urządzenia ma kontakt ze skórą. Tryb ręczny to pojedyncze błyski aktywowane za pomocą przycisku. Garett Beauty Light oferuje obie możliwości. Możesz więc w zależności od depilowanego obszaru oraz wprawy w wykonywaniu zabiegu wybrać ręczny lub automatyczny tryb.

Co jeszcze warto wiedzieć – jaki depilator IPL wybrać?

Depilacja IPL w domu sprawi, że pożegnasz się z odrastającymi włoskami. A w dodatku zrobisz to w komfortowy i łatwy sposób. Zanim wybierzesz urządzenie do fotodepilacji, przyjrzyj się jego budowie, ergonomiczności oraz funkcjom, które oferuje.

Podczas poszukiwań zwróć uwagę na depilator IPL Garett Beauty Flash. To sprzęt w pełni przystosowany do użytku domowego, który odznacza się poręczną budową i stosunkowo niewielką wagą, co ułatwia przeprowadzenie zabiegu. Urządzenie posiada szeroki ekran aplikujący, dzięki któremu możesz za jednym razem dokładnie pozbyć się włosków z większej przestrzeni i tym samym skrócić czas trwania zabiegu.

Dodatkowo w zestawie znajduje się wymienna nasadka z funkcją kojącego kompresu chłodzącego oraz stylowe okulary ochronne, które chronią oczy podczas depilacji światłem. Niewątpliwym plusem jest również możliwość wymiany lampy bez konieczności zakupu nowego urządzenia.

garett.com.pl

Podczas poszukiwań depilatora IPL warto zwrócić uwagę na trwałość lamp. Najważniejszym parametrem jest ilość błysków – im więcej ich jest, tym lepsze i wydajniejsze będzie użytkowanie sprzętu. Depilator IPL Garett Beauty Light odznacza się wysokiej jakości lampami, które zapewniają wiele bezproblemowych zabiegów. Ich żywotność to aż 999 000 wysyłanych impulsów. A o wygodę i łatwość użytkowania zadba tu także czytelny wyświetlacz LCD, dzięki któremu bez problemu dopasujesz parametry i ustawisz poziom intensywności impulsu światła.

Z profesjonalnym depilatorem IPL oraz systematycznym działaniem możesz osiągnąć trwały efekt i zapomnieć o podrażnieniach i odrastających włoskach.

Garett Depilator IPL Beauty Light biało złoty
garett.com.pl

Depilacja IPL efekty

Depilacja IPL w domu to obietnica gładkiej skóry bez podrażnień i odrastających włosów. I rzeczywiście, jeśli zabiegi w fazie początkowej i kontrolnej są wykonywane regularnie, to zapewnienie ma swoje pokrycie w praktyce. Efekty depilacji IPL różnią się w zależności od skóry i koloru włosów.

Najlepsze rezultaty widoczne są u osób, które posiadają jasny kolor skóry i ciemne owłosienie. Im mniejsza dawka melaniny w mieszkach włosowych, tym trudniej będzie uzyskać pożądany efekt. Dotyczy to przede wszystkim osób, które posiadają włosy w odcieniu jasnego blondu, rudnym oraz siwym.

W zależności od konkretnego depilatora IPL zabiegi w fazie początkowej stosuje się raz na tydzień, bądź częściej. Faza ta trwa najczęściej od kilku do kilkunastu tygodni. Po tym czasie efekty powinny być już w pełni zadowalające. Aby przedłużyć przyjemne doznanie gładkości, raz na kilka miesięcy warto znów przeprowadzić kontrolny zabieg. To skutecznie zahamuje pojawienie się nowych włosów w cebulce włosa. A Ty będziesz cieszyć się tym efektem przez kolejne bardzo długie miesiące.  

Tekst powstał we współpracy z marką Garett.