Neuralink Elona Muska może sprawić, że komunikacja językowa odejdzie do lamusa

W podcaście The Joe Rogan Experience Musk mówił o przyszłości swojej firmy neurotechnologicznej – Neuralink. Powiedział, że ma nadzieję, że firma będzie w stanie podłączyć urządzenie Neuralink do ludzkiego mózgu po raz pierwszy w ciągu następnego roku. W związku z tym naukowcy zadają sobie pytanie: czy w ciągu następnej dekady komunikacja językowa całkowicie zaniknie?

Elon Musk – wizjoner, który nigdy się nie poddaje?

Miliarder z RPA Elon Musk jest powszechnie uważany za jednego z największych wizjonerów współczesnego świata. Planuje misje kolonizacyjne na Marsie, finansuje badania nad zaawansowanymi technologiami łączącymi mózg z komputerem, a po jego tweetach kursy kryptowalut zaliczają wzloty i upadki.

 

W kwietniu firma Neuralink należąca do Elona Muska zaprezentowała małpę, która potrafi grać w grę wideo za pomocą umysłu. Firma Muska umożliwiła to poprzez wszczepienie dwóch małych chipów komputerowych po obu stronach mózgu małpy. Po udanym wszczepieniu chipów małpa mogła zagrać w cyfrowego ping-ponga.

Elon Musk

Oprócz tego Elon Musk konsekwentnie realizuje swoje marsjańskie ambicje, mające na celu stworzenie ludzkiej kolonii na powierzchni Czerwonej Planety. Miliarder zapewnia, że ludzie wylądują na Marsie do 2026 roku.

Mimo wielu sukcesów przedsiębiorca wielokrotnie ponosił porażki. Wiele z tych niepowodzeń miało związek z bardzo kontrowersyjnymi okolicznościami. Jednak pomimo wszystkich przeciwności losu, Elon Musk nigdy nie powiedział sobie stop. Realizuje każdy cel, bez względu na jego cenę.

W jaki sposób miałby działać Neuralink?

Elon Musk mówił o Neuralink i jego nieskończonych możliwościach, kiedy pojawił się w podcaście Joe Rogan Experience. Podczas rozmowy Rogan zapytał o chip mózgowy, który mógłby na nowo zdefiniować sposób, w jaki ludzie się komunikują. Chip, który jest zasilany z baterii, byłby wszczepiany w czaszkę, a jego elektrody „bardzo ostrożnie” wprowadzane do mózgu.

„Może łączyć się z każdym miejscem w mózgu, więc może to być coś, co pomaga wyleczyć wzrok” – powiedział Musk Roganowi, dodając: „W zasadzie może naprawić prawie wszystko, co jest nie tak z mózgiem”.

neuralink elon musk

„Nie musiałbyś rozmawiać” – powiedział Musk, dodając: „Nadal możemy to zrobić z powodów sentymentalnych”.Byłbyś w stanie porozumiewać się bardzo szybko i z dużo większą precyzją… Nie jestem pewien, co by się stało z językiem. W takiej sytuacji byłoby to trochę jak Matrix. Chcesz mówić w innym języku? Nie ma problemu, po prostu pobierz program. ”

Zapytany, ile czasu zajmie jego firmie opracowanie wystarczająco zaawansowanej technologii, Musk powiedział, że od pięciu do dziesięciu lat „jeśli rozwój będzie nadal przyspieszał”.