„Mortal Kombat” – nowy film. Premiera, udostępniony początek oraz inne newsy z Pozaświatów

Prawie ćwierć wieku po blamażu, jakim było „Mortal Kombat: Annihilation”, kultowa bijatyka wraca na duży ekran. W niektórych krajach już można oglądać zmagania wojowników pokroju Scorpiona czy Sub-Zero. Na premierę czekają natomiast fani w Stanach i w Polsce. Dla podkręcenia apetytów w sieci udostępniono pierwsze siedem minut filmu Simona McQuoida. Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć „Mortal Kombat” A.D. 2021 i co jeszcze wiemy o tej produkcji?

Come here! Gdzie i od kiedy można oglądać Mortal Kombat?

Światowa premiera nowego filmu Mortal Kombat odbyła się 8 kwietnia. W tym dniu adaptację słynnego tytułu Midway zobaczyć mogli widzowie w Chorwacji, Korei Południowej, Rosji, Tajlandii czy Singapurze. Polska premiera planowana była na 16 kwietnia, ale – jak wiadomo – z uwagi na obecne obostrzenia kina pozostają zamknięte. 23 kwietnia film trafi z kolei do USA. Tego samego dnia zadebiutuje również w streamingu  HBO Max.

Aktualizacja 28 kwietnia: Wiemy już, że polska premiera Mortal Kombat będzie miała miejsce 29 maja, gdy na nowo zostaną otwarte wszystkie kina.

Mortal Kombat plakat Sub-Zero
Źródło: Mortal Kombat Wiki

Dla niecierpliwych i spragnionych spoilerów – początek Mortal Kombat udostępniony w sieci

Już wcześniej do sieci trafiła nagrana w kinie scena, w której jeden z bohaterów w brutalny sposób zabija swoją przeciwniczkę (przypomnijmy, że – w zgodzie z tradycją serii – film ma kategorię R, w przeciwieństwie do wcześniejszych produkcji PG-13). Wczoraj oficjalnie udostępniono natomiast pierwsze siedem minut nowego Mortal Kombat.

Przenosimy się w nich do siedemnastowiecznej Japonii, gdzie rodzina Hanzo Hasashiego (czyli Scorpiona), w którego wciela się Hiroyuki Sanada, zostaje zamordowana przez pochodzącego z wrogiego klanu ninja Bi-Hana (Sub-Zero), odgrywanego przez Joe Taslima. Sam Hanzo pokonuje towarzyszących Bi-Hanowi wojowników, by wreszcie stanąć oko w oko z nim.

W sieci można też zobaczyć fragment późniejszej walki Scorpiona i Sub-Zero, a także starcia Sonyi Blade (Jessica McNamee) z Mileeną (Sisi Stringer) czy Liu Kanga (Ludi Lin) z Kano (Josh Lawson).

Techno Syndrome 2021, czyli muzyka Mortal Kombat

Przebojowy kawałek duetu The Immortals, stworzony na potrzeby filmu z 1995 roku. Choć, wbrew pozorom, nie pojawia się w każdej produkcji związanej z Mortal Kombat, to bez wątpienia jest muzyczną wizytówką franczyzy. Do filmu McQuida powstała nowa aranżacja, którą przygotował Benjamin Wallfisch.

Co jeszcze wiemy o nowym filmie Mortal Kombat?

Póki co na portalu Rotten Tomatoes film ma – na podstawie 16 recenzji – ocenę 5,4/10 przy 63 procentach. W pierwszy weekend zarobił 10 milionów dolarów w 17 krajach (najwięcej, bo ponad 6 milionów, w Rosji).

Głównym bohaterem jest Cole Young (Lewis Tan, czyli Zhou Cheng z netfliksowego Iron Fist) – nowa postać w universum Mortal Kombat. To zawodnik MMA, na którego – z niewiadomych dla niego przyczyn – poluje Sub-Zero. Young szuka pomocy Sonyi Blade i wkrótce dołącza do drużyny zawodników, która – jako reprezentanci Ziemi – zmierzą się z przeciwnikami z Pozaświatów.

Źródło: Warner Bros. via Mortal Kombat Wiki

Gdzie obejrzeć inne filmy Mortal Kombat?

Przed seansem nowej adaptacji chcecie przypomnieć sobie starsze? Pierwszy Mortal Kombat można obejrzeć na Netfliksie. Póki jest to jedyna z wcześniejszych mortalowych produkcji, dostępna w działających w Polsce serwisach VOD – brak Annihilation czy zeszłorocznej animacji Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge. Na szczęście nowy film nie jest w żaden sposób powiązany z poprzednimi i ich znajomość nie jest absolutnie wymagana.

Czekacie na nowy film Mortal Kombat? Dajcie nam znać w komentarzach. Sprawdźcie też informacje na temat kolejnej gry z universum – Mortal Kombat 12 oraz gry w sklepie x-kom.

Źródła: IMDB, Rotten Tomaotes, Deadline Hollywood, Mortal Kombat Wiki, Spór w kinie