Avatar 2 – premiera, obsada i zwiastun. Informacje o sequelu najbardziej dochodowego filmu w historii kina

Avatar wydany w 2009 roku jest filmem, który zarobił najwięcej w historii kina, a także pierwszym, który osiągnął dwa miliardy dolarów przychodu. Film miał duży wpływ na rosnącą wtedy popularność produkcji 3D i uznano go za przełomowy, jeśli chodzi o efekty specjalne. Historia z gatunku fantasy zdobyła niezliczoną ilość fanów na całym świecie i nic dziwnego, że od lat mówi się o sequelu. Avatar 2 na szczęście coraz bliżej. A kiedy premiera? Sprawdźcie w tekście poniżej.

Avatar 2 – premiera

Premiera długo wyczekiwanej, drugiej części Avatara planowana jest na 16 grudnia 2022 roku. Warto jednak zaznaczyć, że jest to już piąty termin, więc teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by premierę przełożyć po raz kolejny. Miejmy jednak nadzieję, że nic takiego się nie stanie i zgodnie z aktualnymi informacjami, Avatar 2 ukaże się przed Świętami Bożego Narodzenia w 2022 roku. Tym bardziej, że reżyser filmu, James Cameron ogłosił już, że prace na planie się zakończyły.

postać z filmu avatar

Avatar 2 – obsada i postacie

W obsadzie mają pojawić się głównie aktorzy, który zagrali również w pierwszej części. Będzie to między innymi Sam Wortinghton, który ponownie wcieli się w Jake’a Sully’ego, Zoe Saldana jako Neytiri, Giovanni Ribisi jako Parker Selfridge, czy Joel David Moore, który zagra dr Norma Spellmana.

Pojawią się także nowi aktorzy, jak Kate Winslet czy Vin Diesel, jednak nie wiadomo, jakiego filmowego awatara przewidują dla nich twórcy. W obsadzie znajdzie się także Sigourney Weaver, która wcieli się w inną bohaterkę niż w jedynce. W końcu postać, którą zagrała w pierwszej części, zmarła.

Film wyprodukuje 20th Century Studios, a za reżyserię odpowie nie kto inny jak James Cameron. 

postacie z filmu avatar

Avatar 2 – zwiastun

Obecnie nie pojawił się jeszcze oficjalny zwiastun Avatara 2. Nie wiadomo również, kiedy się ukaże. Mając jednak na uwadze datę premiery filmu, pierwszy trailer pojawi się zapewne dopiero w przyszłym roku. W sieci znaleźć można jedynie koncepcje tworzone przez fanów, ale nie są to produkcje oficjalne. Wbrew temu, jak są opisane. Jeden z najpopularniejszych fanowskich zwiastunów zobaczycie poniżej:

Kontynuacja ciekawej historii

Avatar to jeden z najbardziej charakterystycznych filmów w dziejach kina. Jego akcja rozgrywa się w 2154 roku. W układzie Alfa Centauri, na niezwykle barwnym i ciekawym księżycu Pandora, ludzie prowadzą program o nazwie Avatar. Miejsce to zamieszkiwane jest przez humanoidalną rasę Na’vi o niebieskim kolorze skóry. Ze skrzyżowania ludzkiego DNA z DNA mieszkańców Pandory, tworzy się ciała zwane awatarami, a człowiek może je kontrolować.

Na księżycu narasta konflikt pomiędzy ludźmi, a Na’vi. Nic dziwnego, w końcu Ziemianie chcą wypędzić rdzennych mieszkańców Pandory, by pozyskać bardzo cenny minerał – unobtainium. Głównym bohaterem jest Jake Sully, sparaliżowany od pasa w dół weteran, który kontrolując swojego awatara ma zdobyć zaufanie Na’vi i nakłonić ich do opuszczenia osady.

główni bohaterowie filmu avatar

Techniczny majstersztyk

By nie zdradzać już więcej fabuły, jeśli ktoś z Was Avatara jeszcze nie widział, wspomnę jeszcze o samej produkcji. Film powstał między innymi w technologii 3D, a wykorzystano do tego nowoczesne oraz innowacyjne w tamtym czasie kamery. Na jego potrzeby wygenerowano komputerowo niemal 800 postaci oraz opracowano specjalny silnik o nazwie PantaRey. O rozmachu produkcji może świadczyć fakt, że Cameron szczegółowo opracował kulturę Na’vi, a dr Paul Frommer, językoznawca, stworzył język mieszkańców Pandory.

Na Avatarze 2 się nie skończy

Historia będzie kontynuowana i nie zakończy się na drugiej części Avatara. Mało tego, zdjęcia do Avatara 3 są już podobno w zaawansowanym stadium, a premiera ma odbyć się pod koniec 2024 roku. Twórcy planują również czwartą i piątą część. Pozostaje mieć nadzieję, że sequele będą trzymać poziom i nie obniżą go względem pierwszego Avatara. A wiemy, jak trudną sztuką jest stworzenie udanej kontynuacji dla produkcji wybitnej.

Źródła: imdb.com / comicbook.com / Wikipedia