Mortal Kombat 12 – kiedy premiera? Co wiemy o kolejnej części kultowej serii?

Seria Mortal Kombat niedługo będzie obchodzić swe trzydziestolecie. Jej pierwsza część pojawiła się w 1992 roku za sprawą Eda Boona i Johna Tobiasa, stając się w kolejnych latach grą kultową. Do dziś jest jedną z najbardziej znanych bijatyk i doczekała się łącznie 11 części (nie licząc dodatków). A skoro o odsłonach Mortal Kombat mowa, pod lupę weźmiemy powstającą dopiero, 12. grę serii. Kiedy możemy spodziewać się jej premiery? Czy wiemy coś na temat MK12?

Mortal Kombat 12 – kiedy premiera?

Na Mortal Kombat 12 trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, gra ukaże się w kwietniu 2023 roku. Czasu więc sporo i lepiej nie nastawiać się w pełni na taki termin. Choć z drugiej strony, ostatnie części Mortal Kombat pojawiały się co 4 lata. MK11 zostało wydane w 2019 roku, a więc kolejna odsłona datowana na 2023 rok jest prawdopodobna. Oficjalne ogłoszenie ze strony twórców powinno pojawić się najwcześniej pod koniec 2021 roku.

postacie z gry mortal kombat

Co wiemy o Mortal Kombat 12?

MK12 ma wyprodukować studio NetherRealm we współpracy z Warner Bros. Games i Disney Interactive Studios. W kolejną odsłonę Mortal Kombat zagrać będziemy mogli na PS5, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch (lub Switch Pro). Trudno określić, czy gra będzie również kompatybilna z konsolami starszej generacji. Zapewne twórcy MK12 będą chcieli w pełni wykorzystać moc, którą oferują perełki Sony i Microsoftu. Nie ma co nastawiać się na kompatybilność z PS4 czy Xbox One.

Nic nie wskazuje na to, żeby mechanika rozgrywki miała ulec zmianie. Twórcy raczej wiernie będą trzymać się formuły znanej ze wcześniejszych wersji, co zresztą jest znakiem rozpoznawczym Mortal Kombat. Pojawić ma się za to nowy tryb: 1 na 100, w którym gracz będzie mógł zmierzyć się z setką przeciwników, mając do dyspozycji specjalne wzmocnienia.

Mortal Kombat 12 ma być sequelem MK11 i opowiedzieć dalszą część historii. Plotki mówią, że MK12 otrzyma podtytuł Onaga’s Revenge, co oczywiście bezpośrednio nawiąże do fabuły, przedstawiającej rosnącego w siłę Onagę.

Mortal Kombat 12 – postacie

MK12 ma zawierać postacie z MK9, MKX, MK11, a także kilka nowych. Na razie potwierdzono jedynie Michaela Myersa, który ma pojawić się jako gość. Mówi się, że gra jest zaplanowana na 35 postaci podstawowych.

mortal kombat postacie

Koniec aktualizacji dla Mortal Kombat 11

Z oficjalnego konta Mortal Kombat na Twitterze dowiadujemy się, że NetherRealm nie wypuści więcej aktualizacji dla MK11. Studio informuje o rozpoczęciu prac nad nowym projektem. Nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia, które wskazywałoby na rzucenie wszystkich sił na Mortal Kombat 12. Jednak bardzo prawdopodobne, że przyszedł czas na kolejną część gry.

Mortal Kombat – prawie 30 lat historii

Czy ktoś pamięta jeszcze automaty do gry? Na takie właśnie urządzenie powstała pierwsza gra z serii Mortal Kombat. Początkowo stworzono ją jako adaptację filmu Krwawy Sport, ale w związku z prawami autorskimi, twórcy zdecydowali się zmienić koncepcję gry. MK cieszyło się ogromną popularnością wśród graczy, a wyróżniały ją krwawe i zabójcze pojedynki.

Pierwsze części pamiętają jeszcze takie platformy do gier jak Amiga, GameBoy czy Nintendo 64. Później, wraz z rozwojem, seria przeszła przez (chyba) wszystkie możliwe generacje konsol PlayStation, Xbox i Nintendo; wersje na PC pamiętają jeszcze Windowsa 3.1.

automaty arcade