Cicha premiera słuchawek Apple AirPods Max, o których może być głośno

Apple AirPods Max to nowe słuchawki nauszne od giganta z Cupertino. Ich premiera odbyła się wczoraj – i to odbyła się zaskakująco cicho, zważając na to, że od września co miesiąc Apple fundowało nam konferencję z nowymi produktami. Nie oznacza to, że słuchawki nie są warte uwagi – bynajmniej, ich cena zwraca na siebie uwagę.

Premiera i cena AirPods Max

Zacznijmy od najważniejszego. Cena słuchawek Apple AirPods Max wynosi 2799 zł i przy okazji zdradza, że słuchawki raczej nie będą osiągalne dla przeciętnego Kowalskiego. Ale może też nie do takiej grupy docelowej są kierowane, lecz do profesjonalistów i prawdziwych melomanów?

Cóż, tego dowiemy się najwcześniej w okolicach 15 grudnia, kiedy rozpocznie się wysyłka tych słuchawek. Jednak już teraz można je zamawiać w przedsprzedaży.

Jak wyglądają?

AirPods Max są słuchawkami wokółusznymi, a więc ich nauszniki otaczają całe ucho, przez co mogą skutecznie odcinać słuchacza od otoczenia.  Nauszniki są wykonane z charakterystycznego, anodyzowanego aluminium, a poduszki wewnątrz z pianki zapamiętującej kształt (tzw. memory foam).

Apple AirPods Max space grey
Źródło: Apple

Z nauszników wychodzą teleskopowe ramiona słuchawek, dzięki którym można je dopasować do kształtu swojej głowy. Całość zwieńczona jest opaską z oddychającej siateczki, która ma zmniejszać nacisk słuchawek na głowę i zapewniać komfort użytkowania przez wiele godzin.

Dodatkowo na słuchawkach znajduje się znana z Apple Watcha cyfrowa koronka, którą można regulować głośność, odbierać i kończyć połączenia, odtwarzać i pauzować muzykę czy przewijać ją.

Dostępne są w 5 kolorach: szarym, srebrnym, niebieskim, zielonym i różowym.

Specyfikacja AirPods Max

Apple nie chwali się zbyt wieloma szczegółami na temat specyfikacji swoich słuchawek. Wiemy na pewno, że w każdym nauszniku znalazł się procesor H1 z 10 rdzeniami audio, które mają oferować dźwięk obliczeniowy, redukujący hałas i dostosowujący brzmienie do ułożenia słuchawek na głowie. W eliminowaniu niechcianych dźwięków i izolowaniu głosu podczas połączeń telefonicznych ma także pomagać 6 mikrofonów, które mierzą dźwięki wydobywające się na zewnątrz słuchawek oraz wewnątrz.

Ponadto AirPods Max mają 40 mm dynamiczne przetworniki oraz podwójny silnik pierścieniowy z magnesem neodymowym, co ma gwarantować zniekształcenia harmoniczne na mniejszym poziomie niż 1% – nawet przy maksymalnej głośności.

Bateria ma wystarczyć na 20 godzin słuchania muzyki przy włączonym ANC i Spatial Audio. 5-minutowe ładowanie ma wystarczyć już na 1,5 godziny słuchania muzyki.

Środek Apple AirPods Max
Źródło: Apple

Co potrafią nowe słuchawki Apple?

Nowe słuchawki nauszne od Apple to generalnie rzecz biorąc, te same funkcje, które można spotkać w mniejszych słuchawkach producenta. Lecz w tym przypadku można liczyć na jeszcze lepsze doznania słuchowe.

Dźwięk w AirPods Max

Apple przede wszystkim chwali się doskonałą aktywną redukcją hałasów. Technologia Apple ma niwelować zakłócenia z zewnątrz poprzez emitowanie przeciwfal. Jednak aby nie tracić kontaktu z otoczeniem, wystarczy nacisnąć przycisk kontroli hałasu i włączyć tryb kontaktu. Dzięki niemu użytkownik usłyszy odgłosy otoczenia i będzie mógł zareagować np. na głos rozmówcy, który się do niego zwraca.

Adaptacyjna korekcja (EQ) ma natomiast dostroić dźwięk do przestrzeni, w której znajdują się słuchawki. O dopasowanie dźwięku ma zadbać także system dynamicznego śledzenia ruchu głowy dzięki wbudowanemu żyroskopowi i przyspieszeniomierzowi.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Po zdjęciu słuchawek z głowy lub odsunięcia jednego nausznika słuchawki automatycznie zatrzymają odtwarzanie muzyki. W ramach ekosystemu Apple słuchawki będą miały możliwość przełączania się między różnymi źródłami dźwięku. Oznacza to, że można słuchać muzyki na Macu i odebrać połączenie na iPhonie, by słuchawki automatycznie połączyły się ze smartfonem i następnie przez nie prowadzić rozmowę. Apple przewidziało także funkcję udostępniania audio, dzięki której można będzie słuchać tej samej piosenki puszczonej z iPhone’a na dwóch zestawach AirPods Max.

Etui do Apple AirPods Max
Źródło: Apple

W zestawie z AirPods Max znajdzie się specjalne etui Smart Case. Umieszczone w nim słuchawki przejdą w tryb oszczędzania energii i ultraniskiego zużycia energii. Do zestawu dodany jest także kabel Lightning z końcówką USB-C, którym będzie można naładować słuchawki.

Zobacz Apple AirPods Max w x-kom

Źródło: Apple