„Dzień za dniem” – możliwe nowe odcinki serialu

Czy kojarzycie rozpoczynający się piosenką The Beatles serial obyczajowy, emitowany w latach 90.? Jeśli tak, to mamy pewne informacje. Możliwe, że „Dzień za dniem” dostanie nowe odcinki. Póki co NBC zamówiło scenariusz pilota. Co wiemy o kontynuacji „Dzień za dniem”?

Dzień za dniem – serial z lat 80./90. O co tam chodziło?

Dzień za dniem (angielski tytuł Life Goes On) emitowany był w USA w latach 1989-1993 i składał się z czterech serii (łącznie 83 odcinki). W Polsce zaczęto go pokazywać w 1992 roku na antenie TVP1. Głównymi bohaterami byli członkowie rodziny Thatcherów, którzy zamieszkiwali przedmieścia Chicago – Drew (Bill Smithrovich) i Libby (Patti LuPone) oraz ich dzieci: Paige (Monique Lanier, którą od drugiego sezonu zastąpiła Tracey Needham), Becca (Keelie Martin) i Corky (Chris Burke).

rodzina Thatcherów Dzień za dniem
Źródło: IMDb

Właśnie on jest postacią szczególnie ważną. Gdy mówi się Dzień za dniem, bardzo często przypomina się, że był to pierwszy serial, w którym jednym z głównych bohaterów jest osoba z zespołem Downa. W zasadzie to Burke’owi można zawdzięczać całą produkcję. Aktor wcześniej wystąpił w telewizyjnej adaptacji Lorda Jima (Desperate z 1987 roku, który był pilotem niezrealizowanego serialu). Zafascynowani nim decydenci stacji ABC zlecili stworzenie serialu, w którym mógłby zagrać. Kreacja Corky’ego pomogła zmienić postrzeganie osób z zespołem Downa.

W dwóch ostatnich sezonach pojawił się też przyjaciel i drugi chłopak Becci, Jesse (Chad Lowe). Cierpiał on na AIDS. Za pomocą jego postaci twórcy pokazywali, z czym muszą zmagać się osoby, które tak chorują i jak choroba wpływa na ich relacje miłosne.

Do rodziny przynależał też pies Arnold, którego w czołówce zapominali nakarmić spieszący się Thatcherowie. Producenci dostawali listy, w których narzekano na złe traktowanie zwierzaka i w ostatnim odcinku psie jedzenie wysypuje się w końcu z szafki.

Dzień za dniem – kontynuacja

Co wiemy?

O możliwych nowych odcinkach Dzień za dniem, przy których pracowaliby Keelie Martin oraz Chad Lowe, była mowa jesienią 2021 roku. Na początku 2022 roku coś zaczyna się dziać. NBC złożyło zamówienie na scenariusz pilota nowej serii. Scenarzystką i producentką wykonawczą, poprzez jej powiązane z Warner Bros. Television studio Rock My Soul Productions, ma być Nkechi Okoro Carroll, scenarzystka i producentka wykonawcza serialu All American. Drugą producentką wykonawczą będzie szefowa telewizji Rock My Soul Productions Lindsay Dunn.

Martin ma wcielić się w dorosłą Beccę, obecnie uznaną lekarkę, która powraca w rodzinne strony i nawiązuje kontakt z bliskimi. Aktorka kilka lat temu mówiła, że interesujące byłoby zobaczyć, co teraz robi Corky. Ona i Chad Lowe mają być też producentami. Konsultantem wykonawczym ma być twórca oryginalnego Dzień za dniem – Michael Braverman.

Chcielibyście obejrzeć nowe odcinki Dzień za dniem? Jesteście fanami starej wersji i pamiętacie emisję w latach 90.?

Polecane telewizory (nie tylko do oglądania starych i nowych seriali)


Źródła: Deadline, The Hollywood Reporter, Radio Zet, Świat Seriali, Wikipedia, IMDb, TV Tropes, TVLine, Wikia o Starej TV