Jak zmienić nazwę na Instagramie? – Zmiana nazwy w 3 krokach

Nazwa konta na Instagramie nie jest betonowa. Obecny nick spokojnie można zmienić w kilku krokach z poziomu aplikacji i komputera. Jeżeli zastanawiacie się nad tym, jak zmienić nazwę na Instagramie, to podpowiadamy, jak taka zmiana nazwy wygląda w 3 krokach. Zmień nazwę na Instagramie już teraz.

Jak zmienić nazwę na Instagramie z poziomu aplikacji mobilnej?

Aby zmienić nazwę na Instagramie:

  • Włącz aplikację
  • Stuknij w swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu
  • Stuknij w przycisk edytuj profil – wyświetla się między biogramem, a wyróżnionymi relacjami

Niezależnie od tego, czy Twój telefon działa na Androidzie, czy iOS, zmiana nazwy wygląda tak samo. Wersje aplikacji są do siebie bliźniaczo podobne i w zasadzie używanie ich wygląda tak samo na wszystkich mobilnych urządzeniach. Dotyczy to również zmiany nazwy użytkownika.

Zmiana nazwy na Instagramie – komputer i laptop

Zmiana nicku na Instagramie jest łatwiejsza na komputerach z systemem Windows, ponieważ tam mamy możliwość zainstalowania aplikacji, na której możemy taką nazwę zmienić. Dla Apple taka aplikacja desktopowa jeszcze nie powstała. Aby zmienić nazwę użytkownika z poziomu komputera:

  • Włącz aplikację i przejdź na swoje konto
  • Wciśnij przycisk edytuj profil – znajduje się on po lewej stronie
  • By zmienić nazwę usuń obecną i wpisz nowo wybraną
Instagram

Ograniczenia i limity w zmianach nazwy na Instagramie

Sam Instagram nie mówi nic o ograniczeniach w liczbie zmian. A to oznacza, że możemy zmieniać nazwę użytkownika tyle razy, ile tylko chcemy. Ponadto możemy robić to tak często jak chcemy. Rozważyć tylko należy, czy warto robić to często? Kiedy przyzwyczaimy swoich obserwatorów do jednej nazwy, jej zmiana może ich trochę zdezorientować, zwłaszcza kiedy jest kolejną w tym tygodniu.

Unikatowa nazwa użytkownika

Jednym z dwóch ograniczeń, które Instagram nakłada na użytkowników, to obowiązek posiadania unikatowej nazwy użytkownika, czyli takiej, której nie posiada nikt inny. To całkiem zasadne. Chroni samych użytkowników przed tym, by się ze sobą nie mylili. Każdy może wtedy zachować swoją indywidualność i mieć pewność, że nikt inny pod tą nazwą nie występuje.

Jeżeli nasza nowa nazwa będzie już zajęta, warto nie tylko rozważyć zupełnie nową, ale i wariację tej niedostępnej. Możemy dodać jakieś cyfry, przestawić kilka liter, albo coś po prostu dopisać.

Limit znaków dla nazwy użytkownika

Drugim ograniczeniem jakie stawia Instagram jest limit znaków. Nazwa użytkownika na Instagramie może mieć maksymalnie 30 znaków. Niedopuszczalne są znaki specjalne (wykrzykniki, znaki zapytania), ani nasze litery z ogonkami (np. ą, czy ę). Dostępna jest za to podłoga „_”, która może oddzielać wyrazy, zaczynać nick, lub go kończyć.

Instagram

Powrót do starej nazwy użytkownika

Jeżeli stwierdzimy, że nasza poprzednia wyświetlana nazwa była lepsza, to oczywiście możemy do niej wrócić… Jeżeli ktoś inny nie zdążył jej już zająć. Po zmianie nazwy użytkownika, Instagram zachowuje ją na 14 dni. To znaczy, że dostęp do niej ma tylko osoba, która ten nick posiadała. Jeżeli jednak nie wrócimy do niej w przeciągu tych dwóch tygodni, Instagram umożliwi założenie tej nazwy innemu użytkownikowi. Mamy więc 14 dni na wyłączność, później już tylko zależy, czy ktoś tę nazwę przejął, czy jeszcze nie.

Czym różni się nazwa użytkownika od nazwy wyświetlanej?

Nazwa użytkownika to swego rodzaju identyfikator konta. Jest tylko jedna, unikalna i może zawierać do 30 znaków. To jest to, o czym powiedzieliśmy sobie wcześniej. Dzięki temu nie pomylimy sobie użytkowników i z łatwością możemy ich wyszukiwać.

Nazwa wyświetlana pojawia się pod ikoną profilu i nie ma ograniczeń, tak jak poprzednia nazwa. Może zawierać znaki specjalne, a nawet emotikony. Może być to więc zupełnie wolne wyrażenie siebie.

Jak zmienić nazwę wyświetlaną na Instagramie?

  • Włącz aplikację
  • Stuknij w swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu
  • Stuknij w przycisk edytuj profil – wyświetla się między biogramem, a wyróżnionymi relacjami
  • Edytuj pole imię i nazwisko

Tę zmianę, tak samo jak poprzednią, możemy wprowadzać tyle razy, ile nam się podoba. Nie ma tutaj ograniczeń. Zadbajmy jedynie o to, by nazwa ta nie była dla nikogo obraźliwa.

Tym zrobisz najlepsze zdjęcia na Instagrama


Dalsza edycja profilu na Instagramie

Wciskając opcję Edytuj profil możemy również zmienić biogram (do którego możemy dołączać linki), zdjęcie profilowe, czy dalsze informacje jak np. datę urodzenia, płeć i hasło.

Czy warto zmieniać nazwę użytkownika i nazwę wyświetlaną?

Tak naprawdę wszystko zależy od nas. Jeżeli jest taka możliwość, warto z niej skorzystać, jak tylko najdzie nas na to ochota. Zbyt częste zmiany mogą wprowadzić w zakłopotanie tych, którzy przyzwyczaili się już do poprzedniej nazwy, ale nazwa wyświetlana ma nas wyrażać, więc jeżeli uznamy, że nie robi tego już tak dobrze, jak nasz nowy pomysł – śmiało zmieniajmy.

Zmiana nazwy użytkownika i nazwy wyświetlanej na Instagramie jest banalnie prosta i można zrobić to w trzech prostych krokach. Ponadto możemy to robić z poziomu telefonu i komputera, więc sprzęt w tym nie przeszkadza.

Można zmieniać je tyle razy, ile się nam podoba. Dotyczy to nazwy użytkownika i nazwy wyświetlanej.

Dostęp do tej opcji mamy po wciśnięciu zdjęcia profilowego.