Jak wyłączyć powiadomienia w przeglądarce? Sposoby na wyłączenie powiadomień na komputerze i smartfonie

Przeglądając strony w internecie, niejednokrotnie spotykamy się z wyskakującym okienkiem, którego treść sugeruje, że dana strona prosi o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień. Z pośpiechu klikamy Zezwól i surfujemy w sieci dalej. Aż w pewnym momencie, znikąd zaczynają wyskakiwać okienka z takimi informacjami jak: „Lady Gaga sfotografowana nago na plaży” czy „Naukowcy znaleźli sposób na nieśmiertelność”. Irytujące, prawda? Na szczęście powiadomienia w przeglądarce da się wyłączyć zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

Jak wyłączyć powiadomienia w przeglądarce na komputerze?

Jeśli denerwują Cię wyskakujące powiadomienia, poniżej znajdziesz sposoby, jak je wyłączyć w poszczególnych przeglądarkach. Dzięki temu pozbędziesz się niechcianych wyskakujących okienek, które niepotrzebnie przeszkadzają podczas pracy, nauki czy rozrywki.

Firefox – wyłączenie powiadomień

 1. Przejdź do ustawień przeglądarki. W tym celu kliknij trzy poziome kreski w prawym górnym rogu okienka i wybierz Ustawienia.
 2. Znajdź zakładkę Prywatność i bezpieczeństwo, w niej sekcję Uprawnienia i wybierz Powiadomienia.
 3. Możesz wyłączyć powiadomienia do momentu ponownego uruchomienia przeglądarki, zablokować wszystkie nowe prośby lub zarządzać stronami, które już wcześniej otrzymały pozwolenie.

Google Chrome – jak zablokować powiadomienia?

 1. Przejdź do ustawień przeglądarki. W tym celu kliknij w trzy kropki w górnym prawym rogu okienka i wybierz Ustawienia.
 2. Znajdź zakładkę Prywatność i bezpieczeństwo i wybierz Ustawienia witryn.
 3. Teraz możesz całkowicie wyłączyć powiadomienia w przeglądarce lub zablokować je dla wybranych stron.
chrome powiadomienia

Microsoft Edge – jak wyłączyć powiadomienia?

 1. Przejdź do ustawień przeglądarki. W tym celu kliknij w trzy kropki w górnym prawym rogu okienka i wybierz Ustawienia.
 2. Wybierz zakładkę Pliki cookie i uprawnienia witryny.
 3. Spośród wyświetlonych ustawień wybierz Powiadomienia. Wyświetli się lista, na której zobaczysz strony z blokadą powiadomień oraz zezwoleniem na nie. Możesz również całkowicie wyłączyć powiadomienia lub je wyciszyć.
microsoft edge powiadomienia

Jak wyłączyć powiadomienia w przeglądarce Opera?

 1. Przejdź do ustawień przeglądarki. W tym celu kliknij w trzy poziome kreski w prawym górnym rogu ekranu i wybierz Przejdź do pełnych ustawień przeglądarki.
 2. W menu po lewej stronie rozwiń zakładki klikając w Zaawansowane i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Kliknij w Ustawienia witryny, a następnie Powiadomienia.
 4. Tutaj zdecydujesz, czy strony mogą pytać o wysyłanie powiadomień, zaznaczysz dyskretne pokazywanie wiadomości, a także zablokujesz je całkowicie dla wybranych witryn.

Jak wyłączyć powiadomienia w przeglądarce na smartfonie lub tablecie?

Powiadomieniami można również zarządzać na smartfonie (lub tablecie). Poniżej sprawdzisz, jak zrobić to w poszczególnych przeglądarkach.

Firefox – jak zablokować powiadomienia na telefonie?

 1. Przejdź do ustawień przeglądarki. Kliknij trzy kropki w prawym dolnym rogu okienka i wybierz Ustawienia.
 2. W zakładce Prywatność i bezpieczeństwo odnajdź Powiadomienia.
 3. Otworzy się lista, na której zobaczysz wszystkie strony, jakie proszą o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień. Możesz wyłączyć je całkowicie lub tylko dla wybranych witryn.

Google Chrome – jak wyłączyć powiadomienia na smartfonie?

 1. Przejdź do ustawień przeglądarki. W tym celu wybierz trzy kropki w prawym górnym rogu okienka i wybierz Ustawienia.
 2. Z listy dostępnych ustawień wybierz Powiadomienia.
 3. Znajdź zakładkę Witryny, gdzie zobaczysz wszystkie strony, jakie proszą o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień. Możesz wyłączyć je całkowicie lub tylko dla wybranych witryn.

Jak wyłączyć powiadomienia w przeglądarce Microsoft Edge na telefonie?

 1. Przejdź do ustawień przeglądarki. Kliknij trzy kropki na dole ekranu i wybierz Ustawienia.
 2. W zakładce Zaawansowane znajdź opcję Uprawnienia witryny.
 3. Wybierz Powiadomienia. Wyświetli się lista wszystkich stron, które proszą o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień. Możesz wyłączyć je całkowicie lub tylko dla wybranych witryn.

Opera – jak wyłączyć powiadomienia?

 1. Przejdź do ustawień przeglądarki. W tym celu kliknij ikonę z czerwonym O w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz Ustawienia.
 2. Znajdź zakładkę Prywatność i kliknij Ustawienia witryny.
 3. Wybierz Powiadomienia. Wyświetli się lista wszystkich stron, które proszą o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień. Możesz wyłączyć je całkowicie lub tylko dla wybranych witryn.