Jaki wideorejestrator kupić? Ranking kamer samochodowych

Bez względu na to, czy jeździsz mało, czy dużo, warto zastanowić się nad kupnem profesjonalnej kamery samochodowej. Dlaczego? Ten nowoczesny sposób na rejestrowanie przebiegu trasy (i nie tylko) sprawi, że na drodze poczujesz się bezpieczniej, a podczas nieprzewidzianych kolizji zyskasz niezbite dowody w sprawie. Poznaj ranking polecanych wideorejestratorów i wybierz sprzęt dla siebie.

Kamera samochodowa – dlaczego warto?

Naturalnie, że tak. Przyznajmy, że nie ma lepszego świadka w razie nieprzewidzianego zdarzenia na drodze niż nagranie z kamery samochodowej – z nim na pewno nikt nawet nie będzie próbował dyskutować.

Funkcje wideorejestratora i jego użyteczność doceniają zawodowi kierowcy, ale nie tylko. Coraz częściej sięgamy po kamerę samochodową, np. wyjeżdżając na wakacje, do miejscowości turystycznych, gdzie panuje wzmożony ruch i łatwiej o kolizję. Przydaje się ona również w codziennym przemieszczaniu się do i z pracy, a także np. na parkingu, podczas gdy opuszczamy auto – poszczególne modele posiadają tzw. tryb parkingowy, który czuwa nad bezpieczeństwem pojazdu nawet, gdy się od niego oddalisz.

Dobry wideorejestator – na co zwrócić uwagę?

Funkcje, które oferuje wideorejestrator są dość rozbudowane. Dobrze, aby znać je wszystkie przed zakupem sprzętu dla siebie.

  • Przede wszystkim zwróć uwagę na to, w jakiej rozdzielczości będzie nagrywane wideo – czy pozwoli zobaczyć szczegóły?
  • Sprawdź również, czy urządzenie posiada wbudowany GPS, który pozwoli na rejestrację pełnego przebiegu trasy.
  • Dobrze, jeśli wideorejestrator potrafi działać w trybie nocnym i posiada tryb parkingowy, który nagra to co się dzieje z autem, gdy Cię w nim nie ma.
  • Poszczególne modele uzbrojone są także w całą masę ostrzeżeń, np. o fotoradarach, o zmianie pasa ruchu lub przekroczeniu zalecanej prędkości.

Inne funkcje, którymi warto się zainteresować to: automatyczne nagrywanie z odpaleniem silnika, G-Sensor (czujnik wstrząsów), różne kąty widzenia kamery, możliwość zbudowania systemu wideo w samochodzie, kamera wsteczna, przekątna wyświetlacza czy np. złącza występujące w wybranym modelu wideorejestratora.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poradniku: Wideorejestrator samochodowy. Jak wybrać? Dlaczego warto go mieć?

Zadbaj o akcesoria do wideorejestratora

Co przyda się, gdy masz już wideorejestrator? Możesz postawić np. na kartę pamięci microSD, która zadba o dodatkową ilość pamięci na nagrania. W trakcie podróży warto mieć pod ręką również ładowarkę samochodową, z odpowiednim napięciem wyjściowym, która w razie potrzeby dostarczy kamerze samochodowej zapas energii. Dla poszczególnych modeli wideorejestratorów dostępne są również dedykowane filtry polaryzacyjne, wspomagające widoczność wyświetlacza w intensywnym słońcu czy np. adaptery rozładowania, które oszczędzają energię sprzętu w czasie, gdy samochód stoi bezczynnie, np. na parkingu.

Wideorejestratory – najczęściej zadawane pytania

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli często podróżujesz w nocy, dobrą propozycją jest model z tzw. night vision (trybem nocnym). Twój samochód stoi na niestrzeżonym, ogólnodostępnym parkingu? Na Twoim miejscu poszukałbym urządzenia z funkcją trybu parkingowego. Natomiast jeśli nie chcesz rejestrować tylko swojego pasa, a także pobocze, wybierz model z szerokim kątem widzenia. Jak widzisz, możliwości jest wiele, więc sam musisz podjąć ostateczną decyzję.

Na rynku dostępnych jest wiele kamer, które mieszczą się w budżecie do 300 złotych. Jednak model modelowi nie równy, dlatego sprawdź, którąś z naszych propozycji:

Większość proponowanych przez nas kamer samochodowych obsługuje karty SD do maksymalnie 64 GB. Ta pojemność bez problemu pozwoli Ci przechować nawet do kilkudziesięciu godzin ciągłej jazdy, a także wiele zdjęć i zapisanych momentów awaryjnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj do naszego poradnika o kartach pamięci.

Ranking polecanych wideorejestratorów

Oto nasze propozycje: