Jak usunąć wiele wiadomości e-mail w Outlooku?

Zarządzanie swoją skrzynką e-mailową może być nie lada wyzwaniem. Otwierasz program pocztowy i widzisz natłok wiadomości i chaos? Są metody, aby temu zaradzić, np. inbox zero. Jeśli jednak nie masz takiego nawyku, to Twoja skrzynka odbiorcza programu Outlook jest prawdopodobnie przepełniona e-mailami. Sprawdź, jak usunąć wiele wiadomości e-mail w Outlooku.

Outlook.com oferuje użytkownikom prawie 15 GB bezpłatnego miejsca. Oznacza to, że wystarczy kilka tygodni zaniedbania i skrzynka mailowa potrafi wypełnić się po brzegi. Niektóre z wiadomości mogą być istotne, ale wiele innych jest prawdopodobnie nieaktualnych i po prostu zaśmieca Twoją skrzynkę sprawiając, że trudniej Ci dotrzeć do pilniejszych wiadomości. 

W przeciwieństwie do wielu innych dostawców usług, Outlook oferuje swoim użytkownikom różne opcje czyszczenia wiadomości e-mail. Zastanawiasz się, jak masowo usuwać wiadomości e-mail w Outlooku? Oto kompletny przewodnik, który pomoże Ci odmłodzić zaśmieconą skrzynkę pocztową.

Użyj wbudowanego narzędzia do czyszczenia programu Outlook dla aplikacji komputerowej

Outlook zapewnia wbudowane narzędzie do czyszczenia poczty e-mail, które umożliwia jednoczesne wyczyszczenie całego folderu. To narzędzie jest dostępne tylko w wersji Desktopowej programu Outlook i może być używane do usuwania zbędnych wiadomości e-mail w folderze. Aby użyć, wybierz żądany folder, naciśnij prawy przycisk myszy i kliknij Oczyść folder na rozwiniętym pasku.

Usunięte wiadomości e-mail są następnie przenoszone do folderu kosza. Będziesz musiał usunąć wiadomości z kosza, aby całkowicie się ich pozbyć.

Usuń wiele wiadomości e-mail za pomocą skrótów klawiaturowych

W łatwy sposób można usuwać wiele lub wszystkie wiadomości e-mail za pomocą klawiszy skrótów w Outlooku. Aby to zrobić postępuj zgodnie z poniższą procedurą:

 • Najpierw otwórz określony folder poczty, z którego chcesz usunąć wiadomości e-mail.
 • Następnie wybierz wiele lub wszystkie e-maile i naciśnij  klawisz Delete  , aby je usunąć, lub naciśnij  jednocześnie klawisze Shift  +  Delete , aby trwale usunąć wszystkie e-maile.
e-mail poczta

Usuwanie wiadomości e-mail w Outlooku na smartfonie

 1. Otwórz folder zawierający wiadomości, które chcesz usunąć.
 2. Wybierz pierwszą wiadomość, którą chcesz usunąć, dotykając jej i przytrzymując. Po chwili po lewej stronie każdego e-maila pojawią się pola wyboru.
 3. Stuknij w każdą wiadomość, którą chcesz usunąć.
 4. Stuknij Wybierz wszystko u góry ekranu, aby usunąć wszystko z tego folderu.
 5. Po zakończeniu stuknij ikonę Usuń na dole ekranu.

Usuwanie kilku kolejnych wiadomości

 1. Kliknij pierwszą wiadomość, a następnie przewiń do ostatniego e-maila, który chcesz usunąć. 
 2. Przytrzymując klawisz Shift, kliknij ostatnią wiadomość e-mail

Usuń wiele wiadomości e-mail za pomocą funkcji Archiwum

Korzystając z  funkcji Archiwum także można usuwać wiele wiadomości e-mail z określonego folderu poczty w programie Outlook. Dodatkowo dzięki skorzystaniu z tej opcji, można przechowywać usunięte wiadomości e-mail na dyskach twardych. Aby to zrobić, musisz:

 1. Wejść w Plik  >  Informacje  >  Narzędzia  >  Oczyść starsze elementy, aby otworzyć okno dialogowe Archiwum.

2. Teraz w oknie dialogowym Archiwum trzeba zaznaczyć opcję Archiwizuj ten folder i wszystkie podfoldery i wybrać określony folder, z którego usuniesz wiadomości e-mail.

 

outlook archiwizowanie

3. W polu Archiwizuj elementy starsze niż  pole wpisz datę.

4. Następnie w oknie dialogowym Plik archiwum  Kliknij  przycisk Przeglądaj  i wprowadź nazwę nowego pliku, w którym znajdą się Twoje usunięte wiadomości  i kliknij przycisk OK.

5. Następnie wróć do okna dialogowego Archiwum i kliknij przycisk  OK.

Usuwanie wszystkich e-maili w jednym folderze

 1. Wejdź w folder i kliknij jedną z wiadomości.
 2. Wybierz wszystkie wiadomości w folderze, naciskając CTRL + A.
 3. Aby je usunąć, naciśnij klawisz Delete.