Nadchodzi interaktywna figurka LEGO Princess Peach

Premierowa zabawka ma pojawić się już w sierpniu 2022 roku i będzie należeć do dobrze znanego uniwersum LEGO Super Mario, które jest efektem współpracy dwóch znanych marek – LEGO oraz Nintendo. Oprócz tego, grupa LEGO równolegle wprowadzi także kilka zestawów rozszerzeń dla serii LEGO Super Mario. Sprawdźmy, czego dokładnie można się spodziewać.

Princess Peach i inne propozycje LEGO na lato 2022

Zapowiedź figurki Princess Peach od LEGO i Nintendo pojawiła się na oficjalnym instagramowym profilu firmy zabawkarskiej na dzień przed „Dniem Mario”. Przypadek? Wygląda bardziej na świadomy marketing, tym bardziej, że niedługo potem informacja została potwierdzona również na oficjalnej stronie producenta.

Sprawdź koniecznie:

🧸 10 marca „Dniem Mario”. Przypominamy najlepsze gry z wąsatym hydraulikiem, który stał się ikoną gier wideo i flagową maskotką Nintendo

Oto kilka przykładów z innych zapowiedzianych nowości:

  • 71403 Adventures with Peach Kurs startowy
  • 71404 Zestaw uzupełniający do butów Goomby
  • 71405 Zestaw rozszerzający Fuzzy Flippers
  • 71406 Zestaw do rozbudowy Dom podarunkowy Yoshiego 
  • 71407 Zestaw dodatków Cat Peach Suit i Frozen Tower
  • 71408 Zestaw rozszerzający do zamku brzoskwiniowego
  • 71409 Zestaw rozszerzenia Big Spike’s Cloudtop Challenge

LEGO Princess Peach – czego można się spodziewać?

Princess Peach to trzecia z kolei figurka z serii LEGO Super Mario, która powstała w ramach współpracy z marką Nintendo. Fani kultowego tytułu już niebawem będą mogli urozmaicić przygody Mario i Luigi obecnością uroczej księżniczki. 

Internetowe plotki głoszą, że nowa postać od LEGO i Nintendo ma być zabawką interaktywną. A to oznacza między innymi to, że za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth, będziemy mogli sparować ją z dedykowaną ku temu aplikacją na smartfon. 

Ale to nie wszystko. Nowa figurka otrzymała charakterystyczny dla swojej postaci głos i efekty dźwiękowe. Podobnie do poprzedników, Princess Peach ma też korzystać z atutów wyświetlacza LCD do animowania swojej mimiki oraz ze specjalnego czujnika do skanowania kodów kreskowych, który pozwoli jej reagować na inne  kolorowe klocki z serii LEGO. Przygotowano dla niej także dodatek w postaci alternatywnego stroju – Cat Peach.

Przewidywana cena Princess Peach od LEGO

Figurka i dodatkowe rozszerzenia linii LEGO Super Mario mają być dostępne od 1 sierpnia 2022 roku. Mówi się, że aby kupić zestaw startowy Princess Peach, trzeba będzie wydać mniej więcej 60 USD, czyli około 260 zł. 

Polecane produkty LEGO i Nintendo 

W oczekiwaniu na letnią premierę, warto zapoznać  się z podobnymi produktami: