Wszystko, co wiemy o Princess Peach: Showtime! Data premiery, cena, zwiastuny i inne

W świecie uniwersum Mario od Nintendo, gdzie od dziesięcioleci dominują tytułowy bohater wraz ze swoim bratem, nadchodzi spore odświeżenie. Princess Peach: Showtime!, nowa przygoda gra akcji na Nintendo Switch, po raz pierwszy od 2005 roku w centrum uwagi stawia Księżniczkę Peach – nie jako damę w opałach, wymagającą ratunku, ale jako samodzielną protagonistkę.

Princess Peach: Showtime! – kiedy premiera? Jaka cena za grę?

Gra została zapowiedziana podczas Nintendo Direct we wrześniu 2023 roku. Premiera Princess Peach: Showtime! została zaplanowana na 22 marca 2024.

Tytuł już od jakiegoś czasu jest dostępny w przedsprzedaży, między innymi w sklepie x-kom. Cena za grę przed premierą wynosi 239 zł.

Zwiastun gry

Ostatni przedpremierowy trailer Princess Peach: Showtime! został opublikowany 23 stycznia 2024 roku na oficjalnym kanale Nintendo:

Rozgrywka i fabuła w Princess Peach: Showtime!

Akcja gry rozgrywa się w teatrze Sparkle, gdzie Peach wraz z grupą Toadów przybywa, aby obejrzeć przedstawienie. Jednak przed rozpoczęciem spektaklu pojawiają się złoczyńcy, Grape i Sour Bunch, którzy psują przedstawienie. Peach wraz ze strażniczką teatru, latającą gwiazdą o imieniu Stella, muszą powstrzymać łotrów.

Gra wykorzystuje teatralne ustawienia jako centralny mechanizm fabularny, co pozwala na dynamiczną zmianę scenografii i wprowadza do rozgrywki elementy związane z transformacjami Peach.

Princess Peach: Showtime!

Transformacje i rozgrywka

Princess Peach: Showtime! oferuje nie tylko klasyczne elementy platformowe, ale również szereg transformacji Księżniczki Peach, które nadają jej nowe moce i umiejętności. Od ninja po kowbojkę, od szermierza po detektywa – każda transformacja jest unikalna i wprowadza nowy wymiar do rozgrywki.